Şimdi Ara

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.240
Cevap
17
Favori
230.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Makif13

A3 hakkında merak ettiğim bir konuyu satıcısına da sormayı unuttum. Eminim sizler biliyorsunuzdur. A3'te ESP standart mı yoksa opsiyon mu ? Doğuş otomotiv'de bana verilen kitapçıklarda ESP standart olarak görünüyor ve açık gri renk ile işaretlenmiş. Ancak bu sitede yayınlanan opsiyon listesinde opsiyon olarak fiyatı ile birlikte yayınlanmış durumda. Audi.com.tr'de ise bu konuda net bir bilgi göremedim. Bilgisi olan var mı ?

Elimde şu an opsiyon fiyat listesi var :)Standart diil. Hem otm hemde duz vites icin +842 euro.. (otv+kdv dahil)
  • a3 almayada esp standart fakat tr de opsiyon olarak satisa sunuluyor.Asr li geliyor arac...
  • sertac35;

benim araç xenon suz... (önceki sayfalarda resimlerini görebilirsin). evet bende xenon taktırmadığıma pişmanım ama şunu söyliyeyim hani öyle çok kötü değil halojen falar, yani her iyi araçta görebileceğin xenon olmayan far işte.... daha doğrusu xenon u görünce kötü olduğunu anlıyorsun...
    benim asıl pişmanlığımın nedeni, aracı alırken bütçem fazla değildi, xenon sonradan alırım diye düşünmüştüm ama sonradan taktırmak gerçekten çok pahalı ve orjinali gibi olmuyor... asıl pişman olunacak husus bu! yani ilk spariş verirken aldın aldın, yoksa sonra zor..
  • saol tesekkur ederim ilginize ve bilginizeee....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

quote:

Orjinalden alıntı: sertac35

tesekkur ederım.... bende cok isterinm x enon luyu fakat cok fark var be yaaaa 1500 gbi diyo bayi bukadari cok degilmii fara benim gelcek olan far nasil ki yine halojen far deilmidir bariz sari far deildir herhalde

bide bilginiz varmi arkadaslar s line de quattro ozelligi varmi cunku
    s line opsiyonunun yanında parentez icinde(quattro) yaziyo

bariz sarı far gelirse şaşırma :D falla bende pismanım xenon suz aldıgıma , aydınlatması cok zayıf geliyor bana :(

Bu arada bugun audi magazin die dergi geldi.Orda quattronun a3lerde sadece 2.0 FSI ve TDI motorlarda olacagı yazıyordu.Senin arac 1.6 mı ? Ama cok fazla bilgim yok bu konuda.

Eger siparis verseydim bende senin aractan alıcaktım ki cok pişmanım 3 ay bekleyeme die ambiente aldım..

Gule gule kazasız belasız kullan :)

saolasın karesim kazasız belasız herkeze dılegıyle..

• quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

sertac35;

benim araç xenon suz... (önceki sayfalarda resimlerini görebilirsin). evet bende xenon taktırmadığıma pişmanım ama şunu söyliyeyim hani öyle çok kötü değil halojen falar, yani her iyi araçta görebileceğin xenon olmayan far işte.... daha doğrusu xenon u görünce kötü olduğunu anlıyorsun...
    benim asıl pişmanlığımın nedeni, aracı alırken bütçem fazla değildi, xenon sonradan alırım diye düşünmüştüm ama sonradan taktırmak gerçekten çok pahalı ve orjinali gibi olmuyor... asıl pişman olunacak husus bu! yani ilk spariş verirken aldın aldın, yoksa sonra zor..

senin arac sıyah olan mııı.... 3 lu olarak suan bılgısayarımın duvar kagıdı olarak ekranımı suslemekte araclar gercekten coooook guzel gozukuyor.....
    baska guzel farklı cekılmıs fotolarınız yokmu arkadaslar bu guzel aracların goruntulerini bizlerden mahrum bırakmayınız lutfeen

• Sıfır arabaya park sensörü donanımı eklettiğinde 900 ytl gibi bir fark istiyor audi sipariş sırasında,ama arabaya sonradan taktırmak istiyosan park sensörünü audinin kendi servisi orjinal almanyadan getirdikleri audi park sensörünü aynı görünümde montajını burada yapıyor.Bunun içinde 450 ytl istiyor.Xenonu sonradan taktırmak zor ve pahalı ama Park sensörünü sonradan taktırmak kolay ve ucuz,Olay bundan ibaret Arkadaşlara duyurulur.
    Bu Phatbox dedikleri alet bi tür harddisk.Evde istediğin mp3leri buna yüklüyosun sonra arabanın torpidosundaki kendi haznesi yerleştiriyosun.Audinin kendi teypindende sanki CD değiştirir gibi sarkı ilerliyosun,extra bir kablo,sarkı değiştirme paneli gibi goruntuyu bozan birşey yok.Ayrıca 20 GB,daha ne olsun.Türkiyede bu alet var mı?tutup getirsek yurtdışından burada adam gibi montajını yaparlar mı orasını bilmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MHS82

Sıfır arabaya park sensörü donanımı eklettiğinde 900 ytl gibi bir fark istiyor audi sipariş sırasında,ama arabaya sonradan taktırmak istiyosan park sensörünü audinin kendi servisi orjinal almanyadan getirdikleri audi park sensörünü aynı görünümde montajını burada yapıyor.Bunun içinde 450 ytl istiyor.Xenonu sonradan taktırmak zor ve pahalı ama Park sensörünü sonradan taktırmak kolay ve ucuz,Olay bundan ibaret Arkadaşlara duyurulur.
    Bu Phatbox dedikleri alet bi tür harddisk.Evde istediğin mp3leri buna yüklüyosun sonra arabanın torpidosundaki kendi haznesi yerleştiriyosun.Audinin kendi teypindende sanki CD değiştirir gibi sarkı ilerliyosun,extra bir kablo,sarkı değiştirme paneli gibi goruntuyu bozan birşey yok.Ayrıca 20 GB,daha ne olsun.Türkiyede bu alet var mı?tutup getirsek yurtdışından burada adam gibi montajını yaparlar mı orasını bilmem.

cok guzel bişe ama bu da aracı garanti dışı bırakır Bagaja monte ediyorlar ve kablo falan geciyor , delip bicecekler yani..

Nasıl monte edilecegi yazıyor asagıdaki pdf te.Bilen adam gozu kapalı yapar yane...

http://www.phatnoise.com/audi/downloads/11-08-05_A3_PhatNoise.pdf

• ya arkadaslar neyı merak edıyorum a3 1,6 fsı armaları aracın arkasında varmı.....

bıde su araclarınızın ıcten dıstan fotolarını koyunda bızım araclar gelene kadar sızınkıler le ıdare edelım...

asker gıbı safak sayıyorum yaa ruyalarıma gırıyoooo gelsın bıran once yeter artık ama daaa temmuz basına coook var
  • park sensörü olayını başka bir araçtan vereyim.Subaru da orjinalini 1 milyar demişlerdi.fakat servisin getirttiği BAŞKA BİR MARKA garantili sensörü 250 evet yanlış değil 250 milyona takacaklarını söylemişlerdi.böylece hem garantiye birşey olmadı hem de servisin tavsiye ettiği problemsiz bir sensör araca takıldı.Bir xenon far 1500 euro rahat eder (malzeme,teknoloji,maliyet) ama inanın bu sensörlerin 100 euro bile etmemesi gerektiğini düşünüyorum.çok faydalı ama kazık olması lazım değil
  • Bu forumu okuyanlar bilir yaklaşık bir hafta önce A3 Ambiente 1.6 FSI ısmarlamıştım... Sonradan kafama takılan bir iki soru oldu. Sanırım yardımcı olabilirsiniz.

Ben ESP opsiyonunu aldığım araca dahil etmemiştim. Sizce tekrar satıcıyı arayıp ilave ettirmem (kabul ederler mi onu da bilmiyorum) ne denli gereklidir. Söylemesi ayıptır ehliyetim 24 yılı doldurdu ki o tarihten beri de otomobilim oldu.

İkinci sorum ise (utanarak belirtmem gerekir ki hala sigara içiyorum) araçların standart donanımı çakmak ve küllük ile birlikte mi geliyor? Sonradan uzun uzun havalandırmam gerekse de uzun yolda sigara iyi gidiyor...
  • quote:

ya arkadaslar neyı merak edıyorum a3 1,6 fsı armaları aracın arkasında varmı.....

bıde su araclarınızın ıcten dıstan fotolarını koyunda bızım araclar gelene kadar sızınkıler le ıdare edelım...

asker gıbı safak sayıyorum yaa ruyalarıma gırıyoooo gelsın bıran once yeter artık ama daaa temmuz basına coook var

Hocam aracın arkasında A3 ve 1,6 yazıyor, FSI ibaresi yok (golflerde var ama A3 de yok).
    Ama eğer onları istemiyorsan aldığın yere söyle, iptal edebiliyorlar, hiçbişey yazmadan geliyor yani...
    Bu arada önceki sayfalardan birinde shafter in bütün fotolarının bulunduğu bir dozya vardı, eğer link hala çalışıyorsa bir bak derim

hatta buldum link i, sanıyorum çalışıyor, rapid ve share bitişik yazılacak hepsi, ama içten resim yok galiba...

http://rapid share.de/files/13962442/a3party.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerobero -- 24 Nisan 2006; 9:02:47 >

• quote:

Bu forumu okuyanlar bilir yaklaşık bir hafta önce A3 Ambiente 1.6 FSI ısmarlamıştım... Sonradan kafama takılan bir iki soru oldu. Sanırım yardımcı olabilirsiniz.

Ben ESP opsiyonunu aldığım araca dahil etmemiştim. Sizce tekrar satıcıyı arayıp ilave ettirmem (kabul ederler mi onu da bilmiyorum) ne denli gereklidir. Söylemesi ayıptır ehliyetim 24 yılı doldurdu ki o tarihten beri de otomobilim oldu.

İkinci sorum ise (utanarak belirtmem gerekir ki hala sigara içiyorum) araçların standart donanımı çakmak ve küllük ile birlikte mi geliyor? Sonradan uzun uzun havalandırmam gerekse de uzun yolda sigara iyi gidiyor...

ESP bende yok, olan arkadaşlar çok iyi bişey oluğunu söylüyorlar, yani tabiki iyi birşey ama aracı nasıl kullandığınada bağlı.. ben genelde sakin kullanan bir insanım, fazla limitlerini zorlamadığım için gerek duymadım. Aracın yol tutuşu zaten iyi, ama ESP nin yararıda tartışılmaz tabi, tercih meselesi... arayayıp değiştirebilirsin sanıyorum, yani üretime başlamamışlardır daha.. sorman lazım...

standart donanımında tabiki çakmak ve küllük var, ben sigara kullanmıyorum, çakmak işime yaramıyor, ama küllük falan güzel yerde, kaliteli malzeme, ben göz olarak kullanıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

Bu forumu okuyanlar bilir yaklaşık bir hafta önce A3 Ambiente 1.6 FSI ısmarlamıştım... Sonradan kafama takılan bir iki soru oldu. Sanırım yardımcı olabilirsiniz.

ESP bende yok, olan arkadaşlar çok iyi bişey oluğunu söylüyorlar, yani tabiki iyi birşey ama aracı nasıl kullandığınada bağlı.. ben genelde sakin kullanan bir insanım, fazla limitlerini zorlamadığım için gerek duymadım. Aracın yol tutuşu zaten iyi, ama ESP nin yararıda tartışılmaz tabi, tercih meselesi... arayayıp değiştirebilirsin sanıyorum, yani üretime başlamamışlardır daha.. sorman lazım...

standart donanımında tabiki çakmak ve küllük var, ben sigara kullanmıyorum, çakmak işime yaramıyor, ama küllük falan güzel yerde, kaliteli malzeme, ben göz olarak kullanıyorum

sıparısı verdıkten sonra opsıyon ekletmeye kalktın mı termin suresi uzuyor benım aracta x enon yoktu burada bulunan arkadaslarımın tavsııelerıyle ekleteyımıstedımama bayıden aldıgım cevap aracın gelıs tarıhınden 15 gun daha sonraya atmasına neden oldugunu soledıler

• quote:

sıparısı verdıkten sonra opsıyon ekletmeye kalktın mı termin suresi uzuyor benım aracta x enon yoktu burada bulunan arkadaslarımın tavsııelerıyle ekleteyımıstedımama bayıden aldıgım cevap aracın gelıs tarıhınden 15 gun daha sonraya atmasına neden oldugunu soledıler

ilginç... yani siparişi verdikten sonra değiştirememleri normal belki ama 15 gün atması ilginç.. en az 1 ay atması lazım, çünkü bildiğim kadarıyla Audi de belli zamanlarda A3 üretimine geçiyorlar, bu üretimde sanıyorum ayda 1 kere oluyor.
    Ama sonuçta vardır bi bildikleri tabi...
  • Anlaşıldı. ESP falan deyip de konuyu sulandırmanın, zamanı uzatmanın hiç de gereği yok. Virajlara 120'den hızlı girmeyiz, olur da biter...
  • ESP sorusu pek mantıklı bi soru gibi gelmedi bana. Yani nihayetinde 1.6'lık bi araç kullanıyorsun, ne kadar gerek duyabilirsinki ESP'ye. Bence çok gerekli bir unsur değil.

A3'ün siparişiyle ilgili bir kaç soru sormak istiyodum ben de;
    1 - Aracın siparişini verirken (3 ay bir zaman verdikleri için) herhangi bir kapora vermeniz gerekiyor mu? Yani peşinat tarzı bişiy alıyolar mı?
    2 - Aracın siparişini vermeden önce, sonuçta size bir fiyat çıkartıyolar, mesela 30.000€, bu fiyat araç teslim alınırkenki Euro kuru üzerinden hesaplanıp mı YTL'ye çeviriliyor?
    3 - Düşündüğümüz araç Sportback modeli. Bu aracın üstünde, sağ ve sol üst köşelerinde, kayak takımları olsun, ek bagaj kapasitesi olsun, gibi aksesuarları takabileceğiniz küçük boşluklar var mı? yani klipsler de diyebilirim.
    4 - 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyonun standard 3 kollu direkisyondan farkı nedir? Üzerinde ne gibi ek fonsksiyonlar bulunmakta? (manuel vitesli araç için)
    5 - Ambition paketinin içerisinde bulunan CD çaların MP3 çalma fonksiyonu var mı, ya da opsiyonlar arasındaki CD-Changer'in Mp3 çalma fonksiyonu var mı?
    6 - Son olarak da affınıza sığınarak, bu A8'in meşhur 12 kollu bir jantı var. Bunun seçilebilme şansı var mı? Varsa tahmini ne kadarlık bir fark vardır acaba? Donanım paketi : Ambition

Teşekkür ederim...

• quote:

Orjinalden alıntı: Knightcop

ESP sorusu pek mantıklı bi soru gibi gelmedi bana. Yani nihayetinde 1.6'lık bi araç kullanıyorsun, ne kadar gerek duyabilirsinki ESP'ye. Bence çok gerekli bir unsur değil.

1 - Aracın siparişini verirken (3 ay bir zaman verdikleri için) herhangi bir kapora vermeniz gerekiyor mu? Yani peşinat tarzı bişiy alıyolar mı?
    2 - Aracın siparişini vermeden önce, sonuçta size bir fiyat çıkartıyolar, mesela 30.000€, bu fiyat araç teslim alınırkenki Euro kuru üzerinden hesaplanıp mı YTL'ye çeviriliyor?
    3 - Düşündüğümüz araç Sportback modeli. Bu aracın üstünde, sağ ve sol üst köşelerinde, kayak takımları olsun, ek bagaj kapasitesi olsun, gibi aksesuarları takabileceğiniz küçük boşluklar var mı? yani klipsler de diyebilirim.
    4 - 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyonun standard 3 kollu direkisyondan farkı nedir? Üzerinde ne gibi ek fonsksiyonlar bulunmakta? (manuel vitesli araç için)
    5 - Ambition paketinin içerisinde bulunan CD çaların MP3 çalma fonksiyonu var mı, ya da opsiyonlar arasındaki CD-Changer'in Mp3 çalma fonksiyonu var mı?
    6 - Son olarak da affınıza sığınarak, bu A8'in meşhur 12 kollu bir jantı var. Bunun seçilebilme şansı var mı? Varsa tahmini ne kadarlık bir fark vardır acaba? Donanım paketi : Ambition

Teşekkür ederim...

1-3000 eu
    2-aracı teslim aldıgın tarihteki eu kuru
    3-opsiyonel ekletiyorsun
    4-ikiside mp3 calamıyor
    5-a8 jantı opsiyonlarında yok.

• ayrıca yukarıda birisi siparise xenon ekletilirse 15 gun ertelenicek demisiniz.sanırım ekletmediniz?
    bence xenonsuz bi a3 almaktansa a3 almam daha iyi diyebilirim..bu kadar faydalı ve gorunusu degistiren baska bir opsiyonu yok a3 un.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shafter

quote:

Orjinalden alıntı: Knightcop

ESP sorusu pek mantıklı bi soru gibi gelmedi bana. Yani nihayetinde 1.6'lık bi araç kullanıyorsun, ne kadar gerek duyabilirsinki ESP'ye. Bence çok gerekli bir unsur değil.

Teşekkür ederim...

1-3000 eu
    2-aracı teslim aldıgın tarihteki eu kuru
    3-opsiyonel ekletiyorsun
    4-ikiside mp3 calamıyor
    5-a8 jantı opsiyonlarında yok.

eyvallah

peki 2007 modellerin gelmesiyle beraber fiyatlarda bir artış olur mu ve tahminin ne zaman çıkarlar, mesela ağustos mu? Yani benim şimdi mi sipariş vermem mantıklı yoksa 2007 alabilcek şekilde ağustos ayına yakın bi dönemde mi?
    Bi de ben şimdi mayıs ayında falan sipariş versem, bana 2007 model araç gelme şansı var mı?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.