Şimdi Ara

Avcılar-Kadıköy Metrobüs Hattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
15.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: conquista

dostum önceden saatlerce yolda geçerken zamanımız şimdi dakikalardan bahsediliyo ben hemen hemen hergün biniyorum arada elbet aksama olur ama genel olarak iyi ayrıca hemen pat diye herşey doğru olmaz arada aksaklıklar elbet çıkar eskiden balık istifi gideken şimdi rahat gitmek kötü oluyo galiba

Ya arkadaşım sen benim yazdıklarımı tamamıyla okuduğuna eminsin değil mi?

Zamanında olması gereken şeylerdi zaten bunlar. Zamanında olmadı, herşey yanlış yapıldı, trafik oldu, çile oldu. Ben sevinmiyorum demedim ki, mesajlarıma bakarsan belirttim "Sevinmedim dersem yalan olur..." diye ama bunun "iyilik"lik bir yanı yok. Zamanında yapılmaması sonucunda çok büyük zorluklara yol açan bir olayın bugünlerde yapılması bana öyle ahım şahım bir "iyilik" değildir yani bilmem anlatabildim mi?

• @eddie : ona bakarsan herşeyin bir ideal'i vardır.ülkemizde ekonominin süper,herkesin altında son model mercedes olması,doğuda bir sürü üniversite,fabrika vs...de gereken bir modeldir dimi?şimdi hiç birine sahip değiliz bize bunları sağlayan birisi oldu muda aynı şeylerimi düşüneceğiz?saçmalık.siyaseyti bulaştırmayın şu konuya.yapılan iyi birşeyse laf atmayın.eğer bu yapılan işin gördüğünüz yanlışları varsa onu eleştrin.

dün tvlerde çift katlı metrobüsler görünüyordu.Hiç binen oldu mu bunlara?

O değilde dün dediğimi tekrarlayacağım.incirliden günün her saati tıklım tıklım hem mecidiyeköy hem avcılar tarafına gidebiliyorken.kadıköy'e nasıl binebilecez ona şaşırıyorum.Yahu mademki bomboş yol tehlike arz edecek hiç birşey yok.yapsana 4/5 katlı otobüslerden.ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inek_avcısı -- 3 Mart 2009; 14:13:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzerme jr.

söğütlüçeşme zincirlikuyu mu açılıyor yarın? yoksa yarın söğütlüçeşmeden direk avcılara kadar gidicek mi?

Hafız zaten ikisi birleşince tek hat oluyor.En kötü Zincirlikuyuda 10 metre yürüyüp araç değiştirirsin Avcılara.
  • Metrobüs'ü hayırlısı ile bugün açtık, iyi günlerde kullanalım inşallah . . .
  • 12:45 gibi incirli ömür durağındaydım.Tayyip Erdoğan yeni metrobüslerle önümüzden geçti.Selam verdi.
  • kopruden nasil gececek metrobus,kopru trafiginemi girecek?
  • soruya gel
    quote:

Orjinalden alıntı: gael

kopruden nasil gececek metrobus,kopru trafiginemi girecek?
  • Evet sadece köprü girişinde Trafiğe karışacak, Zaten Köprüyü normal geçişi 7 Dk. olarak hesaplandı . . .
  • Sonra köprü de de değişiklik yapılcakmış...
  • cevizlibağdan avcılara gitmek 20-25 dk gibi birşeydi ama metrobüslerin yaptığı hız saatte 90-95 kmdir bazı kaptanlar yapıyor bu kadar sürat bazısı ise 70-75 ancak.

63 dakika olmaz bu sögütlüçeşme en fazla olsa 80 dakika çıkar.
  • metrobüsteki kalabalığada çare bulsalar güzel olucak. millet binerken birbirini eziyor afrikalılar gibi. ara duraklarda yer bulmak imkansız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: inek_avcısı

@eddie : ona bakarsan herşeyin bir ideal'i vardır.ülkemizde ekonominin süper,herkesin altında son model mercedes olması,doğuda bir sürü üniversite,fabrika vs...de gereken bir modeldir dimi?şimdi hiç birine sahip değiliz bize bunları sağlayan birisi oldu muda aynı şeylerimi düşüneceğiz?saçmalık.siyaseyti bulaştırmayın şu konuya.yapılan iyi birşeyse laf atmayın.eğer bu yapılan işin gördüğünüz yanlışları varsa onu eleştrin.

O değilde dün dediğimi tekrarlayacağım.incirliden günün her saati tıklım tıklım hem mecidiyeköy hem avcılar tarafına gidebiliyorken.kadıköy'e nasıl binebilecez ona şaşırıyorum.Yahu mademki bomboş yol tehlike arz edecek hiç birşey yok.yapsana 4/5 katlı otobüslerden.ne olacak.

Ya güzel bir noktaya değinmişsin. Öncelikle ben siyaset karıştırdığımı düşünmüyorum, sadece dediğim "bunlar zamanında olması gerekenler". Yani bunları şimdi yapan kişiye laf attığım da yok. Fakat şu "iyilik yaramıyor" lafı beni sinirlendiriyor. Ne iyiliği ya? Tekrarlıyorum, siyaset yapmadan, zamanında yapılması gereken ve yapılmayan şeyleri günümüzde yapmak hiç yoktan iyidir, yapana vs kızmıyorum tabii, kızmak mantıksız olur zaten fakat bu bana öyle ahım şahım bir iyilik, bir güzellik değildir. Zamanında altyapı sağlam tutulsaydı, biraz öngörüşlü olunsaydı, metro hatları döşenseydi, şimdi bu yapılınca ne "iyilik" gibi gözükürdü ne de bu kadar yazı yazardık buraya. Sizden ricam buna da çözüm üret demeyin lütfen.

Çift katlı dediklerin çift körüklüyse bugün zincirlikuyudan söğütlüçeşmeye onlar kalkıyordu. Bindim. Ama biniş o biniş. Zaten durağı görseniz, insan seli. Dediğine katılıyorum cevizlibağ veya incirli, zeytinburnu gibi duraklar genelde kalabalık olan duraklar ve bu da benim garibime gidiyor, avcılardan kalkan hiç bir metrobüsün (iş saatlerinde ve haftaiçi) 1 koltuk boş olarak kalktığını görmedim değil tıklım tıklım kalkıyor. Sonraki duraklardaki insanlar nasıl binecekler?

Ne düşündüğümü anlatabildiğimi sanıyorum. Olur da benim hatamdan veya sizlerden anlayamadığınız/anlatamadığım bir nokta varsa konuşalım tartışalım. "Sadece ben mi böyle düşünüyorum?" sorusunu sormak bile rahatsız edici oluyor kendi açımdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddie -- 3 Mart 2009; 16:17:50 >

• anlaşıldı kanki problem yok.sahiden ne antik bir belediyecilik sistemimiz var.metrobüsün eksi ve artılarını onu hergün kullanan benden başkası daha iyi bilemez.sırf metrobüsle ilgili 3 tane mail attım ama adamlar iplemiyor bile.

quote:

Orjinalden alıntı: eddie

quote:

@eddie : ona bakarsan herşeyin bir ideal'i vardır.ülkemizde ekonominin süper,herkesin altında son model mercedes olması,doğuda bir sürü üniversite,fabrika vs...de gereken bir modeldir dimi?şimdi hiç birine sahip değiliz bize bunları sağlayan birisi oldu muda aynı şeylerimi düşüneceğiz?saçmalık.siyaseyti bulaştırmayın şu konuya.yapılan iyi birşeyse laf atmayın.eğer bu yapılan işin gördüğünüz yanlışları varsa onu eleştrin.

Ya güzel bir noktaya değinmişsin. Öncelikle ben siyaset karıştırdığımı düşünmüyorum, sadece dediğim "bunlar zamanında olması gerekenler". Yani bunları şimdi yapan kişiye laf attığım da yok. Fakat şu "iyilik yaramıyor" lafı beni sinirlendiriyor. Ne iyiliği ya? Tekrarlıyorum, siyaset yapmadan, zamanında yapılması gereken ve yapılmayan şeyleri günümüzde yapmak hiç yoktan iyidir, yapana vs kızmıyorum tabii, kızmak mantıksız olur zaten fakat bu bana öyle ahım şahım bir iyilik, bir güzellik değildir. Zamanında altyapı sağlam tutulsaydı, biraz öngörüşlü olunsaydı, metro hatları döşenseydi, şimdi bu yapılınca ne "iyilik" gibi gözükürdü ne de bu kadar yazı yazardık buraya. Sizden ricam buna da çözüm üret demeyin lütfen.

Çift katlı dediklerin çift körüklüyse bugün zincirlikuyudan söğütlüçeşmeye onlar kalkıyordu. Bindim. Ama biniş o biniş. Zaten durağı görseniz, insan seli. Dediğine katılıyorum cevizlibağ veya incirli, zeytinburnu gibi duraklar genelde kalabalık olan duraklar ve bu da benim garibime gidiyor, avcılardan kalkan hiç bir metrobüsün (iş saatlerinde ve haftaiçi) 1 koltuk boş olarak kalktığını görmedim değil tıklım tıklım kalkıyor. Sonraki duraklardaki insanlar nasıl binecekler?

Ne düşündüğümü anlatabildiğimi sanıyorum. Olur da benim hatamdan veya sizlerden anlayamadığınız/anlatamadığım bir nokta varsa konuşalım tartışalım. "Sadece ben mi böyle düşünüyorum?" sorusunu sormak bile rahatsız edici oluyor kendi açımdan.

• quote:

anlaşıldı kanki problem yok.sahiden ne antik bir belediyecilik sistemimiz var.metrobüsün eksi ve artılarını onu hergün kullanan benden başkası daha iyi bilemez.sırf metrobüsle ilgili 3 tane mail attım ama adamlar iplemiyor bile.

quote:

Orjinalden alıntı: eddie

quote:

Ohh.

• Bugün metrobüsün yeni hattını merak ettim ,Avcılardan bindim öğleden sonra gidiş yönü zincirlikuyudaki 5 dk aktarma sırasında geçen zaman dahil 80 dk sürdü avcılar-söğütlüçeşme.(Kronometre tuttum).
    Akşam dönüş ise felaketti 1 saat 40 dakika sürdü Söğütlüçeşme-Avcılar.10 dk zincirlikuyuda aktarma için beklemem dahil.

2000 kişi vardı tahminim zincirilikuyuda millet boyne foto çekip kamereya alıyordu manzarayı
    hatta üssteki köprüden geçenlerde çekiyorrdu fotoları alttan gençler el sallıyordu çekenlere

Avcılar-Kadıköy Metrobüs Hattı
    zincirlikuyu

gören miting var zannedecekti

metro projeleri yakın gelecekte gelmesi lazım,metrobüs kaldırmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macromedia -- 4 Mart 2009; 21:09:45 >

• Raylı sistem lazım.
  • ping saatlerde tamam ardı ardına geçiyor ama yetmiyorki, ayrıca tıkış pıkışız gene bi çözüm bulmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi get a life -- 4 Mart 2009; 21:17:18 >
  • çikolata yemek lazım
  • [font="Comic Sans MS"]Bugünkü 20 DK Ücretsiz gastesinin başlığı...

Avcılar-Kadıköy Metrobüs Hattı
  • quote:

Bugünkü 20 DK Ücretsiz gastesinin başlığı...

birde akşam vakti koysalar ss
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.