Şimdi Ara

Avea Jet'i taahhütlü kullananlar bir bakınız ne buldum... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
9.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşım geçen sene taahhütnamede gprs ücretlendirilir diye bir bölüm vardı apn ye wap a dikkat etmedim.. ama bu seneki taahhütnamelerde kurnazlık yapmışlar:

– 12 ay boyunca aylık GPRS-EDGE-3N internet kullanım hakkı 5 GB.
    - 5GB internet kullanım hakkımın hem internet APN hem de WAP APN yönlerine
    açık olduğunu

yani proxy sunucusu ile bağlanıldığında herhangi ek bir ücret yansıtılmıyor bu bu anlama geliyor..

burada apn wap apn yi tam açıklamıyorlar ki millet bişi bilmesin..

2. si şu ki gprs edge 3 n ye açık olduğu söylenmiş ama unutmayın ki bu tarife sadece bilgisayarlar için geçerli bir tarife firma cep telefonu ve tablet pc ler için farklı hizmetler sunmakta.. burda da bir tuzak var

hangi pc den gprs ile bağlantı yapılır ? ya da edge ile?

bunu biliyorlar bu yüzden açık bırakıyorlar millet sansın ki tablet ya da cep telefonundan bağlanabilirim desin diye... sonra faturayı gömüyorlar..

taahhütnamayi iyi okumak lazım arkadaşlar.. unutmayın 2. senesine girecekler için söylemek isterim bunlara en fazla 15.4 lira ödemeniz gerekiyor indirim yapıyorlar diye sevinmeyin zaten dier ödediğiniz tutarlar 6.6 lira cihaz bedeli ve 5.87 lira da vergidir bu sadece 12 ay alınan bir vergidir.

• yeni taahhütlerde ek ücret yok gprs için olmasının da zaten bir mantığı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevahir Teknosada 75 TL hediye çekli kampanya var.

JET alıyorsun. 75 TL çeki teknosa veriyor.
  • Arkadaşlar teknik cevap yazayım konuyu detaylı okumadım
    3 adet bağlantı noktası vardır
    apn : mgb (jet modemler için) data hatları sadece bunu kullanır
    apn : internet (bunu cepte kullanırsınız) data hattını tele takarsanız ekstra ücret yansır bu bağlantıyla
    apn : wap (bunu cepte kullanırsınız) data hattını tele takarsanız ekstra ücret yansır bu bağlantıyla

• data hatlarinda mgb harici apn kullanilmaz. denerseniz ya izin vermez ya da avea da oldugu gibi extra ucretlendirmeye tabi olur.

• şimdi bende ptt14 lük tarife var sim kartı turkcell vın a takıp masa üstünden internete çıkıyorum. bazen edgebaglanıyor.
    eksra bi ücret çıkarmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fr5kan

şimdi bende ptt14 lük tarife var sim kartı turkcell vın a takıp masa üstünden internete çıkıyorum. bazen edgebaglanıyor.
    eksra bi ücret çıkarmı.

apn kısmınızda internet yazıyorsa herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Sorun genelde data hatlarının telefon ya da tablette mgb ile değil de internet ya da wap apn leriyle internete bağlanmalarından kaynaklanıyor.
  • bilgi için teşekkür ederim.
  • kusura bakmayın konu bıraz eskı sanırım ama ..

şimdi bende avea5gb kota aşımsız jet var .. yani öyle diye aldım..

bunu tlf takıp internete gırmem mumkunmu gırınce farklı faturamı gelecek.

yanı 5gb asamıyormusum ya hanı tlf taksam azamı 5gb kullanacagım ve faturam yıne 30 liramı gelecek.
  • Benim jet modemde apn internet olarak gözüküyor burada bazı arkadaşlar mgb harici data hatlarında kullanılmaz diyor hangisi doğru.
  • d3likanLI D kullanıcısına yanıt
    Btk nasıl şikayet ettiniz? Link verebilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle merhaba bir soru sormak istiyorum , ben bu jetten aldım daha ilk ayımdayım ve merak ettiğim şey proxy sunucusu kullandığım için ekstra bir ücrete tabi tutulur muyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: felekut

Btk nasıl şikayet ettiniz? Link verebilir misiniz?

Baya bi geç görmüşüm üzgünüm. https://tuketici.btk.gov.tr/index.php adresine önce kayıt olman gerekiyor. Alt tarafta tüketici şikayeti gönder var. Oradan şikayetini iletebilirsin.

Şikayetine şu cümleyi eklemeni öneririm. "Wap APN ile İnternet APN arasında nasıl fark olduğunu nereden bilebilirim? Madem ücretli bu APN neden hattımda açık? Açık bırakılacağı onayı benden nerede ne zaman alındı?"

• quote:

Orijinalden alıntı: mysome38

Öncelikle merhaba bir soru sormak istiyorum , ben bu jetten aldım daha ilk ayımdayım ve merak ettiğim şey proxy sunucusu kullandığım için ekstra bir ücrete tabi tutulur muyum ?

Proxy sunucuları ekstra ücretlendirilmiyor. Hattı modemde kullan yeter. Ek bir öneri de yapayım. MH'lerini arayıp ya da tweet atıp (mh biraz bilgisiz) İnternet APN dışı APN'lerin kapatılmasını isteyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Benim jet modemde apn internet olarak gözüküyor burada bazı arkadaşlar mgb harici data hatlarında kullanılmaz diyor hangisi doğru.

Doğru olan internet APN, paket esaslarında da bu yazıyordu en son eğer değiştirmedilerse Yukarıdaki arkadaşa önerdiğimi sen de uygula bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcoll1

kusura bakmayın konu bıraz eskı sanırım ama ..

şimdi bende avea5gb kota aşımsız jet var .. yani öyle diye aldım..

bunu tlf takıp internete gırmem mumkunmu gırınce farklı faturamı gelecek.

yanı 5gb asamıyormusum ya hanı tlf taksam azamı 5gb kullanacagım ve faturam yıne 30 liramı gelecek.

İnternet APN dışındaki APN'lerini kapattır sıkıntı olmaz. Cep telefonları bir çok APN ayarı yapılabilir
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.