Şimdi Ara

Avea Jet mobil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
30.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: onderpek
    Kotasız 500 mb yeterli olur mu sizce ? İşyerinde indirme yapabiliyorum. İndirme yapmayacağım.

indirme yapıp yapmaman önemli değil.

sitelerde gezmek,video izlemek,msnde yazışmak bile kota harcamamıza neden olur.

bu nedenle 500 mb hiç yeterli değil 1 aylık kullanım için.
  • http://cgi.ebay.com/Unlocked-Option-3G-HSDPA-EDGE-MODEM_W0QQitemZ140352012997QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item20ada1c2c5#ht_1988wt_1165

linkteki bir ürün alsak madem ttnettte avea ile ortak bizede dese siz avea sim kartınızı takın sonrada adsl deki hesabınızı aynen kullanın ne güzel olurdu dimi sınırsız 49tl 1mb hızındada olsa onu yanımda bu sekilde tasıyıp heryerde kullansam .. görecekmiyiz bakalım 3G de sınırsız gunleri ucuz fiyata

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Orijinalden alıntı: sananemm
    Mrb... Bu aktif mesaj derken aveatest aktif edilmiştir diye bi mesaj mı yoksa"Avea Jet Mobil Modem Kampanyamiza katildiginiz icin tesekkur ederiz. 4 GBlik Internet Paketiniz hattiniza tanimlanmistir. Iyi gunlerde kullanin"diye bir mesajı mı beklemeliydm çünkü bu 2 mesaj farklı günlerde geldi.. ben ise hemen aktiflik edilmiştir mesajını görünce nete girdim.. Acaba ücretli mi girmiş oluyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim .. Tşkler

avea müşteri hizmetlerinden aktif edilen günü ve saati öğren daha sonra aktif edildiğine dair gelen mesajın tarihi ve saatine bak.

Tşkler bu aklıma hiç gelmemişti:):)

• beyler jet mobil değil de avea cepten mobil internet 100 mb aldım. kaç mb kaldığını göstermiyor. turkcell her kullanım sonunda gösteriyor bu tam bilmece. nasıl bakıyoruz?
  • 4gb tanımlanmıştır mailinden sonra paketten kullanmaya başlıyorsun. önceki ücretli
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Mrb... Bu aktif mesaj derken aveatest aktif edilmiştir diye bi mesaj mı yoksa"Avea Jet Mobil Modem Kampanyamiza katildiginiz icin tesekkur ederiz. 4 GBlik Internet Paketiniz hattiniza tanimlanmistir. Iyi gunlerde kullanin"diye bir mesajı mı beklemeliydm çünkü bu 2 mesaj farklı günlerde geldi.. ben ise hemen aktiflik edilmiştir mesajını görünce nete girdim.. Acaba ücretli mi girmiş oluyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim .. Tşkler

avea müşteri hizmetlerinden aktif edilen günü ve saati öğren daha sonra aktif edildiğine dair gelen mesajın tarihi ve saatine bak.

Tşkler bu aklıma hiç gelmemişti:):)

• ya avea jet mobil modem aldık 1yıllık 2gb 2gün sonra açıldı internet girmeye başladm ilk ay 70.42 küsür fiyat geldi ve 2.ay ise hiç video bişe falan izlemeden 104.78 tl geldi şaşırdım kaldm lütfen yardım edin detaylı fatura nasıl alabileceğimi biliomsnz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Ben 4 aya yakındır avea 3G internet kullanıyorum 2 GB bilgisyarda doya doya paketini kullanıyorum.Valla ben şuan memnunum hızı en azından şebeke zayıflığında bile 2,5 Megabiti görüyor buda bana hayli hayli yetiyor.Ama ben samsung U800 ü modem olarak kullanıp dizüstüne bağlıyorum.Eğer 3 G sinyali yeterli düzeyde alınıyorsa modem alınabilinir ama sinyal alınmıyorsa bence almayın.Ben hiç sorun yaşamadım çok stabil çalışıyor ve nadirdir kesinti olduğu aveada kota sorgulama yok ona göre sadece kontörlüde var diyorlar ama ben hiç çalıştıramadım servisi.Ben tavsiye ederim aveanın internetini...

Atma Ziyaaa...

Senin gibi yalancı düzenbazmıyımki ben atayım!!!

Arkadaşlar avea 3G interneti ben uzun zamandır kullanıyorum gerçekten çok stabil çalışıyor ben hiç problem yaşamadım.Şuanda yeni kampanya ile jet modem aldım 29 liraya 4 GB paket ile.Benim evin içine sinyal çok az geliyor tekdiş yada iki diş ama her zaman stabil ve hızlı bağlandım hiç sorun yaşamadım.Ayrıyetteb türkcell 4 GB paketim vardı bu ay aldım ve vodafone 1 GB kontörlü hatta kampanya ile paket aldım.Türkcell'i hiç beğendim çok kötü ve stabilitesi sıfır.Vodafone stabil ve hızlı çalışıyor o yüzden avea ve vodafone diyorum ben.

• arkadaslar 3G avea kullanıcısıyım.Üniversite öğrencisiyim ve aveanın dolandırdığı kişiler arasındayım ve sizinle paylasmak istedimki sizide dolandıramasınlar. hattımı aldıgım bayi 1 saat içinde kullanabilirsin dedi ve aldım 3G den yararlanmaya basladım.ancak sonra 1 ay sonra fatura geldığınde müşteri hizmetlerini aradım ve beni faturamda 40 değil 325 gözüküyor kotayıda aşmadım dedi,m. ve bana hattınız 3 gye 24 48 saat ıcınde kullanım onayıyla beraber kullanacaktınız dedıler. 2 gun ıcınde kullandıysanız faturanıza yansımıs olacaktır dedıler. peki dedım bır baktım mailime ve bana 10 gün sonra gelmiş bu bildirim ben zaten aldığımda 10 gun ıcınde bana gelecegını bılsem bu paketın zaten almazdım bana musterı hızmetlerıde yanıltıcı bılgı verdı. ve en kötu yanı bunu kanıtlayamamam ancak mailin 10 gun sonra geldıgı var elımde sıkayetım 4 gun ıcınde sonuclancagı bıldırılerek aveanın gene ıse yaramıyan sıstemınde 10 den fazla surdu. sonuc avea benı kazıkladı :@hala borcunuz aynı dedıgınız seylerın dogru oldugu sonucuna varılmadı gıbı zırvalıklar dan bahsettı müşteri hizmetleri şuan ise deliller topluyorum netten recorder ındırdım ve telefon konusmalarımı kaydedıyorum . tuketıcı haklarına basvuruda buluncağım ve hakem heyetıyle gorusup paramı almaya calısacagım sıze onerım 3G almayın hadi aldınız avea almayın.. sizin bu konudakı goruslerınızıde beklıyorum.

• Bu dolandırıcılık değil senin hatan.Ben dün aldım modemi ve bana sıkı sıkı tembih ettiler sakına mesaj gelmeden kullanma ve mesaj gelince hemen müşteri hizmetlerini ara ve teyit ettir.Buğün öğlene doğru mesaj geldi ve bende teyit ettirdim şuan kullanıyorum.Ayrıyetten online işlemlerden baktım paket aktif.Bayi sana hattın açılacağını söylemiştir ki senin hatan var neden detaylı bilgi almıyorsun ikincisi bayine git söyle bana eksik bilgi verdiniz diye aveanın ne suçu varki.Buradaki insanlarıda yanlış bilgilendiriyorsun şimdi düşünecekler bu işte kelekmi var ama yok sizin bayi ile sorununuz var.
  • Aveadan uzak allaha yakın olun. Bi kere müşteri hizmetlerinde işi bilen kimse yok. Teknik hizmet sıfır yani.

1. Müşteri hizmetlerini aradım. Mobil Modemi alırsam hemen kullanırmıyım dedim, evet dediler.Bayi hayır dedi 24 saat geçmeden kullanamazsınız dedi. Neyse dedik aldık. Müşteri hizmetlerini aradım daha erken kullanamazmıyım diye, busefer demesinmi 48 geçmeden sakın kullanmayın paket dışında kalır diye. Mesaj geldi aradım, tabi kullanabilirsiniz dediler. Hiçbirinin dediği tutmuyo.

2. Neyse kullanamaya başladık internete bağlanamıyorum. Çok yavaş, indirme hızı 9-10 kb şaka gibi. Cebecide çalışıyorum etimesgutta oturuyorum. Sözde iki yerde de 3g var. MSN i açamıyorum.Şikayetimi bildirmek için aradım ilgilenicez dediler. Ama ne zaman arasam teknik servisle görüşemiyoruz sorun varmış. Adamlar kendi sorununu halledemiyo ki bizimkini halletsin.

3. Ertesi gün modemi taktım hizmet yok diyo. Aradım aşırı kullanmadan hattımı iptal etmişler. Komediye bak ben kullanamıyorum diye şikayet ediyorum onlar yoğun kullanımdan hattı kapatıyolar...Ha bide bilgi vermek zahmetinde bulunmuyolar.

4. Ayrıca bu modemin 3g bağlantı hızını soruyoeum cevap vermiyolar. Diğerleri 7.2 mps diye bas bas ilan ediyolar avea da bu yok. Şimdi indirme hızı 70-80 kb ama bu devirde bance kağnı gibi. Biraz önce müşteri hizmetleri ile görüştüm 21 mps ye kadar ulaşırmış hızı. Ama o yörede tek kullanıcı ben olursam. Ha bu arada teknik personele gene ulaşılamadı.

5. Ankaranın 5-6 yerinde test ettim hızı hep 3.6 mps yazıyo. Ama ben 1 mps ye razıyım. İndirme hızıda geçtim mb'yi 150-200 kb olsa avea ya dua edicem.

Bence aveadan uzak durun. Alt yapısı sıfır. Sadece 3g de değil diğer hizmetlerinde de böyle. Ankarada avea 3g den memnun olan varsa bana haber versin, bide orda deneyeyim...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.