Şimdi Ara

Ayağıma iğne battı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
13.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün yürürken acıyla zıpladım oturup ayağıma bakınca bi baktım iğne batmış çektim iğneyi bi tarafa attım şimdi bulamıyoruz inş kırılmamıştır.Şimdi napmalıyım iğne battıktan 2 dk sonra kolonya döktüm tetenoz aşısı olmam gerekir mi?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ayağa İğne Battığında Ne Yapılmalı?

Ayağa iğne batması yaygın bir yaralanmadır ve genellikle evde tedavi edilebilir. İğne battığı zaman aşağıdaki adımları uygulamalısın:

• İğneyi Çıkar: İğneyi cımbız kullanarak nazikçe çıkarın. İğneyi çıkarmaya çalışırken kırılmamasına dikkat edin.
    • Yarayı Temizleyin: Yarayı sabun ve su ile iyice temizleyin. Antiseptik bir solüsyon kullanmak da faydalı olabilir.
    • Yaraya Baskı Uygulayın: Kanamayı durdurmak için yaranın üzerine temiz bir bez veya gazlı bezle baskı uygulayın.
    • Ayağı Yükseltin: Yaralı ayağı kalp seviyesinin üzerine kaldırın. Bu, şişliği azaltmaya yardımcı olacaktır.
    • Soğuk Kompres Uygulayın: Yaralı bölgeye soğuk kompres uygulamak şişliği ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Ayağa İğne Batarsa Ne Olur?

Çoğu durumda, ayağa iğne batması ciddi bir soruna neden olmaz. Ancak, bazı durumlarda enfeksiyon veya diğer komplikasyonlar gelişebilir. İğnenin paslı olması veya yaralı bölgede kızarıklık, şişme veya irin gibi enfeksiyon belirtileri varsa doktora başvurmalısın.

Ayağa Toplu İğne Batması

Toplu iğneler, diğer iğne türlerine göre daha küçüktür ve daha derinlere girebilir. Ayağına toplu iğne battıysa, yukarıda belirtilen adımları uyguladıktan sonra yine de bir doktora görünmelisin. Toplu iğneler, deri altında kalabilir ve enfeksiyona neden olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Herşey olabilir dostum, 2-3 gün ölücekmiyim diye uyuyamamaktansa git aşı ol. Senelerce rahatına bak sonra.
  • 15 kere zıpla 15 kere göbek at 15 kere tavana bak 15 kere yere bak 15 kere ayağını sev 15 kere ayağına balgam at toplamda 90 hareketle işi çözeriz olmadı en yakın kasaba git onlar halleder.
  • İğne kırılıp içinde kaldıysa yer değiştirme ihtimali var içinde. Git doktora hemen. Bizim iş yerinde de bir arkadaşın ayağına iğne batı, önemsemedi başta, sonraki günlerağrıdan duramadı gitti doktora iğne yer değiştirmiş. Daha da önemsemese organlara batmaya kadar gider demiş doktor. Ameliyata aldılar 2 ay rapor aldı işten.
  • Ama şuan ağrı sızı falan yok çok şükür iyiyim bastırınca acıyor biraz
  • dostum beni cok iyi dinle 1 sene önce arkadasımın ayagına batmıs ama sonuna kadar girmiş yani arkadasta igneyi cıkardım sanmıs ama kırılmıs icinde kalmıs bi kısmı doktora gitmedi hiç gecer gecer diye 4 ay sonra ayagı şişti ayagını kesmek zorunda kaldılar hemen git doktora görun bence
  • Eğer içinde kaldıysa ciddi sorun. Yukarıdaki arkadaşlar yalan söylemiyor söyliyim. Bi doktora görünün en yakın zamanda. Çok sıkıntı çekersiniz
  • Ayağına iğne batabilir ama neden yarıyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarıyorsun derken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkayzm

yarıyorsun derken?

Ayağıma iğne battı yardım yazmıssın baslıga ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.