Şimdi Ara

Ayrık referans karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok sayıda rölenin kontaklarından geri besleme almak istiyorum. Yani ben kontağı çek sinyali verdiğimde gerçekten yapışıp yapışmadığını tespit etmem lazım. Röle kontaklarındaki sinyallerin GND uçları birbirinden bağımsız olacak, Opamp ile ayrık referansların karşılaştırmasını nasıl yapabilirim?

• Ne yapmak istediğinizi anlamadım gerçekten daha açıklayıcı yazarsan yardımcı olayım ,

1-Role beklemede kontak uçları açık
    2-Role çalştı kontak uçları kapandı
    3-Kapanan kontak uçlarından birisine Gnd vereceksiniz role kontakları kapanınca gnd alacaksınız sanırım .
    4-Gnd alıp o-pampa gireceksiniz ve o-pamdan da bir çıkış alacaksınız peki bu aldığınız çıkışı nerde kullanacaksınız .

ege
  • Tek kontak röle düşünün. Normalde uçlar açık bu durumda karşılaştırıcının bana kontak uçları açık demesini istiyorum.

Ben röleyi çekip kontakları birbirine irtibatladığımda olası bir hata durumunda kontağın gerçekten yapışıp yapışmadığını geri bildirim almak istiyorum. Opamp bunu karşılaştırırken GNDleri ortak olmayacak. Şöyle ki Kontak uçlarındaki sinyalin GND ucu ile opamp ın GND ucu birbirine bağlı değil. Bu durumda karşılaştırma nasıl olur ? GND ortak iken sorun yok zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.