Şimdi Ara

BABAMDAN SOĞUDUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Durumum varda eve çıkınca birikim yapamam Ayda 500 kira 100 elektrik-su 200 de yeme içme masraf cıkar. geri kalır 800 yetmez .
  • yetiştiren anne babadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, tabi fıtratında rahatlık varsa onlarında yapabileceği bişey yok. benim babamda çok rahattır, üzerine ticarette de iyi değildir. Babam doğmadan önce doğan kardeşleri uzun yaşamamış, dedemde bir çocuğum olsun, yaşasın. 9 kurban kesicem dağıtıcam demiş, babam yaşamış ancak her işi ters gider, aşırı rahattır, seninkine benzer. O kadar çocuk hasretinden sonra annesinin babasının çok rahat bıraktığına inanırım o yüzden. Daha mantıklı bir açıklaması yok gibi geliyor.
  • decobaz kullanıcısına yanıt
    Yetiştiren babası ( yani büyükbabam ) parası varmış gençliğinde çok kumar oynamış kaybetmiş filan sonra ineklerini tosunlarını filan satmış kumar oynamak için. ( babamın anlattıkları ) Yetiştiren annesi ( babannem ) hala yaşıyor ve köy kadını ağzındaki dişler sayılı birkaçtane kırsal bölge insanı çocuk yetiştirmek demek büyütmek demek ona göre. Eğitim hoşgörü edep saygı gibi ana kuralları cocuklarına aşılayabilecek biri değildi. Babam ve arkadaş çevresi çok tuhaf kahvede birbirlerine şaka yapıyorlar " ( senin karı yarın boş mu ? / yarın size geleyim mi / senin karı hiç orman gördü mü / haplar etkisini gösterdi mi / senin karıyı bize bırak yarın alırsın )" bunun gibi saçma sapan sohbetler ama hoşlarına gittikleri ve eğlendikleri kesin.
  • bence sorun sende baban için kendini geliştirmen gerekiyordu vasıfsızsın anlaşılan babanın istediği olamamışsın.
    napsın baban senin gibi evladı.

Not: Dost Acı Söyler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lınc

bence sorun sende baban için kendini geliştirmen gerekiyordu vasıfsızsın anlaşılan babanın istediği olamamışsın.
    napsın baban senin gibi evladı.

Not: Dost Acı Söyler....

Bi de sizde denesin bakalım belki istediği gibi bir evlat olur. Olmazsa da ailecek canınız sağolsun..

Not: Benim tek dostum köpeğimdi
  • 007_JB kullanıcısına yanıt
    Burda ağlamayla olmuyor kardeş kendini geliştir diksiyonu geliştir spor yap yüzmeye git haftada 2-3 gün dışarda ye çay içmek için çık evden biyere çay iç

babana sana muhtaç değilim la zırto dermiş gibi çalış bak babanın nasıl dikkatini çekiyorsun.
  • quote:

Burda ağlamayla olmuyor kardeş kendini geliştir diksiyonu geliştir spor yap yüzmeye git haftada 2-3 gün dışarda ye çay içmek için çık evden biyere çay iç

babana sana muhtaç değilim la zırto dermiş gibi çalış bak babanın nasıl dikkatini çekiyorsun.

Kapasiten düşük bir kere ön yargılısın..

6 yıldır çalısıyorum 1 yıl askerde geçti 5 yıldır aralıksız iş sahibiyim.

Her haftasonu denizdeyim ve genç biri olarak sosyal anlamda bir kayıbım yok.

önce kendine bak..

Edit: Burda kimse ağlamıyor sadece verdiğim bilgiler normal mi yada bu tür durumlarla karşılaşan varmı bunu öğrenmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007_JB -- 17 Ağustos 2016; 11:53:47 >
    verdiğin bilgiler anormal baban seni galeye almıyor bende diyorum ki dikkatini çekmeye çalış.

ona muhtaçsan değilmiş gibi davran değilsen ona yardım et aile organizasyonu düzenle aracın varsa onları biyere götür.

bilgi istemiyorsan kalma o evde ne diyelim sende bi sorun yoksa normaldir ama sen sıkıntılıysan kapasite sorunu seni ilgilendiriyor demektir.

burda açık bi soru sormuşsun bende açık cevap yazdım alınma hemen.
  • quote:

verdiğin bilgiler anormal baban seni galeye almıyor bende diyorum ki dikkatini çekmeye çalış.

ona muhtaçsan değilmiş gibi davran değilsen ona yardım et aile organizasyonu düzenle aracın varsa onları biyere götür.

bilgi istemiyorsan kalma o evde ne diyelim sende bi sorun yoksa normaldir ama sen sıkıntılıysan kapasite sorunu seni ilgilendiriyor demektir.

burda açık bi soru sormuşsun bende açık cevap yazdım alınma hemen.

Ailede faaliyet anlamında sorun yok denize cafeye 10 dakika mesafedeyiz . Mesela denize gidiyoruz oturacakken kendi kafasında belirlediği biryere doğru ilerliyor. Selfie yapıyor arka kadraja tanımadık kadınları alıyor. Cafeye yada şiş tarzı birşey yemeye gidiyoruz içeçekler soruluyor tabi kola gazoz fanta çay siparişi veriyoruz . Babam " - tabi siz kola için fanta için paranız çok diyor " yada o yemeğin üstüne tatlı yemek istiyorum sen malzemeyi al evde annen yapar diyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: 007_JB

Yetiştiren babası ( yani büyükbabam ) parası varmış gençliğinde çok kumar oynamış kaybetmiş filan sonra ineklerini tosunlarını filan satmış kumar oynamak için. ( babamın anlattıkları ) Yetiştiren annesi ( babannem ) hala yaşıyor ve köy kadını ağzındaki dişler sayılı birkaçtane kırsal bölge insanı çocuk yetiştirmek demek büyütmek demek ona göre. Eğitim hoşgörü edep saygı gibi ana kuralları cocuklarına aşılayabilecek biri değildi. Babam ve arkadaş çevresi çok tuhaf kahvede birbirlerine şaka yapıyorlar " ( senin karı yarın boş mu ? / yarın size geleyim mi / senin karı hiç orman gördü mü / haplar etkisini gösterdi mi / senin karıyı bize bırak yarın alırsın )" bunun gibi saçma sapan sohbetler ama hoşlarına gittikleri ve eğlendikleri kesin.

Ne diyon kardeşim sen. O kahveyi basar bepsini tararım lan ben. Bunları nasıl görmezden gelebiliyorsun? Annenle de mi aran kötü?

İşte Mesela Burda Babanın Üzerine Çıkmaya Çalış Bastır Onu Ortamlarda çaktırmadan fikirlerinin yanlış olduğunu vurgula ez onu ama çaktırma.

yanında birisi varken babanın fikirlerine karşıysa sende karşı ol. çok şey yazarımda neyse Sabırlı ol ne diyelim.
  • "Bir defasında şurdan 60m2 biryer alsaydık şimdi 300 bin tl kar ederdik diye kafasına vurdugunu gördüm ( ciddi vurdu )"

Haklı olarak tüm babalar bunu dile getirir arsa alım satım İstanbulda büyük öneme sahip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısına yanıt
    Sülalenin en akıllıdır karınca yiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Senyor-

"Bir defasında şurdan 60m2 biryer alsaydık şimdi 300 bin tl kar ederdik diye kafasına vurdugunu gördüm ( ciddi vurdu )"

Haklı olarak tüm babalar bunu dile getirir arsa alım satım İstanbulda büyük öneme sahip

Olay antalyada oldu. Cadde üzerinde dükkanlar filan vardı 150 - 200 bin tl ye sonra caddeye osmanlı kahvecisi barcelona yemen kahvesi v.s açıldı 150 binlik yerler 600-900 bin tl fiyatlara cıktı. Para için bu kadar küçük düşmeye değmez bence. Kar etmiş olsaydık çok büyük kazanc olurdu ama gelmiş geçmiş kaçmış fırsatlar için kaç yasında adamın kendini harap etmesi yanlış .
  • Kötü değil normal. Annem farkında herşeyin ama yukarıda yazdım zaten depresyon ve stres hapları içiyor. Görmezden gelmek değil ben birkaçını zamanında babamın yüzüne söyledim. Beğenmiyorsan napayım ben böyle büyüdüm böyle yetiştim şimdi bu saatten sonra davranışlarımı mı değiştireyim diyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.