Şimdi Ara

backdoor.prorat nasıl temizlenir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadasımın makinasına backdoor.prorat bulasmıs. bende internette kucuk bi arastirma yaptım ve bunun port kapatan bi trojan oldugunu fark ettim. kendisi yani backdoor.trojan norton u disable ediyor varsa butun firewall ları disable ediyo. bende KAV dan tutunda microsoft un yeni cikardıgı spyware i ve

http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx

(bi deneyin bayagi iyi bi seye benziyo yanlız beta versiyonu) adrsinde bulunan denedim,olmadı. regeditten internette gordugum tarife gore trojan lı dosyaları bulup sildim olmadı. simdiye kadar bulup temizleyenler varsa yardımcu olurlarsa sevinirim.....

• arkadaslar kimsenin basına gelmedimi bu olay
  • gelmemiş...

bilgi için saol...
  • format at kurtul diyenlere duyurulur (daha kimse demedi ama)

düz format yetmmiyor once fdiskle (varsa tum partionları) komple silip tekrar fdisk le olusturup yeneden kurmaları yoksa xp yi tekrar kurdum yerinde duruyordu.....

( ne guzel degilmi foruma bi mesaj yolluyom kendim soruyom kendim cevaplıyom )

arkadaslar yinede bunun baska cozumu olacagını dusunerek soruyorum size

format tan( temiz format :) ) baska cozum ureten belen varmı. zate arkadasın makinası deneme tahtasına dondu( 10 tane anti virus ve anti trojen yukledim daha sonra xp yi tekrar kurdum olmadı fdisk leyip tekrar kurdum)

• tabi suanda bi sorun gorunmuyor......
  • proratı arat bul (google filan) onda temizlemesi war.
    trojanı silmek için trojanı yükleyeceksin.
  • prorat tı da buldum ve yukledim . ve prorattan anladıgım kadarıyla ayarlarının yapılması gerekiyormus bende hic kasmadım format attımda. eger sen biliyorsan anlat belki daha sonra lazım olur prorat yuklu makinamda
  • yok yok hiç gerek yok internetten proratı indir o programın üstünde kendi trojanını silmesi için bir seçenek var ona bas o kendidsi siler
  • dostum başka bir makineye hd yi bağlayıp o makine üzerinden virüs araması yaptırdınmı?
  • google da symantec yaz. sonra sitede downloads/virus removal tools a gir orda vardır
  • proratı kurduktan sonra sağ üst tarafında bi simge var ufak onların üstünde ge modue beklet açıklamaları yazıyo birtanersinsdede serverı kaldır diyoı ona tıklarsna serverı kaldırırsaın
  • AntiViri yükleyip deneyebilirsin.Ben karşılaşmadığım için bilmiyorum silip silmediğini
    http://www.avup.de/personal/en/avwinsfx.exe
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.