Şimdi Ara

Bana göre Konsol mu Pc mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben öyle işin detayında değilim.yok bilmem PC 60 fps miş konsol 30 fps miş vb.elbet önemli ama pek takmıyorum benim için mühim olan eğlence.Sadece bu.Ama iki plartforumun bana göre farklılıkları var.Bi türlü karar veremdim yardımcı olun lütfen.

1-) İstediğim şey rahatlık,kolaylık.Yani tıpkı Pc deki gibi steam de tak basıp indirip oynuyorum ama konsolda bu ülkemiz için zor.Tr psn çok pahalı.kutulu oyunda hem pahalı hemde uğraşmalı bulunduğum şehirde spotçu yok.Bunu internetten almak,gelmesi sıkıntı bu açıdan söylüyorum.

2.aynı zamanda sosyal açıdan yardımcı olsun adamı asosyalleştirmesin.zaten öyle hardcore oyuncu değilim.amacım indir oyna.Bu kadar..

Bu ikisi benim için önemli unsurlar.Sizce bu ikisini konsoldamı daha rahat bulurum yoksa PC demi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PC'de tonla oyun var, çoğunun fiyatlandırması çok iyi. Konsolda oyun beklemek zorundasın, çoğu zaman da bir ana oyun akımına kapılıp herkesle aynı oyunu oynarsın, ki bu oyun her yıl çıkan ve bir sonraki konsol nesline dek hiçbir gelişim göstermeyen bir oyun olur.
    Neden konsol seçer biri? Elinde 10 yıllık laptop vardır, oyunları kastığı için PC'de oyun oynandığını bilmiyordur ya da "Last of Us'çı"dır, onun reklamlarıyla yatıp kalkmıştır, bir platformda o oyun yoksa boştur.
    Uygun bir PC topla oyunlardaki özgürlüğün tadını çıkar.
    Sosyallik açısından bir şey diyemem, sosyalliği ne olarak tanımladığına bağlı. Yine de paran bolsa konsolda da rahat edersin bence.
  • Ps3 xbox 360 alınabilir belki ama x1 ve ps4 pişmanlıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_lenker

PC'de tonla oyun var, çoğunun fiyatlandırması çok iyi. Konsolda oyun beklemek zorundasın, çoğu zaman da bir ana oyun akımına kapılıp herkesle aynı oyunu oynarsın, ki bu oyun her yıl çıkan ve bir sonraki konsol nesline dek hiçbir gelişim göstermeyen bir oyun olur.
    Neden konsol seçer biri? Elinde 10 yıllık laptop vardır, oyunları kastığı için PC'de oyun oynandığını bilmiyordur ya da "Last of Us'çı"dır, onun reklamlarıyla yatıp kalkmıştır, bir platformda o oyun yoksa boştur.
    Uygun bir PC topla oyunlardaki özgürlüğün tadını çıkar.
    Sosyallik açısından bir şey diyemem, sosyalliği ne olarak tanımladığına bağlı. Yine de paran bolsa konsolda da rahat edersin bence.

İyi saçmalamışsın.

• Bu konuda önemli olan senin bütçen. 2000 tl butcesi olan adama pc aldirmak biraz sacma olur. Alacagin pc 2-3 sene gecmeden oyunlarda istedigin performansi vermemeye baslayacak ve konsol almadigina pisman olacaksin. Ama eger 3000 tl gibi butcen varsa iyi bir sistem toplayabilirsin. En kotu 3-4 sene goturecegi icin pisman olmazsin hatta daha sonra cok da para vermeden upgrade yapabilirsin. Ayrica pc alirsan sadece oyun oynamak yerine diger islerini de halledebilirsin. Aslinda burada sana pek yardimci olamayiz. Ancak fikir veririz. Ama bazi fanboylar gelir ve ps de soyle boyle oyunlar var der aklini celer. Evet guzel oyunlar var elbette ama bu senin oyun zevkine gore degisir. Ben pc oyuncusuyum ve pisman degilim. Onceden xbox 360 da ps3 de kullandim fakat bu saatten sonra bunlardan almani onermem eger yeni cikan oyunlari oynamak istiyorsan. Ama butce kisitlidir ve oynamadigin bircok guzel oyun vardir o zaman gidip ps3 almani oneririm. Guzel olan tonlarca oyunu var. Daha once de belirttigim gibi karar senin ve senin butcen. Ama her ne olursa olsun adam gibi bir pc toplamani oneririm. Ister tv ne baglarsin bir de gamepad takar keyfine bakarsin istersen de gunluk islerini halledersin. Karar senin...

• Şunları izlemek sorunun cevabını veriyor ki bunlar en basit nedenler. Teknik detaylara girdiğimizde konsol tercih etmemen için daha fazla nedenin ortaya çıkıyor. Tabi bu dediklerim ps3 veya xbox 360 için geçerli değil, next-gen adı altındaki limitasyondan bahsediyorum.

• Uğraşırm ben bilgisayarla diyorsan PC.
    Çünkü arada bir ekran kartını ramleri herşeyini temizliyeceksin.
    sıkıntı çıkaracak bios vb sıfırlayacaksın.
    parçan bozulacak hasret çekeceksin garantideyken.
    Ha kötümü ? yok ben seviyorum bilgisayarlar ile uğraşmayı o yüzden pc oyuncusuyum.
  • Bence pc
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.