Şimdi Ara

BASKETBOLDA ŞUT ÇEKME TEKNİKLERİ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
62.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğu kişi anladı ama bazı kişiler anlamadı.Kardeş başlığı düzenle istersen.Basketbolda şut atma tekniği yaz.Yoksa sen spor genele mi yazdın.Basketbol bölümüne yazsan yine bi sorun olmazdı ama.Yinede sen bi başlığı düzelt istersen.
  • ben çok sutçu biri degilim genelde içeri drive edip aniden z1play1p tek elle topu potaya b1rak1r1m iverson gibi
  • iide abicim zaten bu basketbol forumu adam gidip niye başlığa basketbolda şut çekme tekniği yazsınki
  • Yaw belki spor genele yazmıştır diye dedim.Mesajı okumadın galiba.
  • lan sut öğrenilmez şut kazanılır

• bir arkadaş bu yetenek işidir demiş
    sadece gülüyorum bu söylediğine
    dikkatli basketbol izleyicileri geçen sene ray allen ın all star hafta sonunda yaptıgı açıklamayı hatırlayacaktır:"smaç yapmak Tanrı vergisi yetenekten kaynaklanır ama şut atmak tamamen çalışmayla kazanılacak birşeydir"
    bunun gibi bi laftı sanırım.ray allen ın ne kadar havadan attığını herkes bilir.yani adam zıplıyor duruyor ve şut çekiyor.üstelik bilekten ve çok dengeli yolluyor
    şimdi arkadaşın sordugu soruya kendi fikrimle cvp vereyim
    bi kere kendine uygun bir şut stili bulmalısın.bütün basketbolcular benzer şekilde şut atsalar bile hepsinin kendine özgü bi stili vardır.
    peja sıçrar ama havada fazla kalmadan atar,ray allendan bahsettim.korver ın çok farklı bi stili var ama gördüğümüz gibi isabetli atıyor.hatta shaq bile kendine uygun bir stil yarattı.neden tek elle atıyor?çünkü top eline küçük geliyo.elinize alın küçük bir top,bakın çift elinizi kullanarak dengeli atabiliyor musunuz?kevin garnet,başının çok üstünden sut ceker.adamın zaten boyuda uzun şut çekerken bloklanmıyor.bi arkadaşta shawn mariondan bahsetmiş ve güzel söylemiş.adam resmen göğüsten atıyor.
    ha eger illa kitap gibi şut atayım diyorsan o zaman oturup serdar apaydın ı izleyeceksin çünkü serdar apaydın basketbolun gerektirdiği şekilde yani kitap gibi şut stili kullanmaktadır.
    sut stiline önem ver tabi ama başarılı olmak istiyorsan bence ilk olarak fundemantalını geliştir

• bende son bir haFTA ÇALIŞTIM SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ TEKNİKLER İLE VE SONUNDA ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ GARNET İN ATIŞ TEKNİĞİ BANA UYDU YANİ HERKESİN ÜSTÜNDEN MÜKEMMEL OLUYOR AMA BUNUN GARNETİN ATIŞI OLDUĞUNU ŞİMDİ ÖĞRENDİM YANİ TAMAMEN KENDİM ÇALIŞIRKEN BU TEKNİĞİ BULDUM AMA ÇOK GÜZEL YAHU KİMSE DOKUNAMIYOR&&[simage][/simage]
  • Açıkçası şut atarken herkesin sitili farklı olabiliyor ama en önemlisi bileklerini kullanmaya çalış...uzun mesafe 2ptr ve 3ptr atışlarım oldukça başarılı ama orta ve kısa mesafe atışlarım çooook kötü. Bir de şu serilerden çalışmaya başlasam iyi olacak. Eğer gelştirmem için önerisi olan varsa sevinirim...
  • Şut çekilmez atılır ve herkesin kendine göre stili vardır
  • HEHEHEE nerden biliyorsun çekilmediğini....yada atıldığına nasıl bu kadar eminsin
  • yapmacık bilek atma şuttan sonra seeeerbesst kalsın
  • benim top parmak uçlarıma değiyo avuç içine değmiyo öyle atıyorum zaten ben pivot oynarım.

inside scorer,inside stopper

şeklinde kendimden 10 cm uzun adama rahatlıkla blok çakarım
  • peki ben birşey sorayım
    baskette şut çekilir mi, atılır mı
    cevap istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

benim top parmak uçlarıma değiyo avuç içine değmiyo öyle atıyorum zaten ben pivot oynarım.

aferin sana
  • Teknik falan geçmek lazım bu işlkeri.Birçok kişi bilek atmaya özenecem diye sokacağı şutları kaçırabiliyor.Alıştığınız biçimde atın.Şutunuzu geliştirecek şey fazla şut atmaktır bence....
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreverkobe

benim top parmak uçlarıma değiyo avuç içine değmiyo öyle atıyorum zaten ben pivot oynarım.

aferin çocugum büyüyünce büyük oyuncu olacaksın sen

bu arada şut çekmek gerçekten zor olsa gerek..ben plase öneririm tekniğiniz iyiyse belki panyayı tutturusunuz..burun ve ayagın üstüyle şut çekmenizi tavsiye etmem..öyle girerse de bala olur

• Ben 11 yaşımda bilek atma sevdasına girdim.. 3 atarken topu potaya eriştirmekde zorlanıyordum öyle öyle bilek atmaya başladık.. 17 yaşımdan beri serbest atış atarken ayaklarımı kıpırdatmam
  • sen shawn marionu izle yaw bu adam nasıl şut atar bide o atışla nasıl üçlük sokar anlamam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drgladius

sen shawn marionu izle yaw bu adam nasıl şut atar bide o atışla nasıl üçlük sokar anlamam.

onu sadece sen değil kimse anlayamıyor nasıl attığı önemli değil ya, şutunu sokup sokamaması önemli
  • Kesinlikle bileği şutun ardından potaya doğru düz şekilde indireceksin. Nasıl atarsan at bu şekilde indirmelisin. Kolay değil yaklaşık 2-3 hafta çalışacaksın.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.