Şimdi Ara

Baymak kombi arıza yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yeni aldığım evde Baymak Energy 240i model kombi bulunuyor. Yaklaşık 2 yıl kapalı durmuş ve kullanılmamış kombiyi açtığımda gaz olmasına rağmen hiçbir tepki vermiyordu kapağını söküp baktım ancak birşey bulamadım. Eve yakın yerdeki kombiciyi çağırdım kapağı söktü denedi dogalgaz saatini kontrol etti cihaz ateşleme yapmıyor dedi. Elle kombinin içinde yuvarlak sarı bir parçanın üstünde arkasına 2 adet kırmızı kablo giren aradaki küçük bir kısımda bulunan yaprak gibi bir parça var onu kaldırdığında çıt çıt etti ve kombi ateşleme yaptı yanmaya başladı. Pompa bozuk değişmesi lazım dedi (Grundfos up 15-50 AO) sıfırı 400-500 lira bende ikinci el temiz var 180 pompa 20 de ben alırım 200 lira olur dedi, gelen kişinin konuşmaları ve tavrı beni ikna etmedi açıkcası o nedenle ben düşüneyim olmazsa çağırıp yaptırırım dedim sevis ücreti 20 TL istedi verip gönderdim.
    Kombici gittikten sonra kapağı tekrar ben söktüm, elle kaldırıp yanmaya başlayan yeri bulup kendim kaldırdım çıt etti ve kombi ateşlemeye başlayıp yandı. Elle kardırdıgım küçük parçanın altında vida başı gibi bir yer var ortasından bir çubuk çıkıp elle kaldırdığım yeri kendi kaldırması gerekiyor anladığım kadarı ile ancak kaldırmadığı için cihaz çalışmıyor. Eski bacalı kombiye masraf etmek istemediğim ve 1-2 sene sonra kombiyi balkon tarafına taşıtıp hermetik ile değiştirme niyetim var ve maddi olarak epey sıkışık durumdayım o nedenle en az 1-2 sene kombiyi kullanmam gerekecek. Elle kaldırdığım yerin altına karton sıkıştırdım ve sabitledim 2 gündür cihaz düzgün çalışıyor petekler ısınıyor otomatik yanıyor ve sönüyor bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı? Benim cihazın arızası ne kombicinin dediği gibi gerçekten motor mu arızalı? Eğer yaptırmam gerekiyorsa bana kaça mal olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.