Şimdi Ara

beN yapamadım belki bilen olur ?internet sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim sorunum şu bir anda internetin kesilmesi yada bilgisayarın önbelleğe almaması örneğin google earth giriyorum dünya gözükmüyor yada bütün online oyunlarda serverımı seçiyorum bu sefer charlar gözükmüo lagg tayım gibi sürekkli donuyor oyunla alakası yok sorun internet ayarlarında ne yapmalıyım format atmak istemiyorum içinde önemli programlar var yani sürekli bilgi almıyor internet

• bağlantı hızından kaynaklanıyor olabilir( ağda birkaç kişi varsa veya ağ yoğun bir şekilde işliyorsa google eart gibi ağır programlar( en azından benimkinde ağır) zor açılabilire veya seninkinde olduğu gibi dünya gözükmeyebilir.
    Online oyunlarda lan bölümünde hamachi ile deneme yaptığımda bende de kimse gözükmüyor.Aynı internet cafedeki gibi lan bölümünden hızlı da oynayamıyorum.(örneğin;most wanted,counter_strike,underground2 benim hamachi deneyip ama bir türlü bağlanamadığım oyunlardan)
    Bu sorun diğer arkadaşlarımda da oluyor.Yani (ben kotalı kullanıyorum;en azından benimki) bağlantı hızından ya da en kötü ihtimal program veya oyundan kaynaklanıyor.Ama donma olayı sistemsel değil diyorsan(yani oyunu kaldırıyor ve sadece o menüde donuyorsa) yine internet hızı devreye giriyor.
    format atmak zaten çözer mi bilmiyorum.Onun yerine modeme reset at.Bi ihtimal çözülebilir.(kullanıcı adı bilgilerini ve parolanı güncelleyebileceğin modemin yazılım cd'sini yeniden kurabilirsin,ya da interenetten 192.168.2.1 gibi bir şey olacak modemine göre değişiyor.Bir dene bakalım sonuç neyi gösterecek.

• interneti sadece ben kullanıyorum sistemimde gayet yawaş biraz gpedit.msc yi karıştırım ordan olabilir dediklerini yaptım olmadı yinede canın sağolsun
  • yapsa yapsa siz yaparsınız e hadi cevaplar öneri de olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.