Şimdi Ara

Beyaz Ekran Hatasi ss li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Beyaz Ekran Hatasi ss li

Merhaba, laptopumu açtığımda ekran gelmiyor, beyaz ekran veriyor ya da açılsa bile ekran bir süre sonra gidiyor. 2 bilgisayarcıya götürdüm. Birincisinde 4 5 defa bilgisayarcı kapattı açtı hata olmadı. Eve geldim. Farklı prizde, farklı odanın prizinde denedim, yine hata aldım. Ikincisinde farklı bir bilgisayarcıya götürdüm. Onda da 3 gün kaldı ama hata almadığını söyledi. Ekteki fotoğrafları da ona gösterdim. Tam sorun olmadan bakamam dedi. Eve geldim, yine ekran açılmadı, beyaz ekran verdi. Ilk defa başıma böyle birşey geldi. Sorunla ilgili bilgisi olan, bunu yapacak tamirciye yönlendirecek varsa bilgi verebilir mi? Edit: İstanbul Avrupa veya Anadolu yakası yönlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ms2947 -- 12 Ocak 2020; 14:45:10 >

• Bilgisayarcı da kendi adaptörüyle denedi değil mi hocam?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    2 bilgisayarcıya da evde kullandığım adaptörü götürdüm. İkisi de evde kullandığım adaptörle çalıştırdı ve hata almadı. Ekran kartı ya da chipsetlerle ilgili sorun olabileceğini fakat tamamen bozulmadan tamir yapamadıklarını söylediler.
  • Hocam oralarda sorun yaşanmaması bana elektriksel bir sorun gibi geldi.
    Farklı oadaların prizlerinde denedim fakat yine hata aldım. PC 10 yıldır bende ve aynı evde ikamet ediyorum. Yeni bir yere taşınma veya tesisat yenilenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Voltajla ilgili bir durum olabileceğini düşündüm fakat evdeki diğer beyaz eşyalar da aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Voltajla ilgili durum olsa buzdolabı,çamaşır, bulaşık makinesinde de sıkıntı olabilirdi diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms2947

Farklı oadaların prizlerinde denedim fakat yine hata aldım. PC 10 yıldır bende ve aynı evde ikamet ediyorum. Yeni bir yere taşınma veya tesisat yenilenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Voltajla ilgili bir durum olabileceğini düşündüm fakat evdeki diğer beyaz eşyalar da aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Voltajla ilgili durum olsa buzdolabı,çamaşır, bulaşık makinesinde de sıkıntı olabilirdi diye düşünüyorum.
    Hocam pili çıkarılabiliyor mu? Pili çıkarınca aynı sorun oluyor mu?
    Cihaz hep prize takılı çalışıyor. Pili arızalı olduğu için kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms2947

Cihaz hep prize takılı çalışıyor. Pili arızalı olduğu için kullanmıyorum.
    Harici bir şekilde bağlama şansınız var mı hocam TV'ye falan? En azından ekran kartında mı sorun yoksa panel de mi o anlaşılır.
    HDMI kablom yok maalesef. O yüzden televizyona bağlayamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.