Şimdi Ara

BEYLER CİDDİ KİŞİLERİN YARDIMI LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar mf4 te büyük ihtimalle 35-40 bandında olacağım. Ygs sıralamam iyiydi fakat elimden olmayan sebeplerden dolayı calısamadım ve geriledim. Sınavdan önceki hayalim Ytü İnşaat tı ama kesinlikle olmayacak. Şuan önümde 3-4 seçenek var sizin de fikrinizi almak istedim.

1-) Kocaeli İnşaat ilk seneyi İstanbuldan git gel yapıp sene sonunda Ytü yada İtü ye geçiş yapmaya çalışacağım olmadı 4 yıl boyunca gidip geleceğim.

2-) İtü yada Ytü de puanımın yettiği (Metalurji ve Malzeme, Gıda, Geomatik, Şehir Bölge planlama v.s bir bölüme girip kurum içi geçiş yapıp İnşaata geçmeye çalışacağım.)

3-) İstanbul içindeki özel üniversitelerden tam burslu bir tanesinde İnşaat seçeceğim.

4-) Seneye kalıp İtü İnşaat a girmeye çalışacağım.

Sizin görüşlerinizi de önemsiyorum lütfen ciddi ve mantıklı yorumlar yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler

• Hocam ablam da aynı durumdaydı, itü çevre müh. bölümüne girdi. İlk sene çalıştı biraz ve yatay geçiş yaptı şu an kontrol ve otomasyon müh.de okuyor. Yani kesinlikle öneririm. İngilizcesine girip ilk sene yatma fırsatın da olur hazırlıkta
  • seneye nolcağı belli değil burslu bi özele git al diplomanı bnce sene kaybetmeden, bnde bu civarlardayım galiba bnde böyle yapıcam
  • Anadolu yakasında oturuyorsun 1. tercih uygun duruyor.Bir süre sonra gidip gelmek çekilmez hale gelecek arkadaş bulunca kalmaya başlarsın.Hem okulun önünden kalkan İstanbul servisleri oluyor.
  • Hocam yatay geçiş çok zor özel üniyi de öğrenci profili yüzünden onermiyorum eğer ilk senense bi sene daha hazirlanabilirsin
  • fpwashere kullanıcısına yanıt
    Hocam ablan istese İnşaata girebilirmiydi peki yani önünde bir engel varmıydı ?
  • Hocam 2 yi pas geç o iş çok çok zor + yatay geçişte cok zor kocaeliden ytüye çünkü diploma ortalamanızın cok üst seviyede olması lazım ki sadece ytüye siz geçmek istemiyceksiniz 100 lerce aday arasından diploma notuda göre belli kontenjanda aday alırlar diploma puanı aynı ise lys sıralamasını baz alırlar . Çok idealist biri değilseniz kocaelde okuyun seneye kalmayın derim
  • Hocam annemin rahatsızlığı var tek bırakmak istemiyorum burada onun için gece evde olmam lazım en azından. Kocaelinin dezavantajı bu olur bana gideceksem de 4 yıl boyunca gidip gelmem gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom91

Hocam yatay geçiş çok zor özel üniyi de öğrenci profili yüzünden onermiyorum eğer ilk senense bi sene daha hazirlanabilirsin
    Bence 1. seçenek daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ananas32

Hocam 2 yi pas geç o iş çok çok zor + yatay geçişte cok zor kocaeliden ytüye çünkü diploma ortalamanızın cok üst seviyede olması lazım ki sadece ytüye siz geçmek istemiyceksiniz 100 lerce aday arasından diploma notuda göre belli kontenjanda aday alırlar diploma puanı aynı ise lys sıralamasını baz alırlar . Çok idealist biri değilseniz kocaelde okuyun seneye kalmayın derim
    4 DER GİDERİM
  • tıpçıbebe T kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sene beni çok yordu psikolojik olarak annemin rahatsızlığından sonra da psikiyatri tarafından ilaç tedavisine başladım hastalık hastası gibi bir duruma geldim bir seneyi daha kaldırabilirmiyim bilmiyorum.
  • 4.
    bir sene dene.
    kendini geliştirme olay evet var ama itü bir başkadır.
  • 4.secenek
  • format159 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen öyle :) İtü istiyorum ama bir sene daha o sıkıntıyı istemiyorum pek. Şu itü içinden yatay geçiş yapabileceğim konusunda kararsızıım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fonte

Hocam aynen öyle :) İtü istiyorum ama bir sene daha o sıkıntıyı istemiyorum pek. Şu itü içinden yatay geçiş yapabileceğim konusunda kararsızıım.
    Kocaeli Üniversitesi PİŞMANLIKTIR!
  • Fonte F kullanıcısına yanıt
    Hocam girebilirdi ama istemedi bayan olduğu için. Yatay geçiş te normal tercih gibi hocam ortalamanıza göre tercih yapabiliyorsunuz yani mesela inşaat 3.51 le alıyo belli bir kontenjanı var bizim tercihler gibi aynı
  • Fonte F kullanıcısına yanıt
    Hepimizi yordu emek olmadan yemek olmaz aga simdi uniye gidince daha da yorulacaksin emin ol.Genel olarak bir sene daha kaldirabilir miyim diyenlerin cogunu bir sene daha çalismaya gotüm yemiyor acikcasi olarak algiliyorum ama oyle degil bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tıpçıbebe -- 28 Haziran 2015; 17:17:17 >
  • HasanSabbah_ H kullanıcısına yanıt
    Haydaaa neden hocam biraz bilgi verirmisiniz ?
  • Hocam zaten yıpranmışsın ygs eğer kötü geçerse lysye çalışmama ihtimalin var metalurjiyle geomatik kötü değil ikisinden birini yaz bence
  • Hocam sana yemin ediyorum ders açısından kaldırabilirmiyim diyorsam namerdim. Bu sene çok sağlığım bozuldu 23 kilo verdim iştahım kesildi anneminde rahatsızlığı oldu bir ondan sonra hep vücudumda ağrılar oldu psikolojik dendi ama hala onlarla yaşıyorum bu açıdan kaldırabilip kaldıramayacağımı düşünüyorum yoksa kesinlikle haklısın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.