Şimdi Ara

Bigisayar Açılmıyo!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba arkadaşlar. bilgisayarı kendim monte ediyim dedim. yüzüme gözüme mi bulaştırdım acaba yardım ederseniz sevinirim.

anakart p5n32-e sli

tüm kablolar doğru monte edildi. en azından öyle gözüküyo. güç kaynağını açtığımda, anakartın üzerinde ışık YANIP SÖNÜYO. kasanın Power tuşuna bastığımda ise sistem hiç bir tepki vermiyo, bilgisayar açılmıyor. gerçekten yardıma ihtiyacım var şu anda.

dvd writer dan bir kablo anakarta diğeri güç kaynağına takılı
    hard diskten bir kablo anakarta diğeri güç kaynağına takılı
    işlemci ve fanı takılı. ama zalman fanın 3pinli girişi var anakart üzerinde bir tane cpu_fan yeri var ve o da 4 girişli. kılavuz da dediği gibi siyah kabloyu Ground a denk getirdim. orda da bir sorun olduğunu zanetmiyorum.

kasanın fanları ( 3 tane - kasa: tsunami ) anakart üzerindeki fan girişlerina takılı.

aklımı çelen nokta!!! güç kaynağından çıkan fan kablosunu anakart üzerindeki PWR_FAN denilen yere taktım: doğru mu yaptım acaba arkadaşlar?? sorun burda olabilir mi?

ieee veya usb kablolarını anakarta yanlış taksam bilgisayar açılmamazlık yapar mı ki?

kafam bozuk şimdilik aklıma bunlar geldi. sorun ne olabilir sizce arkadaşlar?

• Kafamı karıştırdın şimdi. Güç kaynağında fan için bir kablo olmasa gerek. Fanlar genellikle anakarttan alır güçlerini... Durumun resmini çekme şansın yok mu? Daha yardımcı olabiliriz sanıyorum.
  • anakart gitmiş olabilir.kasa üzerindeki HDD ışıgı yanıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevahirkomit -- 11 Mart 2007; 0:28:38 >
  • asus anakart larda vardır bilirsiniz, ufak bir led, güç kaynağını açtığımda o yanıp sönüyor. resim ne kadar yardımcı olur bilmem ama buyrun:

Bigisayar Açılmıyo!!!

hdd de veya başka hiç bir şeyde ışık yanmıyor. fanlar dönmüyor. yani anakarta elektrik gidiyo ama açılmıyo. anakart daha yeni. ilk defa kuruyorum.
  • enteresan bir sorun anakartın tüm kabloları takılı ama fanlar dönmüyor ? bide bios pilini çıkarıp tak.yada uzman bir teknik elemana donanımını emanet et bide o kontrol etsin.
  • işlemci fanı 3 pinli, anakartta taktığım yer 4 pinli. en soldaki pin boş kalmış oluyo. bundan kaynaklanabilir mi???
  • olur çünkü biosta yazar 3 pin 4 pin diye onlardan biri seçilidir.senin biosta 4 pinli seçiliyse çalışmayabilir
  • Anakartın kitabı vardır yeniyse.... oradan takip edip tüm kablolaru yeniden tak. Pinlerin tamamen birbirine uyması lazım... Fan çalışmıyor diye bilgisayarın açılmıyor olabilir (işlemci koruma)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.