Şimdi Ara

Bilgisayar acilmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Sistemim imzamda goruluyor. Elektrik kesintisinden mi nedir oldu bilmiyorum ama aylardir sistem boyle dayanamadim artik bunu nasil cozebilirim? Bilgisayar kapandiginda power supply'a elektrik gelmiyor. 3-4 gun kapali sekilde duruyor. Daha sonra power supply'i acinca bilgisayara elektrik geliyor ve bilgisayar aciliyor. Korktugumdan elektrikler gidip gelene kadar ben kapamiyorum surekli acik kaliyor. Kendi kapaniyor ve sonra yine bu dongu oluyor. Bunu nasil cozebilirim? Power supply bozuk olsa hic calismamasi gerekmiyor mu? Yada anakart kaynakliysa yine ayni sekilde hic calismamasi gerekmiyor mu? Bu sorunu nasil cozebilirim? Tesekkurler

• PSU kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Bozuk da olsa zaman zaman açılabilir. Bu sorun çoğunlukla PSU içindeki kurumuş, şişmiş kondansatörlerden kaynaklanır. PSU içini açıp bir temizleyip kondansatörleri inceleyin. +5V voltajını veren yeşil renkli kablo civarındaki kondansatörlerde problem olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYYaH-1

PSU kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Bozuk da olsa zaman zaman açılabilir. Bu sorun çoğunlukla PSU içindeki kurumuş, şişmiş kondansatörlerden kaynaklanır. PSU içini açıp bir temizleyip kondansatörleri inceleyin. +5V voltajını veren yeşil renkli kablo civarındaki kondansatörlerde problem olabilir.

+1
  • Tamir edilebilir bisi mi? Yoksa paraya kiyip yine 200tl'lik bi psu mu almam gerekiyor?
  • Bir arkadaşınızdan PSU alıp deneyin normal çalışırsa sistem PSU arızası olduğu kesinleşir. Tamiratı genelde çok basittir. 2 - 3 TL malzeme fiyatı ama kendiniz yaparsanız tabiki. Elektronikten anlayan bir arkadaşınız da varsa o da yapabilir. Önceki mesajımda bahsettiğim kondansatörleri kontrol edin.
  • PSU sisteme yetmemiş
  • psu kaç wat yetersiz gelbilir bendede masa ütü varken başıma kelmişti yanık kokusu geld bana yanmasına rağmen çalışıyordu elektrik kesintisinden çekini yorsanız güç kaynağı alın sıkıntı olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.