Şimdi Ara

Bilgisayar Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yerinin burası olmadığını biliyorum ama bu saatte burada cevaplanabileceğine inandım.Donanımdan pek anlamam küçüklükten beri format falan atarım bilgisayara ama bir tane ekran kartı bile değiştirmişliğim yok.Benim sorunum ise bilgisayar açılmıyor.Yani,bilgisayar fişe takılı kasanın içindeki yeşil ışık yanıyor ama power düğmesine basınca hiç bir değişiklik olmuyor çalışmıyor bilgisayar.Sorun ne olabilir sizce?Bu arada bilgisayar masaüstü,dizüstü olsa hiç ellemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abra.Kadavra

Arkadaşlar yerinin burası olmadığını biliyorum ama bu saatte burada cevaplanabileceğine inandım.Donanımdan pek anlamam küçüklükten beri format falan atarım bilgisayara ama bir tane ekran kartı bile değiştirmişliğim yok.Benim sorunum ise bilgisayar açılmıyor.Yani,bilgisayar fişe takılı kasanın içindeki yeşil ışık yanıyor ama power düğmesine basınca hiç bir değişiklik olmuyor çalışmıyor bilgisayar.Sorun ne olabilir sizce?Bu arada bilgisayar masaüstü,dizüstü olsa hiç ellemem.

Onun güç kaynağı yanmıstır büyük ihtimal.
    Genelde elektrik kesintsinde birden açılıp kapandığı için filan yanar.Kesin sorun budur yani?
  • Elektrik kesintisi olmadı durup dururken bilgisayardan sesler gelmeye başladı birkaç dakika sonra kapatıp açmaya çalıştığımda açılmadı kesinlikle.Belki de voltajla ilgili bir sorun olmuştur ondan yanmıştır.Bu saatten sonra benim kendimin yapabileceğim bir şey yok yani dimi?
  • Kasayı yan yatır.
  • kasayı aç ramlerin slotunu değiştir.
  • Anakartının yanma ihitimali var. bir kaç tane çip yanmıştır yada power düğmesine giden kablolarla ilgili olabilir. Powerdan ses geliyomu gelmiyosa bir fana bak dönüyo mu. Eğer power sağlamsa anakart sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: HybrdThry

Kasayı yan yatır.

telefonda çalışmıyordu senden öğrendiğim yan yatırma tekniği ile artık çalışıyor sağol, rapini verdim artı emeğe saygı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.