Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor Anakart üzerinde led yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemde kullandığım anakart Asus Sabertooth z77 modeli dün elektrikler gitti daha sonra bilgisayarı başlattığımda tam açılacakken altta usb current bilmemne yazıyordu 15 sec shutdown fln 15 sn sonra kapatıyordu her açtığımda aynısı oldu. Sonra komple prizden çektim tekrar takıp açmayı denediğimde bu sefer bilgisayar hiç açılmadı yani ne fanlar çalıştı ne ledler yandı sadece anakart üzerinde en altta +sb power mı ne yazıyor ledin altında o yanıp sönüyor devamlı. Ne yapmam gerekiyor birisi yardımcı olursa çok sevinirim.
     Bilgisayar açılmıyor Anakart üzerinde led yanıp sönüyor

• Power gitmis olabilir...
    Bende asusun girisi seviye anakarti vardi.Kardesim prizi cekti psudan puf diye ses geldi pc sonra acilmadi ve anakartta isik yanip sonuyodu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik kesintisi gibi durumlarda psu etkilenebiliyor bazen, yanında bir kaç parçayı da götürebiliyor.
  • Her şeyi takdım çıkardım değişen bir şey olmadı sonra ramleri diğer ikili slota yerleştirdim niye bilmiyorum sorun çözüldü. Bilgisayar açıldı ancak bu seferde usb device over current status detected hatası aldım. Usb girişlerinden birisinde aradaki plastik zımbırtı düşmüş ve alta temas etmiş buda kısa devreye sebep olmuş sanırım sistem kendini korumaya almış. el yordamı ile düzelttim sonra denedim açıldı. Bu tarz bir sıkıntı yaşayan varsa deneyebilir. İlginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corwal -- 9 Ağustos 2015; 12:04:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

Power gitmis olabilir...
    Bende asusun girisi seviye anakarti vardi.Kardesim prizi cekti psudan puf diye ses geldi pc sonra acilmadi ve anakartta isik yanip sonuyodu.
    hocam peki bunu sonucunda ne oldu ? şuan aynı sorunu yaşıyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ea_guru

hocam peki bunu sonucunda ne oldu ? şuan aynı sorunu yaşıyorumda

Alıntıları Göster
    voltaj ve akım kaynaklı psu arızaları büyük oranda sigorta atması ile sonuçlanır. eski veya kalitesiz psu'larda ise beraberinde kapasitör arızaları çıkarır. elektronik bilginiz varsa arızalı sigorta ve kapasitörleri tespit edip değiştirebilirsiniz. veya bu işte deneyimli bir elektronikçiye yaptırabilirsiniz. en kötü ihtimalle ise psu'yu değiştirebilirsiniz. ancak psu değişimi son çare olsun. çünkü dediğim gibi bu arızalar bir sigorta veya bir kaç kondansatör değişimi ile çok kolay halledilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sred

voltaj ve akım kaynaklı psu arızaları büyük oranda sigorta atması ile sonuçlanır. eski veya kalitesiz psu'larda ise beraberinde kapasitör arızaları çıkarır. elektronik bilginiz varsa arızalı sigorta ve kapasitörleri tespit edip değiştirebilirsiniz. veya bu işte deneyimli bir elektronikçiye yaptırabilirsiniz. en kötü ihtimalle ise psu'yu değiştirebilirsiniz. ancak psu değişimi son çare olsun. çünkü dediğim gibi bu arızalar bir sigorta veya bir kaç kondansatör değişimi ile çok kolay halledilebilir.

Alıntıları Göster
    Hocam psu yu değiştirdik ilerde tekrar sorun yasamamak için ama görüntü hala gelmiyor. Anakart servise gidecek inşallah dediğiniz gibi kolayca hallolur büyük bir ariza yoktur. Tabi servis elektrikten dolayi olan arizaya bakar mi bilemiyorum. Bakmazsa bir anakart masrafina daha girecegim mecbur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.