Şimdi Ara

Bilgisayar güvenliği hakkında.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımı YURT ortamında kullanıyorum. Sizce ağda dolaşan zararlı yazılımlardan bilgisayarımı nasıl koruyabilirim.? Virüs programı olarak NOD32 tercih edecegim. sizce nasıldır bu. Veya buna ek olarak başka yazılımlar kullanabilir miyim.?

• Öncelikle ağınızı firewall ile sağlama almalısınız.Bunun için ücretsiz ve başarılı 4 önerim var
    1.Comodo
    2.Sunbelt
    3.Online Armor
    4.Netveda Safety.Net

Antivirüs e gelince.Ücretsiz kullanmak isterseniz size Avira Antivir öneririm.Ücretsiz olduğuna aldanmayın.Ücretlilerden daha iyi sonuçlar veriyor.Forumda 6 aylık premium(bu sürümde spyware ve adware taraması mevcut.Ücretsizde bu seçenek yok) linkini verdim onu deneyebilirsiniz(kampanyaları çok sık yapar.6 ay içinde yeni bir kampanya yapacaktır yani).Nod32 de fena değildir gerekli ayarları yapıldığında.Yeni sürümde eksikler var bunun sebebi de biraz değişikliğe gitmeleri.Şu an tavsiye etmiyorum ama eksiklerini giderdikten sonra iyi bir tercih olacaktır.Tepkisi önceki sürümlere göre biraz zayıf.
    Ayrıca birkaç başlık aşağıda SPYSWEEPER 1 yıllık lisans kampanyası verdim.Onu da diğer kımıl zararlılarına karşı kullanabilirsiniz.Başarılı bir yazılımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 5 Ocak 2008; 14:46:51 >

• Cevabın için teşekkür ederim BrooklynZU
    Benim için paralı olması önemli değil sadece güvenli bir bilgisayarım olsun istiyorum. Bilgisayarda firewall konusunda fazla deneyimim yok. İyi bir Virüs Programı bilgisayar için yeterli firewall güvenliği sağlayabilir mi.? Yurdun modemi ne durumdadır bilmiyorum. Güvenlik konusunda güncelleştirmeleri yapılmıyodur belki diye düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Eğer acemi isniz size önerim Online Armor
    Güvenlik duvarı şarttır.Özellikle p2p kullanıyorsanız veya gezdiğiniz yerler uçuk ise.Antivirüs tek başına yeterli olmaz
    Yalnız p2p kullanmıyorsanız oraya buraya girmiyorsanız windows un kendi güvenlik duvarı ve modem firewall u yeterli güvenliği sağlayacaktır.Ben dışarıdan ziyade yurt ağı içinde size herhangibir kişinin bulaşmasını önlemek amacıyla extra firewall kullanmanızı tavsiye ederim.Yurtta bu tip şeyler çok yaşanır.Ağdan kaynaklanan sorunlarla veya ağdaki bazı kişilerin saldırılarıyla uğrşmamak için bence kullanın.
    Ayrıca para harcamak zorunda değilsiniz tekrar belirtiyorum.Üstte verdiklerimi kullanırsanız bedava ve iyi bir güvenlik kombinasyonuna sahip olmuş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 5 Ocak 2008; 17:01:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

Eğer acemi isniz size önerim Online Armor
    Güvenlik duvarı şarttır.Özellikle p2p kullanıyorsanız veya gezdiğiniz yerler uçuk ise.Antivirüs tek başına yeterli olmaz
    Yalnız p2p kullanmıyorsanız oraya buraya girmiyorsanız windows un kendi güvenlik duvarı ve modem firewall u yeterli güvenliği sağlayacaktır.Ben dışarıdan ziyade yurt ağı içinde size herhangibir kişinin bulaşmasını önlemek amacıyla extra firewall kullanmanızı tavsiye ederim.Yurtta bu tip şeyler çok yaşanır.Ağdan kaynaklanan sorunlarla veya ağdaki bazı kişilerin saldırılarıyla uğrşmamak için bence kullanın.
    Ayrıca para harcamak zorunda değilsiniz tekrar belirtiyorum.Üstte verdiklerimi kullanırsanız bedava ve iyi bir güvenlik kombinasyonuna sahip olmuş olursunuz.

Uçuk sitelere hiçbir zaman girmiyorum. Evet sizinde bahsettiğim gibi bilgisayaraımı öncelikle korumak istediğim yer YURT AĞI. Burada bilgisayarımın açığa çıkmasını ve bilgilerimin görünmesini veya kaybolmasını istemem. YANİ BİLGİSAYARI AĞDAN NASIL GİZLEYEBİLİRİM.?

Sizin verdiğiniz programı deneyecegim bu arada.

• Firewall açık olan portlarınızı gizler ve saldırılarda sizi uyarır.Bu yüzden önerdim.Sizden izinsiz hiçbir program çalışamaz.Portlarınızı görünmez yapar ve bu şekilde sızmaların önüne geçer.Trojan portlarını kapatır.Exploit koruması sağlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.