Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir bilgisayar mühendisi adayıyım inşallah :)

Nasıl dersler vardır, Hangi dilleri öğretirler, zor mudur .... vb (açıkcası HERŞEYİ merak ediyorum)

Yazın dil öğrenmek istiyorum hangisinden başlamalıyım (C baya ünlü [tabii 3 ayda c ne kadar olursa artık {ama yinede bilgili gidelim oralara :D}] )

Önerilerinizi bekliyorum (kitap,websitesi..vb) KİTAP önerisi çok işime yarar açıkcası

Yardımcı olursanız sevinirim

• Hocam hevesinizi kaybetmeyin zaten başarılı olursunuz. İlk öğretilen diller üniversitelere göre değişiyor. Biz C ile başladık. C'yi 3 ayda ögrenmekte size kalmış zira benim 1 yılda öğrenemeyen arkadaşlarım vardı :) Bir de önemli -bence- olan dil öğrenmek ya da kod yazmaktan ziyade algoritma kurmasını öğrenmek

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManiacFear -- 23 Haziran 2013; 0:20:22 >
  • http://www.ceng.metu.edu.tr/~ucoluk/bm/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesajlar için teşekkürler
  • Bilgisayar Müh.'de başarının olayı azimli çalışmak, pes etmemek, denemekten korkmamak, yılmamak, düşünmemek. Kısacası yenilmemekten geçiyor diye düşünüyorum.

Öğretilen derslerle ilgili, Üniversitelerin web sayfalarında bölüm programlarını inceleyip, derslerin isimleri ve içerikleriyle ilgili bilgi almanız mümkündür.

Genel hatlarıyla beraber, yabancı dil hazırlık sınıflarını hariç tutarsak, 1.sınıftayken her mühendisin alması gereken temel bilimler ve genel mühendislik dersleri verilir. Mühendisliğe Giriş, Fizik, Analiz gibi. Bunun yanında da bir tane alan dersi olur. Programlama dersi olur bu ders de.

İkinci sınıfta yazılım dersleri çok fazlalaşmaz, Mantık Devreleri Tasarımı, Mikroişlemciler, Elektrik Devre Temelleri, Ayrık Matematik gibi yan alan dersleri ve temel elektrik-elektronik dersleri de verilir. Üçüncü ve dördüncü sınıf artık tamamen alanlaşmanın olduğu, ağırlığın yazılıma verildiği sınıflar oluyor. Ekstradan, Bilgisayar Organizasyonu ve Mimarisi gibi donanım dersleri, Sinyaller ve Sistemler gibi dersler de olabiliyor.

Üniversitelerde genelde C ile başlanır. Mesele dilden çok, problemin çözüm yöntemini düşünebilmek. Kolay bir iş olduğunu söyleyemem, çözümleme ve algoritma yaratmanın. Ama her şey zamanla ve uğraşarak oluyor. Pat diye bir şey beklemek zaten zor. :)

Bir de eğer İngilizcen iyi değilse, bu meslekte başarılı olman da çok zor. Çünkü en iyi ve en çok kaynak yabancı dilde var.

Kolay gelsin.

• Hocam hayırlı olsun. Geçen sene konuyu açmışsın ben yeni gördüm :) sen biraz bilgi verir misin nasıl geçti ilk sene ben hazırlıktayım şu an. Bölümde çok zorluyorlar mı ortamı nasıl bunlardan biraz bahsedersen sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.