Şimdi Ara

Bilgisayar Reset Atıyor Fakat Sorun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisarım ben oyun oynarken reset atıyor fakat oyun açıkdeğilken veya internette gezinirken bir problem yaşamıyorum. Düzelmesi için yaptığım şeyler;

1) Termal macunu yeniledim bilgisayar oyundayken 45C~58C derece arasında seyrediyor.
    2) Bios ayarlarını default yaptım her hangi bir özellikten dolayı olabilir diye kartım asus epu core unlocker olayı vs. var voltajla ilgili değişiklikleri otomatik gerçekleştirir diye düşündüğümden.
    3) Ekran kartı Asus smart doctor var fan ayarı otomatik ısınma olmuyor sıcaklığı oyundayken 50~60 derecede.
    4) Bilgisayarı temizledim toz kalmadı.
    5) Şimdi ise format deniyorum.

Bir çözümü olan varsa çok sevinirim arkadaşlar.

Donanım özellikleri:
    Anakart - ASUS M4A87TD/USB3
    İşlemci - AMD Phenom II x2 555
    Ekran Kartı - ASUS EAH5670
    RAM - 2 adet 2 GB DDR3 1.5 V ram
    PSU - thermaltake tt-500al 1nc Şu cihazhttp://forum.donanimhaber.com/m_40730706/tm.htm

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• Amd işlemciden kaynaklanıyor muhtemelen sıkça yaşanan bir sorun amdlerde
  • Yani işlemciyi değiş mi diyorsun ? Arkadaşım işlemci ısınmıyor bile normal kullanımda da bir sıkıntım olmuyor herhangi bir oyuna girdiğimde bir anda reset atıyor bazen reset attığında ekran gelmiyor gücü tamamen kesip yani fişleri prizden çekip tekrar takmam gerekiyor ve bu şekilde yeniden açılıyor pc.

Ayrıca ilgin için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heveslice -- 1 Ağustos 2013; 13:04:27 >
  • Formattan sonra driverları kurup tekrar bir deneme yaptım CS GO açtım yaklışık bi 30 40 dk sonra pc kendiliğinden gücü kesti kapandı yeniden power tuşuna bastım açılmadı prizi kapatıp yeniden açtım ve açıldı bilgisayar bu soruna yardım edebilecek biri yokmu arkadaşlar lütfen
  • Koskoca DH da yokmu bir firkri olan. UP UP UP
  • http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Yukardai linkten programı indir. Oyuna gir ve işlemci ısısına voltajlara bak.
  • teşekkürler öncelikle erdem ilgin için. dediğini yaptım 1dk aralıklarla oyundayken programdan SS aldım

kapanmadan önceki resim :

bu sefer kapanınca gücü kesip tekrar açtığımda ise bilgisayar elektrik gelir gelmez kendiliğinden açıldı ve her seferinde tekrar tekrar kapandı 10dk uğraş verdim en sonunda ise fişi tamamen kapatım 3,4 dk bekledim ancak bu şekilde normal bir şekilde power tuşuna basarak açtım.

bilgisayar açıldıktan sonra aldığım ss

Edit:resimler düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heveslice -- 2 Ağustos 2013; 21:44:14 >

• Arkadaşlar Yokmu fikri olan UP UP UP
  • Ekstradan 2 Fan Al Birini Ekran Kartı öbürünü işlemci Yakınlarına Koy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı için niye fan alıyorum zaten onun fanı yetiyor smart doctorlar ama tavsiyene uydum işlemci içinde bunu GOLD'dan xilence bakır birde alıp taktım ama sonuç gene aynı

Edit: resim düzenlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heveslice -- 4 Ağustos 2013; 22:45:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heveslice

Arkadaşlar bilgisarım ben oyun oynarken reset atıyor fakat oyun açıkdeğilken veya internette gezinirken bir problem yaşamıyorum. Düzelmesi için yaptığım şeyler;

1) Termal macunu yeniledim bilgisayar oyundayken 45C~58C derece arasında seyrediyor.
    2) Bios ayarlarını default yaptım her hangi bir özellikten dolayı olabilir diye kartım asus epu core unlocker olayı vs. var voltajla ilgili değişiklikleri otomatik gerçekleştirir diye düşündüğümden.
    3) Ekran kartı Asus smart doctor var fan ayarı otomatik ısınma olmuyor sıcaklığı oyundayken 50~60 derecede.
    4) Bilgisayarı temizledim toz kalmadı.
    5) Şimdi ise format deniyorum.

Bir çözümü olan varsa çok sevinirim arkadaşlar.

Donanım özellikleri:
    Anakart - ASUS M4A87TD/USB3
    İşlemci - AMD Phenom II x2 555
    Ekran Kartı - ASUS EAH5670
    RAM - 2 adet 2 GB DDR3 1.5 V ram
    PSU - thermaltake tt-500al 1nc Şu cihazhttp://forum.donanimhaber.com/m_40730706/tm.htm

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

dostum PSU yüzünden aynı sorunu yaşıyordum senin probleminin nedenide bu olabilir.

• PSU değiştireceğim hazenaalbaay teşekkür ederim ilgin için sonucunu buraya yazacağım. bir anda kapanıyor zaten PSU öldü sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.