Şimdi Ara

BiLGiSaYaR uZMaNLaRı Şu aN aLaCaĞıM eN iYi HaRDDiSK HaNGiSi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gözcü

arkadaşlar ksr bakmayın bütcemi ve ihtiyacımı belirtmemişim 80 veya 150 gb olabilir. bütce olarakda 100 doları geçmeyecek bir harddisk olsa iyi olur.

zaten o fiyata 250 ya da belki 320GB disk alabiliyorsun (320 3-5 dolar geçebilir KDV ekleyince )
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

quote:

Orjinalden alıntı: gözcü

arkadaşlar ksr bakmayın bütcemi ve ihtiyacımı belirtmemişim 80 veya 150 gb olabilir. bütce olarakda 100 doları geçmeyecek bir harddisk olsa iyi olur.

zaten o fiyata 250 ya da belki 320GB disk alabiliyorsun (320 3-5 dolar geçebilir KDV ekleyince )

Evet çok doğru o paraya 320GB alabilirsin ve Seagate al, performansı yaşa, ses olayınada fazla takma.
  • yeni başlık açmadan burada sorayım alacağım harddisk wd samsung veya seagate
    bende seagate barracuda 80gb hard disk var artık yetmiyo yeni harddisk alacam ve anakartım msi k7n2delta sata desteği var hangi harddiski alayım
    anakartın harddiski desteklememesi gibi bir sorun varmı ramlerde olduğu gibi?onu nasıl öğrenebilirim
    250-300gb arası almak istiyorum sata2 alırsam satada çalışır mı?
    ide almakmı daha iyi olur sata mı?arasıda bir fark varmı?
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bah06 -- 23 Ağustos 2007; 16:43:13 >
  • sata2 diskler sata destekli anakrtlarda çalışır kardeş. Ama sata hızında çalışır sata2 destekli anakarta takarsan sata2 hızıyla çalışır bunun için tek yapman gereken harddiskin arkasında bir jumper'ı ekleyip çıkarmak
  • tomshardwarede testler var aaks serisi hem hızda hem seste hem sıcaklıkta rakiplerini ezmiş geçmiş. İsteyen arkadaşlar seagate alıp üstünde yumurta pişirebilir
  • Sitedeki incelemeye göre en iyi performansı bu hdd ile alırsın;

Seagate Barracuda 7200.10 250GB (Yeni Model)
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/seagate-7200-10-250gb
  • peki bu sata harddiskleri windowsa tanıtmak baya zordu bi ara hala öylemi?
    250 yada 300gblık harddisklerde fiyat/performans oranın en iyi olan harddisk hangisi samsung mu seagate mi? bende 80gb seagate barracuda harddisk var
    genel olarak segate te sesten şikaet var baya rahatsız eden bir sesmi?
    bide birşey sorcam bu raid nedir tam olarak?
    teşekkürler
  • seagate 320 gb aldım.Çok memnunum tavsiye ederim.çok hızlı bir disk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: subzero_eren

hız bakımından seagete ses bakımından samsung seçim senin...
    İkisi bakımından da Western Digital.
  • Yahu seagate'de ses var ses var dediniz.Öyle ses mes yok kardeşim.Biraz diğer hdd'lere göre fazla ama tatlı bir ses.Sizin abarttığınız gibi değil.Ben bir çok hdd kullandım.Bu kadar hızlı kullanmamıştım.Her şeyin bedeli var ve ses çok yüksek değil.Herkese tavsiye ediyorum.Segate alın.
  • Yok arkadaşlar tamam ses çekilmez bir şey bende dayanamam ama şunda vardır bunda yoktur yanlış olur bu baya bir şans işi bakın bende samsung var sessiz olsun dedik alet traktör gibi sinir ediyor beni satıcam yerine seagate alıcam madem ses çekicez hızlı olsunda öyle çekelim bari
  • http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/seagate-7200-10-250gb
    Alan var mı? Ben de almayı düşünüyorum.
  • walla kdv dahil 127ytl'e 320gb Samsung SATA2 16mb buffer HDD aldım geçen gün. elimde de ayrıca 250gb Seagate SATA2 16mb buffer hdd var. ama Samsung cidden çok daha iyi benim için. bi kere SESSiZ, seagate gibi traktör sesi yok, hae pembe motor olunca daha az ses çıkıyor ama onda da rahatsız edici tiz bir ses geliyor. ayrıca Samsung daha az ısınıyor Seagate'e göre, ve bence performansta aralarında hiç bir fark göremedim ben.

Kısaca 100$'ım var diyorsan sana 320gb'lık Samsung'u tek geçerim
  • Takur tukur ses yapan hardiskin kasa ile temasını kesin. O ses kesilir. Harddisk değiştirmekten çok daha pratik.

Örneğin kutulardan çıkan bir süngerin üstüne oturtun.Tel yada yada iplikle sabitleyin ses sorunu kalmaz..
  • Seagate Alma!!! samsung veya WD derim ben ikitane bu arkadaşların önerdiği 720010 serisi kullandım başım belada "ben bu işten çok iyi anlarım sen hdd nin dilinden anlamıyorsun" diyen varsa yardım etsin ...yeter ya!! 20 gün bekledim sıfır verdiler evde akşam kuruyorum xp yi xp tek bölüm görüyor hdd yi akşam seatools yazılımını deneyecem bakalım ne olacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

Takur tukur ses yapan hardiskin kasa ile temasını kesin. O ses kesilir. Harddisk değiştirmekten çok daha pratik.

Örneğin kutulardan çıkan bir süngerin üstüne oturtun.Tel yada yada iplikle sabitleyin ses sorunu kalmaz..

aynı kasa içinde aynı hdd bölmesinde hem seagate hem samsung hem de wd hdd mevcut, ama nedense sadece seagate'ten bu sesler geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

320 gb samsung ve seagate kullananlar şuraya bi hd tach yazılımından bi test soncu koysalar tamam olacak.

birde ısınma ne alemde hangisi daha az ısınıyor.

Senin için akşam eve gidince hdd çalışırsa bi SS alırım ..buraya koyarım akşam aldım 32 mb düştü sonra 56 mb ta istikrarlı bi şekilde devam etti sonlara doğru bi daha düştü cpu kullanımı %1 ile 2 arası sıcaklık 40 derece

Şu pembe hikayesine gelince bozulan hdd dem turuncu idi bu yenisi pembe ama ben ses farkı göremedim kasayı devamlı dinliyorum ben de ses yapan arka da ikli tane fan bunlara ne çözüm bulabliriz hdd den pek ses çıkmıyor
    gece pc sesinden rahatsız oluyorum özellikle fanlardan

• quote:

Orjinalden alıntı: coverdale

western digital öneriyorum .
    samsung sessiz ; şu sesli diye birşey yok , tamamen şansına .

%100 katılıyorum...

kimisi sesli kimisi sessiz diyor burdan anlaşılıyor ki tamamen şans işi...

ekleme:

wd yeine samsung öneririm(daha ucuz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 28 Ağustos 2007; 16:25:08 >
  • http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/seagate-7200-10-250gb

Beyler bu sitede hdd nin arkasındaki jumperi çıkartınca 1.5 tan 3 e yükseldiğini söylüyor deneyelim bakalım inşallah birşeyolmaz kimse bu konuya değinmemiş %100 artış demek satıcı bile bilmiyor..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.