Şimdi Ara

BİLGİSAYARDAN ANLAYAN ARKADAŞLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2-3 gün önce mavi ekran hatası aldım,bilgisayar teknik servise gösterdiğimde hdd sıkıntılı olduğunu öğrendim,model lenovo idepad320.Bilgisayarda işim olduğundan yeni bi hdd taktırdım fakat çok dandik.
    Sorum şu laptopun açılması durumunda garanti biter diyorlar bu doğru mu ?
    Önceleri cs go oynarken 120 fps alıyordum şu an 40 fps alıyorum,ssd taksam eski performansına ulaşır mı,ayrıca ssd tavsiyesi de verir misiniz

• Up
  • FPSnin 120den 40a düşmesi hard disk ile alakılı bir soru değil. Grafik birimiyle ilgili bir sorunun var.
  • Hdd ikinci el mi taktırdın? Oyunda bu söylediğin şekilde bir performans farkı olması için çok eski ve artık son noktasına gel iş bir hdd taktırman lazım ki böyle bir durumda bilgisayar normal kullanımda da bayağı problem çıkartıyor olması gerekiyor. Hdd taktıktan sonra sistem kurulumunda yanlış birşeyler yapmış olabilirler hdd ile alakalı olmayan başka bir sorun olabilir
  • Kasayı yan yatır.
  • olasılıklar
    1-bilgisayarı senin ramlerden birini çaldı.fps o yüzden düştü.
    2-harddiskin çok kötü durumda o yüzden düştü fps.
    sorun 2 numaraysa ssd alırsan bilgisayar uçar.

ekran kartı driver'inida güncellemeyi unutma.
  • FPS düştüyse geçmiş olsun bilgisayarcıların %99'unun yaptığı gibi parçaları yürütüp dandikleriyle değişmiş.
  • Evet yine bir vaka ile karşı karşıyayız.
  • artık keşke öğrenseniz şunu HDD hard disk bilgisayarınız'daki dosyaları saklı tutar oyunlarda verim istiyosan Ekran kartını yüksek tutmalısın sorun ondamı önce bi bak laptop'sa Ramini değiştir şirket - ofis gibi yerlerde Rami yüksek tutarlar ki excel-word gibi programlar kasmasın yani ilk sorun olarak Ekran kartı ve Rame bak ama gördüğüm kadarıyla senin laptop bana göre laptop'da oyun oynanmaz çok kötü masaüstünün yerini asla tutamaz tek kolaylığı bi yerden bi yere taşınması içini açarlarsa garanti bitebilir evet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.