Şimdi Ara

Bilgisayardan PS3 e film aktarmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkeze iyi akşamlar.HD filmleri izlemek için bilgisayardan ps3 e film aktarmak istiyorum bunu çift taraflı usb ile yapmayı düşünüyorum başka türlü nası yapabilirim yada buna uygun çift taraflı usb varmı bana önerebileceğiniz (flash bellek dışında)

• harici bellek alabilirsin ucuzluk vardı bu aralar sanırm 250 gb 99 ylt miydi neydi
  • Hmm mantıklı aslında çözüm bu olablr :)
  • Valla ben geçenlerde Sandisk'in 8 gblık flash belleiğin aldım 2 tane, aslanlar gibi hd filmleri yükleyip direk oradan çalıştırıyorum Nasıl olsa PS3 fat32 olduğundan 4 gb'tan büyük yükleyemeyeceksin, o yüzden 8 gblık bence süper.. Hemde çok pratik.. Ayrıca 23 mü 25 mi ne öyle bir fiyata almıştım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: underworldfb

Valla ben geçenlerde Sandisk'in 8 gblık flash belleiğin aldım 2 tane, aslanlar gibi hd filmleri yükleyip direk oradan çalıştırıyorum Nasıl olsa PS3 fat32 olduğundan 4 gb'tan büyük yükleyemeyeceksin, o yüzden 8 gblık bence süper.. Hemde çok pratik.. Ayrıca 23 mü 25 mi ne öyle bir fiyata almıştım..

peki hocam bu işlemi flash disc e direct .mkv halindeki bluray filmi oldğu gibimi atıyosun...
    yoksa bu .mkv filmi ufak bi işlemden geçirip ''bluray player'' da çalışan formata göremi çevirip atıyosun ps3 e...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hell line

quote:

Valla ben geçenlerde Sandisk'in 8 gblık flash belleiğin aldım 2 tane, aslanlar gibi hd filmleri yükleyip direk oradan çalıştırıyorum Nasıl olsa PS3 fat32 olduğundan 4 gb'tan büyük yükleyemeyeceksin, o yüzden 8 gblık bence süper.. Hemde çok pratik.. Ayrıca 23 mü 25 mi ne öyle bir fiyata almıştım..

peki hocam bu işlemi flash disc e direct .mkv halindeki bluray filmi oldğu gibimi atıyosun...
    yoksa bu .mkv filmi ufak bi işlemden geçirip ''bluray player'' da çalışan formata göremi çevirip atıyosun ps3 e...

Yok dostum .mkv olarak atmıyorum.. İndirdiğim .mkv formatlı hd filmleri GOTSent programı ile direk PS3 için çeviriyorum.. Ve bu dönüştürme değilde sadece .mkv dosyasını mp4 olarak tanıtıyo gibi birşey..Öyle olduğu içinde diğer dönüştürücüler gibi uzunda sürmüyo.. Ve kesinlikle sıfır görüntü kaybı oluyo.. Ayrıca orada seçeneklerde de split var, onu işaretlediğin zaman direk 4gb tan küçük olarak o bölüp kendi ayarlıyo.. Sonra flashbelleğe atıp izliyorum..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hell line

quote:

Yok dostum .mkv olarak atmıyorum.. İndirdiğim .mkv formatlı hd filmleri GOTSent programı ile direk PS3 için çeviriyorum.. Ve bu dönüştürme değilde sadece .mkv dosyasını mp4 olarak tanıtıyo gibi birşey..Öyle olduğu içinde diğer dönüştürücüler gibi uzunda sürmüyo.. Ve kesinlikle sıfır görüntü kaybı oluyo.. Ayrıca orada seçeneklerde de split var, onu işaretlediğin zaman direk 4gb tan küçük olarak o bölüp kendi ayarlıyo.. Sonra flashbelleğe atıp izliyorum..

Peki bu dosyalara AVIAddXSub programi ile alt yazi eklemek mumkun oluyormu? donusturmeden once ya da sonra, cunku diger programlar baya bi uzun suruyo altyazi eklerken, ya da mkv yi avi yapip eklicez o zaman da mkv <--> avi donusturmesi cok uzun suruyo

???

• Valla altyazı olayı hakkında pek bişey diyemicem.. Çünkü PS3'te izlemen için direk içine gömmen lazım.. Buda hem çok uzun bir işlem, hemde görüntü kalitesini etkileyebilir diye düşünüyorum.. Ben direk orjinal hd filmleri GoTSent ile mp4 olarak çevirip hiç kayıpsız izliyorum.. İnanılmaz etkileyici görüntüler falan.. Ama istersen sana bir site önerebilirim.. Orada direk dublaj olarak 720p ve 1080p hd filmler var.. Onları direk GotSent ile ses kısmında türkçeyi seçerek, bluray filmlerin kalitesinde PS3 te izleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi underworldfb -- 19 Ocak 2009; 2:15:53 >
  • sagol dostum siteyi pm atarsan sevinirim, ama yine de yabanci filmleri orjinal dilinde ingilizce alt yazi ile izlemek en keyiflisi,

bu arada AVIAddXsub programi, alt yaziyi filme gommuyor, ekliyor, yani alty yaziyi gorebilmek icin, ps3 de filmi izlerken subtitles dan ekledigin laltyaziyi seciyor o yuzden sormustum zaten, gomen programlar dedigim gibi cok zaman kaybettiriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tekquila

sagol dostum siteyi pm atarsan sevinirim, ama yine de yabanci filmleri orjinal dilinde ingilizce alt yazi ile izlemek en keyiflisi,

bu arada AVIAddXsub programi, alt yaziyi filme gommuyor, ekliyor, yani alty yaziyi gorebilmek icin, ps3 de filmi izlerken subtitles dan ekledigin laltyaziyi seciyor o yuzden sormustum zaten, gomen programlar dedigim gibi cok zaman kaybettiriyor

Attım siteyi pm olarak, birşey aklına takılırsa anladığım kadarıyla yardım etmeye çalışırım Bu arada bende dediğin gibi orjinal dilinde izlemeyi daha çok seviyorum.. Benim için altyazı olmasa olur, o yüzden bir sorun yaşamıyorum.. Bu GotSent programıda aynı zamanda ps3 icin hd filmi çeviririken altyazı varsa onu da gömüyo ama hiç tavsiye etmem.. Bir kere denedim feci uzun sürdü, bende dayanamadım iptal ettim.. O yüzden hiç uğraşmıyorum altyazıyla falan

• Ben de bu konuyu etraflıca araştırdım ve vardığım sonuç, PS3'te altyazılı hd film izlemek için iki pratik yol olduğu şeklinde.

1.MKV uzantılı filmi TSMuxer ile Blueray formatına dönüştürmek:
    Altyazı ekleme dahil bu çevirme işlemi yaklaşık 5 dk. sürmekte. Yalnız burada önemli bir nokta var. Bu işlemi sağlıklı uygulayabilmek için çevrilecek filmin ya 1280x720, ya da 1920x1080 çözünürlükte olması gerekmekte. Aksi takdirde altyazı gözükmeme, görüntünün altında yeşil bant çıkma gibi durumlar yaşanabiliyor. Bu işlem sonunda ortaya çıkacak klasörü DVD veya USB belleğe kopyalayarak PS3'e aktarabilirsiniz.

2.PS3 Media Server Programı kullanarak seyredilecek filmi bilgisayardan PS3'e aktarmak:
    Nispeten güçlü bir işlemci ve PC-PS3 arası kablolu bağlantı ile hemen her türlü HD içeriği altyazılı olarak ve görüntü kaybı olmadan PS3'e aktarmak mümkün.

Her iki yöntem için de forumda ayrı ayrı başlıklar bulunmakta, detayları oradan öğrenebilirsiniz.
    Son olarak Divx'in son sürümünde (7.0 Beta) .mkv containerın yer aldığını belirteyim. Dolayısıyla resmi divx sürümün yayınlanmasından sonra PS3'te olası bir güncellemeyle .mkv uzantılı dosyaların direk oynatılabileceği umut ediliyor. PS3'te hd içerik ile ilgili güncel durum bunlardan ibaret. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky9 -- 19 Ocak 2009; 10:09:05 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.