Şimdi Ara

Bilgisayarı yavaşlayanar, Buraya! Tecrübe konuşuyor :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda bi' kaç gündür konuları takip ediyorum. Bir çoğu bigisayarının performansından, yavaş çalışmasından şikayet ediyor. Bilgisayarınız donanımınıza göre yavaş çalışıyorsa, yazılımsal olarak bakımlarını yapmanız gerekir. Tabii yavaş çalışması, zararlı dosya ve virüslerden kaynaklanıyor olabilir. Peki bakımlarını nasıl yaparız?

Kayıt defteri ve geçiçi dosyaları silin. Fakat bunlarla uğraşmamanız için size Advanced SystemCare ve CCleaner ikilisini bir arada kullanmanızı öneriyorum. Advanced SystemCare alanında ödül almış çok başarılı ve güçlü bir program. Alternatif programlar da mevcut tabii bunun yanında. Örnek verecek olursak; Auslogics BoostSpeed, System Mechanic gibi programlar da işinizi görecektir. Fakat Advanced SystemCare'i şiddetle öneriyorum Free'si dahi çok ama çok iyi. Lisans satın almaya gerek kalmadan sizin işinize fazlasıyla yarayacaktır.

Gelelim zararlı yazılımlara;
    Malware, Spyware, Trojan, Solucan gibi yazılımları Combofix ve Hijackthis programları ile çözmeniz mümkün. İkisi de portable çalışan yazılımlar ve boyutları küçük olmasına rağmen bilgisayar için çok önemli şeyler.
    Aktif olarak korunmak istiyorsanız, ücretsiz anti-virüsler mevcut. Size önereceğim free anti-virüsleri yazayım:
    1 - Avira Free, bir Alman harikası :) Avira gerçekten çok iyi sıralamanın en başında olmayı hak ediyor.
    2 - AVG Free, AVG'yi yıllardır kullanırım ve gerçekten başarılı ve hafif bir program.
    3- Avast! Free, Avast! AVG ile aynı düzeyde diyebilirim. Hatta görsel olarak çok daha sempatik. Hafif ve güçlü. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sormak istediğiniz, veya önerilerinizi buraya yazarak yanıldığım konularda bana öneride bulunabilirsiniz. Bi' teşekkürü eksik etmeyin :)

İyi forumlar.. :)

• Bugun actim pc yi col kasıyo yardım
  • mirac safak M kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarınızın özellikleri nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: verikurtar

Bilgisayarınızın özellikleri nedir acaba?
    Şu an tel den giriuorum pc ye geceyim yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac safak

Bu mesaj silindi.
    peki kardeşim buna ne deyeceksin?? :( elektrikler kesildikten sonra pc böyle oldu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_81314064/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrSpY14

peki kardeşim buna ne deyeceksin?? :( elektrikler kesildikten sonra pc böyle oldu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_81314064/tm.htm

Alıntıları Göster
    ben kendi bilgisayarımda sadece ccleaner kullanıyorum temizlik amaçlı. virüs programı vs. allah korusun
    girdiğin siteye dikkat edince ve emin olmadığın herhangi bir harici taşıma aygıtı takmazsan sorun olmaz
    burada en önemli nokta indirmelerde indirilen site. herşeyi kendi resmi sitesinden indirmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

ben kendi bilgisayarımda sadece ccleaner kullanıyorum temizlik amaçlı. virüs programı vs. allah korusun
    girdiğin siteye dikkat edince ve emin olmadığın herhangi bir harici taşıma aygıtı takmazsan sorun olmaz
    burada en önemli nokta indirmelerde indirilen site. herşeyi kendi resmi sitesinden indirmek lazım

Alıntıları Göster
    Advanced SystemCare e pek bulaşmayın derim win7 imi bozdu sayesinde win8 e geçtim dll ile alakalı bişeyler yaptığı bir bölüm var oraya hiç yaklaşmayın.

• Şimdi combofix i indirdim kuruyorum
  • Pc yi azda olsa düzeltir belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirac safak

Pc yi azda olsa düzeltir belki
    Kaspersky lisanslı sürüm kullanın. Sisteminizi biraz ağırlaştırır ama virüs girmesi imkansız .
  • Mr. Angelo kullanıcısına yanıt
    biraz değil hocam tam ağırlaştırıyor
    şaka bir yana tam taramada işlemci %100 den aşağı inmiyor başka işlemde yapamıyorsun...
    Kalitemi kalite ama her sistem kaldırmaz...
  • Su konulati acmayin artik gina geldi heryerde var bunlar alinti oldugu belli zaten acmayin arkadasim acmayin
  • ali-candan kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ama vazgeçemiyorum. Kalite kokusunu aldım bir kere 4 gb ram var açılışta 5dkda anca geliyor notebook kendine ama dediğiniz gibi kalite
  • Alıntı falan değil, kendi emeğim.
  • mirac safak M kullanıcısına yanıt
    Hiç mi açılmıyor yoksa yazılımdan mı kaynaklanan bir sorun var?
  • CrSpY14 C kullanıcısına yanıt
    Yeniden Windows kur, eğer sorun düzelmiyorsa HDD'di HDD Regenerator ile tarat. Biraz uzun sürebilir. Sorunun çözülmesini umuyorum.
    Sonucu haber verirsen sevinirim.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Zaten genellikle programı full kullanmak için ''Crack'' dosyalarını indiriyor. Ve aynı zamanda virüsleri de :)
    Bu yüzden yukarda belirttiğim programların hepsi Free'de başarılı isimler :)
  • mab4ever M kullanıcısına yanıt
    Ben en baştan beri kullanıyorum hiç ir sorun yaşamadım. Sorun işletim sisteminizle kaynaklı olabilir. Bu program ödüllü ve alanında EN İYİ.
  • Combofix, çok yararlı bir program. Portable olması ayrıca bir güzellik. Kullanmanızı şiddetle öneriyorum.
  • Mr. Angelo kullanıcısına yanıt
    Kaspersky çook kasıyor. Evet kaliteli bir anti-virüs ama ondan daha iyisi var
    Lisanslı alacaksanız eğer, Bitdefender alın kafanız rahat olsun :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.