Şimdi Ara

Bilgisayarım Ansızın Kilitleniyor:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle S.A Arkadaşlar Benim Bir Sorum Olacaktı :D

Bende 1 Hafta Önceye Kadar Gigabyte Markalı Eski Model Bir Anakart vardı.
    Ben bunu değiştirdim çünkü üzerindeki parçalarımdan tam verim alamıyordum:(.

Eski Anakart: Gigabyte P4 i845 Chipset AGP 4x, 266 Mhz Ram, 133 Mhz FSB, 2 Slot Ram Yuvası, 2x USB idi.

Yeni Aldığım Anakart MSI i848 Chipset, AGP8x, 400 Mhz Dual Channel Ram, 533 Mhz FSB, 8x USB.

Yeni aldığım anakart ile bilgisayarım gerçekten hızlandı. Fakat Bilgisayarım Belli Bir Süreden Sonra Kilitleniyor. (Ne kapanıyor, ne resetleniyor) Ekran Öylece Kalıyor :( (230 Watt'lık Power Supply var)

Dikkatimi Çeken Noktalar, Bilgisayar Kilitlendiğinde işlemcinin ortalama 55+ Derece Sıcaklığında olması (p4 2.4 işlemcim var)

Eski anakartta böyle bir sorun yoktu, yeni anakart ı alınca ortaya çıktı.

Yaptığım Denemeler;

1-) BIOS Güncelledim.:D
    2-) Bilgisayarda Fazladan Elektrik Harcayacak Her Parçayı Çıkardım. (TV kartı, CD-ROM, Bütün USB aygıtlar, Ethernet ...)
    3-) Güç Kaynağı Kullandım:D (Power Supply değil, UPS:D)
    4-) Format Attım:)
    5-) Bad Sector Taraması Yaptım. (Bir tane bile çizik yok:D)

Sizce Sorunun Kaynağı Nedir? Anakart Arızalımı Denk Geldi acaba ? İşin Garip Yanı Bilgisayarı açtım bıraktım gittim (14 Saat Boyunca) Geldiğimde Hala kilitlenmemişti. Fakat Oyun açıyorum 10 Dakikada Kilitleniyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINCII -- 28 Mart 2006; 22:39:59 >

• anlattıklarına bakılırsa sorun ısı artışından veya power supply yetersizliğinden kaynaklanıyor(230watt).ısınan parçalar var mı ona bak işlemci,kuzey köprüsü ve ekran kartı ısılarını kontrol et.ekran kartın 4x agp ile çalışırken şu an 8x agp veri yolu kullanıyor buda ısı artışı ve daha fazla güç gereksinimi anlamına geliyor bunlarıda göz önünde bulundur.power supply terfisi yapmanında zaman gelmiş gibi görünüyor
  • Ekran kartından bahsetmemişsin. Onu da kontrol etsen iyi olur. Fanı yeterli gelmiyor olabilir...
  • bencede ilk olarak power ve büyük ihtimallede ekran kartından kaynaklanıyor
  • Ekran Kartı AGP 8X Asus GeForce fx5200 128 Mb (Fansız model)

Benimde Tahminime göre power Supply yetmiyor:)

Yinede ne dersiniz ?
  • Sorun ne olursa olsun; bu kadar düşük bir PSU kullanarak sistemini tehlikeye atma!
  • Bilgi için teşekkür ederim !!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.