Şimdi Ara

Bilgisayarım tozlanmış, nasıl temizlemeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı düzeli yaklaşık 1 yıl oldu. Ben bu zaman içinde hiç içini açıp temizlemedim. Fakat farkettim ki tozlanma artmış ve ses yükselmiş. Babam kompresör tarzı birşeyle temizlememi tavsiye ediyor.Sizce ne yapmalıyım ? Nasıl temizlemeliyim ? Saygılarımla...

• Kompresör işe yaracaktır ama onu almak istemiyorsan elekrik süpürgesi ile dene ama unutma işlemci içinde termal macun sür .
  • Kaba tozlarını elektrik süpürgesi ile alabilirsiniz. İnce temizliği kompresörle yapmak iyi olur. Sizde yoksa mahallenizde bisikletçi varsa onun kompresörü ile temizleyebilirsiniz. Ancak kompresörün hava veren ucunu fanlara (Güç kaynağı, cpu, gpu vs.) verirken dikkat edin kırılmasınlar. Kompresörle temizlik ilk günkü gibi olmasa da ona yakın bir temizlik sağlayacaktır. Ayrıca Cpu fanını sökmeye gerek olmayacağını dolayısıyla da macuna gereksinim olmayacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.
  • Bilgiler için teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Kaba tozlarını elektrik süpürgesi ile alabilirsiniz. İnce temizliği kompresörle yapmak iyi olur. Sizde yoksa mahallenizde bisikletçi varsa onun kompresörü ile temizleyebilirsiniz. Ancak kompresörün hava veren ucunu fanlara (Güç kaynağı, cpu, gpu vs.) verirken dikkat edin kırılmasınlar. Kompresörle temizlik ilk günkü gibi olmasa da ona yakın bir temizlik sağlayacaktır. Ayrıca Cpu fanını sökmeye gerek olmayacağını dolayısıyla da macuna gereksinim olmayacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.

Arkadaşımın söylediği en doğrusu ! kompresör bulamazsan eğer saç kurutma makinasıda soğuk ayarda iş görür
  • Benim kasa 7 içi 2 yıllık varsın gerisini siz düşünün artık temizlemem lazım fan fena ses yapmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1453 ten 1923 e

Benim kasa 7 içi 2 yıllık varsın gerisini siz düşünün artık temizlemem lazım fan fena ses yapmaya başladı.

kamyon gibi çalışıyordur o kasa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.