Şimdi Ara

Bilgisayarımı öldürmeye karar verdim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet konunun yeri burası mı bilemiyorum eğer değilse lütfen değerli adminlerimizden koyunu alakalı alt başlığa ya da başlığa taşımalarını rica ediyorum :)

Şimdi hikayem şöyle

Windows 10 işletim sistemli Asus M4A87TD EVO bir anak kartım var. Gördüğünüz gibi modern anakartların standardında eskimiş pek bir anakart-ı muhteremdir kendisi.
    Ben aldım bu anakartta çok da uyumlu oalcakmış gibi sırf eskisinin güvenlik güncelleştirmeleri kesildi diye gittim windows 10 kurdum
    Yetti mi yetmedi bir de onun üzerine yine Asus Nvdia Ge Force 730 ekran kartını da koydum 2 GB DDR3 ucuz bir ekran kartıdır bu graphichs-i muhteremler de :).
    Yetmedi mi zaten windows xp den sonrasıyla uyumlu olmadığı bilinenfakat benim delisi olduğum Medival total War 2 yi aldım bunun da üstüne kurduuuuum.
    xxxxxxxxxxxx
    Şimdi gel gelelim hikayeye.
    xxxxxxxxxxxx
    Bilgisayar Durmaan mavi ekran hatası veriyordu hocam neymiş WHEA UNCORRECTABLE ERROR.
    Bir Cem Yılmaz karakteerinin edası ile "Allahallah ehe!! " Bu WEYA UNKORREKTİBIL ERÖR ne ola ki ehe" diye yazdım gugıla cahil cahil. Yazmaz olaydım.
    Efendim bu hata eşşek kadar güç ünitesinden tutun Anakarttaki nöroçiplerden birine kadar heryerden çıkabiliyormuş en çok da RAM lermiş sorunun kaynağı.
    Neyse efeniiiim durmadan almaya başlayınca hatayı RAM leri değiştirdim bir süre sonra artık mavi ekran vermekten vaz geçti motherboad-ı muhterem han hazretlerimiz :)
    Biir de aldım güzeeel güzeeel 16 GB dan 8 e düşürdüm dahasına da gerek yoktur zaten diye düşündüm. (Heee işlemci hazretlerini teşrif etmeyi unuttum sizlere AMD Phenom 2 X64 6 çekirdekli processor-ü muhteremlerimiz).
    Neyse baktım daha sornaları işte mavi ekran da vermeyi kesti bilgisayar kendi kendine küt reset atıyor işlemci ısısna baktım 79 ları yokluyor dedim biftek kızarır bunda yahu. Gittim yeni bir fan taktırdım.
    İYİ HABER MAVİ EDKRAN GERİ DÖNDÜ.
    Hem de BSOD hazretlerimiz aşireti toplayıp gelmişler
    K MODE EXCEPTİON NOT HABNDLED
    DRIVE IQRLS NOT LESS OR EQUAL (NET HATIRLAMIYORUM BUNUUUU)
    WHEA UNCORRECTALBE ERROR
    SYSTEM SERVICE BİLMEMNEEEE
    Ver anam var
    sonunda dayanamadım öldüreuyim dedim bilgisayarı :)
    güç ünitesini değiştirdim
    ekran kartı sürücülerini güncelledim
    RAM leri değiştirdim
    e işlemci zten üretimden kaldırılalı yıl oldu forumlarda ona da baktım alacaksan intelli yeni bir bilgisayar al AMD öldü diyor herkes.
    ben daha ne yapayım!

KISACASI EĞER BU SORUNLARA ÇÖZÜMÜ OLAN YOKSA BENİM KAFA RAHAT KARDEŞLERİM ÖLENE KADAR MAVİ EKRAN HATASI VERSİN DURSUN DAHA AĞIR KONUŞURDUM AMA FORUM BURASI AYIP OLUR ADMİN ABİLERİMİZE KURALLARA UYMAK LAZIM :) HAYDİN HAYIRLI RAMAZANLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbrk -- 16 Haziran 2016; 20:54:33 >

• Anakartı değiştirecektin baştan,asus almasaydın iyiymiş bendede vardı bi tane 10 kere servise yollayıp sadece bios güncelleyip geri yolladıklarında verdim birine gitti,anakart bozuldu mu bi kere gitti hiç uğraşmıyacan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Anakartı değiştirecektin baştan,asus almasaydın iyiymiş bendede vardı bi tane 10 kere servise yollayıp sadece bios güncelleyip geri yolladıklarında verdim birine gitti,anakart bozuldu mu bi kere gitti hiç uğraşmıyacan.

valla ne yapayım ustam yani ozamanlar da iyi gibiydi ASUS işlemcisi de sağlamdı neyse fotoğraf işiyle uğraşıyorum ben notebook lara yöneleceğim artık yapacak birşey yok. Anakart değişecekse bir anakart bir işlemci tamamız zaten yeni bir bilgisayar fiyatı bu ikisi
  • ozbrk O kullanıcısına yanıt
    Amd'de 100 liraya bile anakart var illa pahalı almana gerek yok yani,6 çekirdek phenoma uyumlu çoğu zaten.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    açıkçası maksimum 2000 e bir monster toparlatmayı düşünüyordum kendi yerlerinden. Dediğim gibi fotoğraf işiyle uğraşıyorum ve hani daha çok ASUS yüklenmiş bu işlemci tipine

http://bilgisayartoplama.blogspot.com.tr/2010/08/amd-phenom-uyumlu-anakartlar.html

Anakartların çoğu ASUS
  • ozbrk O kullanıcısına yanıt
    İşlemciyle asusun ya da başka bir markanın alakası bile yoktur,soket tipiyle alakalıdır,size uygun olan am3+,am3,am2 anakrtlar bile phenom desteği veriyor,asusla alakası yok bunun.
  • redoreacle ın dediği gibi , 100 liralık AM3 soket destekli anakartla işi kökünden çözebilirsin.

http://urun.n11.com/anakart/gigabyte-ga-78lmt-s2-amd-760g-ddr3-1333mhzoc-soket-am3-P114452810?cid=604001&gclid=CNjMvt2nq80CFRK3GwodZPMLGQ&gclsrc=aw.ds
  • güldürdün sabah sabah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

https://www.youtube.com/watch?v=b85h_ujZ_vg

böyle mi öldürdün :O

Hahaha ne güldüm dostum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyağı

https://www.youtube.com/watch?v=b85h_ujZ_vg

böyle mi öldürdün :O

Ahahahahahahah
    Yok kardeşim bu baya sıkılmış bilgisayarından 😂😂
    Ayrı ca bu herifin eski videoları neden bilmiyorum midemi attırıyordu busefer öyle bişey yapmamış.

Yani ya sorun işlemci yada başka birşeydeyse yada harddiskse sorun yani tek tek bütün bilgisayarı değiştirmek zorunda kalmaktan korkuyorum açıkçası. He yeni soket FX işlemcileri de destekleyecek gerçi modern işlemcileri kullanma şansım doğacak ama kararsız kaldım. Amacım tek bir ortama bağlı kalmamak biraz da notebook işini hallettikten sonra düşüneceğim bu konuyu ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbrk -- 16 Haziran 2016; 11:37:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.