Şimdi Ara

**Bilgiyarım Donuyor**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ve sizden bu konuda yardım istiyorum.Eğer en ufak bir fikriniz olup paylaşırsanız sevinirim

Sorunum mesela bir klasöre sağ tıklıyorum ve Gönderme seçeneğinin üstüne geldiğim an herşey donuyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Her zaman aynı şey oluyordu 1-2 gün öncesine böyle birşey yoktu fakat şuan var ve çok can sıkmaya başladı.Ayriyetten mesela bir oyuna crack yapıcam crack dosyalarını oyun klasörüne attığım an gene donuyor ve gene yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.Eğer bu durumun çözümünü bilen arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin.

Şimdiden herkese teşekkürler..

• Kardeşim bilgisayarın masaüstü ise bi kaç birşey diyebilirim.Öncelikle dediğin gibi donmalar PS2 girişli mause ve klavye kullanırsan olabilir arada temessızlık varsa yapar. bu donanımsal olarak olabilecek hata yazılımsal oarak isede önemli bişi yoksa formatla :D
  • Klavye ve mousede her hangi bir problem yok temassızlık olsa bilgisayar neden donsun.Bu klavyeyle mouseyi yeni almadım uzun zamandır var ve bu sorun 2 gündür oluyor.ctrl+alt+del yapıyorum oradan oturumu kapatıp tekrar başlatıyorum sorun çözülüyo ama gene yaptığımda gene donuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paul008 -- 7 Ağustos 2013; 14:28:36 >
  • Konu Günceldir...
  • Konu yazılımsal gibi görünüyor. Sorunun kaynağını aramak yerine temiz bir windows kurulumu ile sorununuz çözülecektir.

Çok nadir de olsa ramlerden bu hata kaynaklanabilir. Memtest programı ile ram testi yaptırın.
  • seko_88 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir seçeneğim olsa zaten yapardım fakat bilgisayarda aşırı dosya var. Format atmaktan başka bi çözüm yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paul008

Öyle bir seçeneğim olsa zaten yapardım fakat bilgisayarda aşırı dosya var. Format atmaktan başka bi çözüm yok mu?

o zaman harddiski başka bir pc ye bağlayıp yedekleme yapabilirsiniz. yedek aldıktan sonra format atarsınız
  • Bunun başka bir çaresi olmalı tek yol format mı ?
  • mutlaka bilgisayar tamicisi ne göster.aynısı bende de olmuştu,ben önemsemedim,belli bi süre geçtikten sonra,2 dosyayı aynı anda açamaz oldum sonra internete giremedim,en sonunda pc açılmaz oldu.yani anakartı yaktık zorlarken.20 liralık tamirden kaçarken ,150 liraya mal oldu bana.fakat senin ki önemsiz bişey de olabilir,format atıp denemek lazım.
  • Format atsam sorun ortadan kalkıcak biliyorum uzun zaman öncede aynı sorun olmuştu ve formattan sonra düzelmişti.Fakat şuan format atma gibi bi durumum yok bana formatsız çözüm lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: paul008

Format atsam sorun ortadan kalkıcak biliyorum uzun zaman öncede aynı sorun olmuştu ve formattan sonra düzelmişti.Fakat şuan format atma gibi bi durumum yok bana formatsız çözüm lazım..

combofix indirip deneyin derim
  • Şuan indiriyorum ne yapmam gerekenide tam olarak anlatırsan çok sevinirim.. :)
  • Önerdiğin programı denedim pcye res attı falan tamamlandıktan sonra denedim hiç bi değişiklik olmuyor gene gönder kısmına gelince ve klasöre dosya atarken falan gene donuyor.
  • CCleaner PC'deki gereksiz, kullanilmayan dosyalari siler. Kisisel dosyalari gereksiz olsa bile silmez. Zaten harddiskin %90 civarinda dolu olsa bile bunun donma ile ilgisi yoktur. Yaparsa yuklu programlar ve kayit defterindeki gorevleri yapar.
    Harddisk kablolarini iyice temizleyip tekrar takin.
    Daha sonra CCleaner programiyla bir temizlik yapin.
    Son olarak gereksiz programlari kaldirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CCleaner sürekli kullandığım bir program hatta pcyi kapatmadan önce temizliyip öyle kapıyorum.Az önce arkadaşın önerdiği combofix programını kullandıktan sonra tekrar tarattım fakat gene bir cevap vermedi.Ama harddisk kablolarını temizliyip tekrar taratırım eğer olursa burada belirtirim.Yardımın için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.