Şimdi Ara

Bir turknet sikayeti daha internet isigi kirmizi yaniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oncelikle herkese merhaba, yaklasik 1 hafta once turknet web sayfasi uzerinden internet basvurusunda bulundum sonuc olarak evraklari falan hesini hallettim telekom ekipleri geldi hatti cektiler smsler geldi evrak ulasti elimize sorunsuz aktivasyonuniz yapildi falan filan hersey iyi hos modemi aldik kullanici adini girdik fakat oda ne internet bir turlu gelmiyor ariza kaydi biraktim cuma gunu geri donus olmadigi gibi yaklasik 2 saat once turlnet online islemlerdeki destek bolumunde olusturdugum ariza kaydina cebap olaral sorun duzelmistir seklinde olusturulmus hala deniyorum ama malesef sorum cozulmedi heee bu arada modemi direk ankastre kutunun yanina bagladim ;) kullanici adi ve sifre hatalidir diye yeni sifrede belirlettim ama yine nafile :) zannedersem sorum cozulmezse 2 gun icinde iptalini gerceklestirecegim.

• Türk telekom ekipleri muhtemelen saha dolabındaki port bağlantısını yapmamışlardır, yeni bir destek kaydı açarak bunu belirtin.
  • Merhaba, öncelikle hizmetinizin başında yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile ilgili üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Eğer hat bağlantılarınızı ev içi tesisatınıza çektirdiyseniz ve hala bu sorunu yaşıyorsanız size bağlantıların için yardımcı olmaya çalışacağım. Hizmetinize ulaşabilmem için GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • modemimi direk ankastre kutunun onune koydum telekom ekiplerinin cikarttigi kabloya direk kablo baglayarak modeme giris yaptim vermis oldugunuz kullanici adi ve sifre ilede modemde kurulum yaptim lakin bir turlu internet isigim normale donmedi bariz belli adsl isigi yaniyor yani hat var lakin bir yerde bir problem var ve bu ben eminimko bende degil modem ayarlarini duzgun yaptigimi biliyorum modemimim markasi zyxel vmg3312-b10b
  • Efendiler mesaj atiyor sorun cozuldu modeminizde falan diye eski kaydida kapatmiyorlar eski.kayit acik oldugu icinde yenisini acamiyorum zaten ulasamiyorum bir turlu nereden bulastim lanet olsun
  • eskidj E kullanıcısına yanıt
    Domain kısmını doğru girdiğinizden emin misiniz? Bu modemde kullanıcı adı girerken altta "ttnet dışında iss kullanmak için tıklayın" tarzında bir link var, buraya tıkladıktan sonra kullaniciadi@turk.net şeklinde girmeniz lazım.
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    et hocam eminim ×××××××adsl@turk.net olarak giris yaptim sifreyide bdfdf gibi birsey vermislerdi oim ye girip yeni sifre belirledim kendime ozel onuda girdim ama malesef internet isigi yanmiyor kafalarina gore diyorlarki modemde sorun halbuki baska modemlede denedim.
    vpi/vci 8/35 mi peki (adsl ise)?
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dogrudur vpi vci 8/35 ayarlda giriyorum fakat genisbant sekmesine tikladigimda 4 tane baglanti goxukuyor internet ethernet ip tv gibi ayarlar cikiyor ben xdsl ayarina girdigimde vpi vci 8/35 yapiyorum kaydedip cikiyorum ama tekrar geldigimde ekranda N/A olarak gozukuyor
  • Sorun su anda cozulmus olarak gorunuyor dns yi dinamik yapmislar ve internete baglaniyor lakin simdide hizda sorun var ilk gorusmemizde 35 mbps yi destekliyor alt yapiniz dediler simdi olctum 6 mbps ile baglaniyorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, öncelikle hizmetinizin başında yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile ilgili üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Eğer hat bağlantılarınızı ev içi tesisatınıza çektirdiyseniz ve hala bu sorunu yaşıyorsanız size bağlantıların için yardımcı olmaya çalışacağım. Hizmetinize ulaşabilmem için GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?

Lütfen pm lerinize bakar mısınız
  • beadlock2247 kullanıcısına yanıt
    Hic yorma kendini benden gsm numarami istedikten 1 sonra yolladim ama malesef beyefendiler hanimefendiler pm e bakmaya bile gerek duymuyor. Resmen enayi yerine konuluyoruz. Seytan diyor yaptir bunlarin bayraklarini git gulvag girisindeki sirketlerine kapinin onunde megagonla bagir bi halt beceremiyor bunlar diye
    Merhaba, dün arkadaşlarıma sorununuzu iletmiştim. Bugün sisteminize giriş yaptım ve sizi çevrimiçi olarak görüyorum. Kullanımlarınıza başlamışsınız. Şuan için bir sorununuz var mı?
  • İyi ki senin kırmızı yanıyor ben 28 Ağustosta evrak yolladım 4 ekimde ancak verdiler internet ve telefonu port arızalı dediler. 100 Mpbs yazıyor panelde benim aldığım internet anca 6-10 mpbs gün içinde. 2 saattir de ne dsl im yanıyor ne de internet ışığım verdikleri ev telefonu numarası 312 471 7990 aradığımda da bu numara kullanılmamaktadır diyor. iptal talebi bile oluşturacak yer yok. Müşteri hizmetlerini arıyorsun sesli yanıta yönlendiriyor. Nerden reklamını gördümde tıkladım bunlara.
    Türkiye'de müdürlüklerimiz olmasın, bayii kanallarımız olmasın telefonda destek verecek personelleri de çıkartalım sadece google ve forumlara reklam verelim Mecidiyeköyde bir plazadan tüm Türkiye'yi yönetelim zihniyeti ile hizmet veriliyorsa 60 lira bile çok bu hizmete. Adil kullanım kotası denilen olayı ben hiç yaşayamadım bile 75 Gb anca kullanmışımdır 4 Ekimden beri. Bunu zaten başka firmalar aynı fiyata verebiliyor bana.

TurkNetDestek Bizle de ilgilenir misiniz özel mesaj attım bu sorunu neden yaşıyorum ben ?
    [simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/2518040/38c4c068-df5a-49f6-8f13-6138774cd0ed.JPG [/simage]
    Bir turknet sikayeti daha internet isigi kirmizi yaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa.coban -- 25 Ekim 2017; 17:19:2 >

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Evet baglanti sorunum halloldu lakin su anda hattim 54 mbps desteklemesine ragmen modeme 20 mbps gelip 16 mbps ile internete cikis yapiyorum abone olurken 35mbps yi rahat alabilirsiniz denmesine ragmen 16 ile giriyorum birde bunu cozdukmu tadindan yenmez
  • mustafa.coban M kullanıcısına yanıt
    Allah yardimcin olsin ne diyim bu hizmet yuzunden bende sinir kupune donmustum allahtan halloldu gibi birsey akn ye gelince evet benim icin buyik bir sorundu akn soyle ornek verim daha internete giris yapali 1.5 gun oluyor ve 30gb veri download edilmis umarim en kosa surede sizinde sorununuz cozulur
    Modemdeki DSL ışığın turuncu mu yanıyor yeşil mı? Turuncu yanarsa 35 e kadar alırsınız yeşil yanıyor sadece 16 mbps verirler maksimum.

Yeşil adsli
    Turuncu VDSL i temsil eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa.coban -- 26 Ekim 2017; 11:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, dün arkadaşlarıma sorununuzu iletmiştim. Bugün sisteminize giriş yaptım ve sizi çevrimiçi olarak görüyorum. Kullanımlarınıza başlamışsınız. Şuan için bir sorununuz var mı?

Ayrıca başlık açmak istemedim.Size 2 kez özelden mesaj yazmaya çalıştım ama ya mesajlar ulaşmıyor yada bakmıyorsunuz.

Bende buraya yazayım dedim.

evraklar firmanıza ulaşmanıza rağmen 2 haftadır son işlem saçmalığını bekliyorum.

Üyelik bedrettin yazman adına.Yardımcı olursanız sevinirim aksi taktirde Btk veya gerekli mercilere başvuracağım.

• bedrettinyazman B kullanıcısına yanıt
    Maalesef bugünlerde hiçbir yetkiliye ulaşılamıyor Turk.Net'te. Ben de muzdaribim.
  • Türk.net e geçmeyi düşünen arkadaşlar varsa bilgilendireyim istedim henüz internetim gelmedi çalışan ev telefonundan gitti şimdi utanmadan fatura cikartacaklar 3-5 gün sonra
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.