Şimdi Ara

Blu-Ray ve 5+1 Hoparlör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba başlıktan da tahmin ettiğiniz gibi blu-ray playerı ayrı 5+1 hoparlör sistemini ayrı alıp blu-ray kalitesinde ses alır mıyız?
    Örneğin 150 liraya blu-ray alıp 400 liraya da 1000 watt dvd player lı 5+1 ses sistemi alsak 1000 liralık blu-ray 5+1 sistemindeki kaliteyi alabilir miyiz 550 liraya ?

1000 watt samsung dvd li
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC%20sistemleri/samsung-ht-d550-ht-d550-ev-sinema-sistemi,-1000-w,-51-satellite,-hdmi,-usb/productdetails.aspx?I_ID=55766

Blu-ray player
    http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/blu_ray_player/1375/110100658/philips_bdp2600_12_bluray_player

Fiyatlar biraz daha makul olsaydı blu-ray ses sistemlerinin hiç böyle konulara gerek yoktu ama düşünmekte fayda var

• Hocam 5+1 ev sinema sistemlerinin içinde bulunan dvd veya bluray playerların kendi çaplarında ufak bir amfi sistemleri var. Fakat tek başına satılan oynatıcılarda bu özellik yoktur bu nedenle doğrudan hoparlörlere bağlayamazsın araya yine amfi koyman gerekir.
    Doğrudan gidip 5+1 bluray li bir sistem almak daha doğrudur. Ama başka konular altında da görmüşsündür bu sistemlerin kullanılabilirliği fazla sürmüyor.
  • Niye böyle bir sistem düşünüyorsun ki? LG, Samsung vb. gibi markaların Bluray playerli 5.1 ses sistemleri kampanyalarla çok uygun fiyatlara alınabiliyor.Foruma biraz bakarsan çok kişi aldı ve kullanıyor.
  • nedeni basit daha uygun fiyata kaliteyi yakalamak tabi olmuyorsa yapacak bir şey yok ben en az 700tl civarı diye biliyorum 5+1 blu-ray sistemleri önerebileceğiniz bir model var mı daha uygun fiyatlı yoksa dvd li alsam da ses kalitesi açısından pek bir fark olur mu 400 liraya direk samsungu mesela
  • Hocam samsung d5550 gayet güzel bir sistem kampanyalarda 850-900 civarına alınabilir forumda başlığı da var.
    Ayrıca LG HB906SB modelini de önerebilirim daha uygun bir fiyat olarak.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC%20sistemleri/lg-hb906sb-hb906sb-3d-bluray-ev-sinema-sistemi,-1100-w,-5+1,-hdmi,-usb,-mkv,-dlna/productdetails.aspx?I_ID=54590

DVD li bir sistem de alarak DVD filmlerden gayet iyi bir ses alabilirsin ancak bluray ve mkv'nin güzelliğinden faydalanamazsın.

Bir başka tavsiye da playvision + 5.1 pc hoparlörü ile de yaklaşık 400 TL'ye memnun olabileceğin bir ses alabilirsin. Ancak TV'ni bilmiyorum ama mediaplayer ile de bu sistemi kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: adogan6

Hocam samsung d5550 gayet güzel bir sistem kampanyalarda 850-900 civarına alınabilir forumda başlığı da var.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ses%20ve%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC%20sistemleri/lg-hb906sb-hb906sb-3d-bluray-ev-sinema-sistemi,-1100-w,-5+1,-hdmi,-usb,-mkv,-dlna/productdetails.aspx?I_ID=54590

DVD li bir sistem de alarak DVD filmlerden gayet iyi bir ses alabilirsin ancak bluray ve mkv'nin güzelliğinden faydalanamazsın.

Bir başka tavsiye da playvision + 5.1 pc hoparlörü ile de yaklaşık 400 TL'ye memnun olabileceğin bir ses alabilirsin. Ancak TV'ni bilmiyorum ama mediaplayer ile de bu sistemi kullanabilirsin.

Televizyon Sony ex720 benim derdim hem müzik dinlerim hem de filmlerde sinema havası olsun zaten adı üstünde ev sinema sistemi ama 850 lira da vermem gibi sadece adı blu-ray diye yani ilk mesajdaki 1000 wattlık samsung da aynı ihtiyaçları mı karşılamaz mı atıyorum 1080p bir film koysam yaklaşık 8 gb falan yapıyor onlar da blu-ray açıklamasında samsungun sitesinde daha iyi resim kalitesinden bahsetmiş ama belki biraz daha indirim olursa lg nin önerdiğiniz modelini ben de düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bRsMetal

quote:

Hocam samsung d5550 gayet güzel bir sistem kampanyalarda 850-900 civarına alınabilir forumda başlığı da var.

Televizyon Sony ex720 benim derdim hem müzik dinlerim hem de filmlerde sinema havası olsun zaten adı üstünde ev sinema sistemi ama 850 lira da vermem gibi sadece adı blu-ray diye yani ilk mesajdaki 1000 wattlık samsung da aynı ihtiyaçları mı karşılamaz mı atıyorum 1080p bir film koysam yaklaşık 8 gb falan yapıyor onlar da blu-ray açıklamasında samsungun sitesinde daha iyi resim kalitesinden bahsetmiş ama belki biraz daha indirim olursa lg nin önerdiğiniz modelini ben de düşünüyorum

Hocam durumu şu şekilde açıklamaya çalışayım:

1- Tek başına alacağım bluray playerın dahili amfisi olmadığı için dvd ev sinema sisteminin hoparlörlerini bu bluray playera bağlayamazsın.

2- diyelimki sadece DVD ev sinema sistemi aldın. TV'de usbye HDD bağlayarak izleyeceğin filmlerin sesini ev sinema sistemine aktarabilmek için optik GİRİŞİ olan bir ev sinema sistem alman gerekir (TV'nin özelliklerine bakmadım ama genel olarak kullanılan ve günümüz teknolojisini yansıtan durum budur). Bu durumda sadece dix formatındaki filmlerin senini alabilirsin. MKV, bluray filmler de ise DTS ses olacağı için TV bu ses formatını ev sinema sitemine gönderse bile sinema siteminin DTS desteği olmadığı için bluray filmlerin sesini alamazsın. Yani bluray bir kaynaktan 5.1 ses almak için sadece media oynatıcının DTS yi (yada DOLBY her neyse) desteklemesi yetmez ev sinema sisteminin de bu ses formatını desteklemesi lazım.

3- bu durumda 300-400 tl vererek alacağın DVD ev sinema sistemlerinden hiçbir şekilde bluray filmlerin sesini alamazsın.

4- ya bütçeni arttırıp bluray sistem alacaksın, ya da playvision+5.1 hoparlör ile (ki ben bu sistemi kullanıyorum ve tüm filmlerde çok da güzel 5.1 ses alıyorum) basit bir sistem kuracaksın. sistem basit gibi görünüyor ama vereceği sesin seni memnun edeceğine eminim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bRsMetal

quote:

Hocam durumu şu şekilde açıklamaya çalışayım:

1- Tek başına alacağım bluray playerın dahili amfisi olmadığı için dvd ev sinema sisteminin hoparlörlerini bu bluray playera bağlayamazsın.

2- diyelimki sadece DVD ev sinema sistemi aldın. TV'de usbye HDD bağlayarak izleyeceğin filmlerin sesini ev sinema sistemine aktarabilmek için optik GİRİŞİ olan bir ev sinema sistem alman gerekir (TV'nin özelliklerine bakmadım ama genel olarak kullanılan ve günümüz teknolojisini yansıtan durum budur). Bu durumda sadece dix formatındaki filmlerin senini alabilirsin. MKV, bluray filmler de ise DTS ses olacağı için TV bu ses formatını ev sinema sitemine gönderse bile sinema siteminin DTS desteği olmadığı için bluray filmlerin sesini alamazsın. Yani bluray bir kaynaktan 5.1 ses almak için sadece media oynatıcının DTS yi (yada DOLBY her neyse) desteklemesi yetmez ev sinema sisteminin de bu ses formatını desteklemesi lazım.

3- bu durumda 300-400 tl vererek alacağın DVD ev sinema sistemlerinden hiçbir şekilde bluray filmlerin sesini alamazsın.

4- ya bütçeni arttırıp bluray sistem alacaksın, ya da playvision+5.1 hoparlör ile (ki ben bu sistemi kullanıyorum ve tüm filmlerde çok da güzel 5.1 ses alıyorum) basit bir sistem kuracaksın. sistem basit gibi görünüyor ama vereceği sesin seni memnun edeceğine eminim.

yani ben de her zaman yeni teknolojiden yanayımdır ama acelem yok biraz daha beklerim en azından şu dvd liler piyasada azaldığı zaman blu-raylar biraz daha fiyat olarak düşer diye bekliyorum 2012 nin 2. dönemine de girecez bakalım neler görecez daha

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.