Şimdi Ara

BMW F30 320i ED Yakıt Tuketimi Part 3 Trafikte (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
3.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: EnginAKB

1 Sene kullandım aşağı yukarı 3.20ied comfort modda kullanırsanız
    EcoModda kasa kasa kullanırsanız 9 Civarı
    Comfortta kullanırsanız 10-11
    Sport kullanırsanız 12 Den aşağı düşmez.

7-8 Litre olayları falan tamamen yanıltıcı.
    He sürekli çevre yolu şeklinde , akıcı trafikte araba kullanıyorsanız belki 7-9 arası bir tüketim yakalarsınız,
    ama kimse kimseyi kandırmasın kimde bu aracı alıp ömrü billah o ecoPro saçmalığını çekmez, yani sonuç ortalama 1 Litre, bence de gayet makul bir tüketim
    premium bir D sınıfı Sedana göre, Passat dize 8-8,5 Litre yakıyor bu ne yakacaktı yani, kesinlikle düşmez istanbul gibi bir yerde, öyle spesifik çekimlerle falan olmaz bu işler.
    adam hakli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SkiP_ -- 23 Kasım 2015; 15:07:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Millet videoyu izlemeden mi yorum yapiyorsunuz anlamiyorum ki ben. Adam 45 dakika dur kalka kalmis video da bu var, buna ragmen yogun trafikte sunu yakar diye yorum yapiyorsunuz.

Desenizki performansli kullanimda 15 litre yakar, tamam diyecegim video da gostermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar su konuya bir acıklık getireyim videodaki kulannana arkadas benım. aynı trafikte 10 litre yaktıgım zamanlarda oldu
    arabayı tanımadıgım zamanlardı.
    bu sisizn kullanım karakterinizle alakalı. siz onunuzde arac 2 metre hareket edince gaza basıp kalkıyorsan veya sadece ayagını gazdan cekip akıtıyorsan bile 1 litre degişiyor.
    bide sunu unutmamak lazım aynı marka aynı model bile olsa hic bir arac aynı degildir hepsinin huyu suyu yuzde 5 de olsa farklılık vardır.
    aynı sekilde surucude bolediler sızın ekonomık kullanama mantıgınız veya hareket tavırlanızla benımki bir olomaya bilir
    sunuda soliyim benden yarım lltire az yaktıranda biliyorum burdaki bazı arkadaslar gibi hayatta dusmez diyenide biliyorum 9 da asagı hayatta dusmez diyenide biliyorum

burda kimseye laf solemiyorum kımse yanlıs anlasın sadece işlin ozunde sunu diyecem arabanıın bakımı
    sofororun kime gore neye gore ekonomı gitti cok onemli herkez ekonomı yapıyor belki bir sekilde ama belki biri biraz daha ii tanımıstır arabasını bole dusunun

cok acık soluyorum bir arkadasım var ne yaparsam yapayım adamdan az yaktıramıyom ama gidipte ona bu arada 9 dan asagı yakmaz demiyorum
    bu arada bu konustuklarımız arkadaslar genel ortalamalar benım genel ortalama 8,6 dır sehir içi yanı 1000 km cıvarının ortalaması sehir içi
    arkadasın 8.4 dur. ama
    sunuda unutmamak lazım
    sizinki 9 olabilir ama oda sızın sanısnız eviniz cok yokus bayır bir yerdesye ise gitmek için 6 km yol yapıyorsanız o ortalama 9 dan 10 dan aasagı dusmez
    veya yanlıza kız bindimi genel ortalama hafta sonunda dolayı dusmez:) ama bir sekilde biz yaktırıyorsak oluyor demekkki
    ayrıca butun hafta ekonomı yapıp bir gun tıparlarsandsa dusmez. onemli olan bunu yapmaya calsımak degil cunku matelitesi:)

• bu arada arkadaslar simde yazıları parca parca okumusum sunuda acıklıga kavusturalım forum burda bir yere gitti yok arac biraz km yapsın
    gecen sıfırladım cunku herseyini 1000 1500 km yapayım fotosunu koyarım buraya genel oratlamanın
    ama tekrara soluyorum yukardaki yazımda yazdıgım gibi evin bayırdadır bilmemnedir beni baglamaz.
    ben kendi aracım ıcın olanı yazıcam arac hergun besiktas beykoz anadluhısarı yapyor.
    bu arada siz yalan soluyorsunuzda demiyorum ama sunu ıfade etmek istiyorum sartlardan dolayi o rakkamlar olabilir
    ama bu bu aracın bunu yakmadıgını gostermez sızın sansınız

dagın eteklerinde otursaydım yolum acık olsaydı hergunde daga cıksaydım is için o arac 11 yakardı :)
    kimseye yalan soluyor demiyorum ama bu yakanda yalan degil

isitiyen arkads olursa sole bir video cekebilirim araca 100 tl yakıt
    arac 10 km giderim derken sonra aracın ana km sını videdoya alıcam herseyi sııfrlıyacam
    sonra tekrara 10 km kalana kadar kullancam. bu 3 4 gun kesik kesik videolardan oluscak tabi
    sonra ana km ya bakarız 100 tlye kac km yamıs genek km de
    boler carpaz kac kurus yaktıgını hesaplarız. ama tekrara soluyrum benım yolumu gordunuz sizindki baska ise veya bilmeem ne ise
    arac hayatta yakmaz diye gemeyin sizin guzergahta olmuyor demkki :)veya baska bişey ters gidiyor ne bilim

• quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

İstanbulda dizel sedanlar bile 8 litre yakarken benzinli D sınıfı bir araç 7-8 yakıyor, ilginç demek ki insanlar sadece çevre yollarında kullanıyorlar bu arabayı.

bmw kullanmıyorum ama kullanan arkadasım var hatta bugun konustuk 8 lt dıyor.
    ben 2.0 dızel ıle 7,5 lt dedım aynı dedı....
  • guvenekmen G kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle selamlar ve paylaşımınız için teşekkürler. Ancak tüketim videonuzu pek realistik bulmadığımı belirtmeliyim. Nedenlerinden kısaca bahsedeyim. Evet trafikte kalmışsınız, ortalama hızınız düşük ama İstanbul gibi bir yerde ben kendi adıma bu şekilde araba kullanabileceğimi düşünmüyorum. Önünüz açıldığında bile gaza ayağınızı değdirerek ilerliyorsunuz. Böyle araba kullandığımda güvenli kullanımdan çok daha güvensiz bir hal almaya başlıyor. Önünüze kıranlar oluyor, ne yapmaya çalıştığınızı anlamayanlar oluyor.

Kendi arabamla (1.2 tsi leon) ortalama hız ve trafik koşulları benzerken 7.5lt olduğunu da 9.0lt olduğunu da bilirim. Ha 9lt iken çok mu değişiyor kullanım stilim; hayır, biraz daha boşluk bırakmıyorum önümdeki ile, biraz daha fazla fren kullanıyorum. 4lt ile uzun yol gittiğim de oldu, dönüşte dayanamayıp en azından cruise 90km ile 5 lt olduğu da. Demem o ki, çok çok ekonomi kasma odaklı kullanmak her zaman yapılabilecek bir şey olmuyor benim için.

• güzel inceleme olmuş :) 3 serisi 1.6 motor ile cidden yürüyüp az yakıyor :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.