Şimdi Ara

BMW VE MERCEDESE ÖDENEN PARALAR DEĞER Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah aşkına bunu tartışmaya mı açacağız bir fiatla bir bmw bir mi şimdi
  • Şu açıdan bakmak lazım afaki fiyat farkların büyük kısmı malum Ötv'den kaynaklanıyor.Kalan kısmı bu 3 markanın bayilerinin daha fazla karlılık koyması.(Sonuçta bu bayiler de fiat-reno gibi satış rakamları yok o yüzden fazla da eleştirilemezler o konuda)
    Vergi açısından bakarsak aslında değmez ama ürün/ederlilik açısından bakarsak bence sonuna kadar hakediyor bu 3 markada.
  • Bence değer. Bu arabaların sürüş keyfi gerçekten başka. Bu tarz bir aracın direksiyonuna geçip uzun yol yapınca farkı daha net anlaşılır.
  • Konuda yanlış anlaşılma var. Bir mercedes bir fiat la bir mi diye yorumlar yapılıyor, kullanmayan farkını bilemez deniyor falan...

Bu konuda, mercedes in fiat tan farkı yoktur ya da bmw mercedes kalitesizdir denmiyor, "değer mi" deniyor.

Bmw kalitelidir, konforludur, sürüş keyfi vaad eder ama 200 bin (yazıyla) iki yüz bin lira talep eder bunlara karşılık.

Soru şu: değer mi?

Vaad edilen niteliklerin karşılığı bu para mıdır?

Benim cevabım: değildir. Bu, parayla statü satın alma çabasından başka bir şey değildir. Bu statüye ulaşmaya çalışırken bir bmw de devlete alma durumudur. Başka da bir şey değil.

Not: aralık kampanyalarinda bmw "2500 euroluk navigasyon bedava" diyordu. Biri de bana çıkıp bir bilgi ekranının 6-7 milyar olmasının ve bu ekrana bu parayı vermenin mantığını açıklasın.

Bu, parası olan adamın girdiği "lüks araç alma sendromu " nun söğüşlenmesinden başka bir şey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 27 Ocak 2012; 20:32:09 >

• bir bmw,mercedes yada audinin koltuguna oturun ondan sonra bu soruyu kendinize tekrar sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Şu açıdan bakmak lazım afaki fiyat farkların büyük kısmı malum Ötv'den kaynaklanıyor.Kalan kısmı bu 3 markanın bayilerinin daha fazla karlılık koyması.(Sonuçta bu bayiler de fiat-reno gibi satış rakamları yok o yüzden fazla da eleştirilemezler o konuda)
    Vergi açısından bakarsak aslında değmez ama ürün/ederlilik açısından bakarsak bence sonuna kadar hakediyor bu 3 markada.

Geçenlerde uzun uzun E 350 inceledim. Twin-turbo 300 küsur HP ve en önemlisi Designo paketli.

Has Otomotiv'in genel müdürü Mustafa Sarıgül'ün bizzat kullandığı otomobil zannedersem, aracın sahibi hakkında çok fikir sahibi değilim ama;
    Mercedes hakkında bütün düşüncelerim değişti.
    Parasını verdiğin takdirde bu markada neler alabileceğini gördüm. Hakikaten bambaşka bir dünya, inanılmaz bir araç. Ne 5 serisi ne de normal E serisi ile alakası yok.
    A6'yı çok beğenmiştim, bunun yanında plasiyer arabası gibi kaldı. İçindeki Designo paket, arabaya adeta segment atlatmış.
    Müthiş yumuşak bir deri, akıl almaz döşemeler, anlatılır gibi değil. Normal bir Mercedes ile hiç alakası yok. 8 bin Euro farka değecek bir işçiliğe sahip.
    Tasarım olarak hiç beğenmesem de E segmentinde diğer araçların yanında apayrı bir yere oturdu. Mercedes'i harbiden böyle kullanmak gerekiyormuş.
    Bu arada araba da 11 litre ortalama tüketimle geziyor. İnanılmaz değil mi?

• mercedes değerde "bence" bmw değmez
  • BMW değmezde yani ben almam kesinlikle

mercedese kesinlikle değer fazlasıyla hatta

mercedes ile bmw asla kıyaslamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 28 Ocak 2012; 15:15:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbekir

quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

quote:

quote:

quote:

amcama bakinca DEGER diyorum

Dayina bakarsan?

range rover da DEGER

Eniste bey?

A6 muthis bir araba

Babanda yada sende ki araç ?

Bmw de mercedes de paralarını fazlasıyla hakeden araçlar kesinlikle deyiyor ödenen paraya.

• İkisinede değer bence bir test sürüşü yapmaya bayiye gidin size verdikleri hizmeti görün....
  • her ikiside değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

İkisinede değer bence bir test sürüşü yapmaya bayiye gidin size verdikleri hizmeti görün....

BMW sallamaz, Mercedes üstüne düşer.
    Benim için BMW daha memnun edici, dalkavuk insanları sevemiyorum.
  • Büyük konuşmayayım da 100 bin TL üzeri araba alacaksam Mercedes ve BMW'den başka araçlara bakmam bile.

Audi'yi direk eliyorum zaten.

2.0 lt motor üstü tercihlerime kolay kolay girmez.

Mesela, E segmentinde araç alacaksam benzinliyse 528i dizelse 525d alırım. Bence fiyatlarını hak eden araçlar. Bambaşka bir dünya sürmesi, sahiplenmesi, keyfi.

D segmentinde şuan ilk tercihim Mercedes C 180 CGI 7gtronic olurdu. Malesef Mengerler ve Koluman getirmiyor artık bu motoru Türkiye'ye.

Geçen gün açılan konuda Bimmerpost resimlerimizi alıp forumlarında yayınlamıştı. Ordaki yorumları okuyunca güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım. M5 fiyatını görünce adamların çoğu ''Tanrıya şükür ki Amerika'da yaşıyorum'' gibi yorumlar yapıyorlardı. Çok ağır vergi sistemimiz var, bizi bu duruma düşürenler utansın. Elime yüksek miktarda para geçmediği sürece 2.0 üstünü aşmam bu vergilere. Onun haricinde hepsi fiyatlarını hak ediyorlar.

• BMW ve Mercedese ödenen para değerde, devlete ödenen para değmez.%130..... Bu iki marka son kuruşuna kadar hakediyor ama devletimiz sağolsun diye %130 a razı olanlar alıyor.Ben şaynı kasanın 3 yaş küçüğünü alırım ve motor olarakta 2.0 motor üstünü tercih ederim.Değer kaybı bu segmentte üstte arkadaşın dediği gibi %40 lara çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Konuda yanlış anlaşılma var. Bir mercedes bir fiat la bir mi diye yorumlar yapılıyor, kullanmayan farkını bilemez deniyor falan...

Bu konuda, mercedes in fiat tan farkı yoktur ya da bmw mercedes kalitesizdir denmiyor, "değer mi" deniyor.

Bmw kalitelidir, konforludur, sürüş keyfi vaad eder ama 200 bin (yazıyla) iki yüz bin lira talep eder bunlara karşılık.

Soru şu: değer mi?

Vaad edilen niteliklerin karşılığı bu para mıdır?

Benim cevabım: değildir. Bu, parayla statü satın alma çabasından başka bir şey değildir. Bu statüye ulaşmaya çalışırken bir bmw de devlete alma durumudur. Başka da bir şey değil.

Not: aralık kampanyalarinda bmw "2500 euroluk navigasyon bedava" diyordu. Biri de bana çıkıp bir bilgi ekranının 6-7 milyar olmasının ve bu ekrana bu parayı vermenin mantığını açıklasın.

Bu, parası olan adamın girdiği "lüks araç alma sendromu " nun söğüşlenmesinden başka bir şey değildir.

parası olan alır istediğini kullanır parası olan bir navigasyona 7 de verir 10 da kimi ne ilgilendirir ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Şu açıdan bakmak lazım afaki fiyat farkların büyük kısmı malum Ötv'den kaynaklanıyor.Kalan kısmı bu 3 markanın bayilerinin daha fazla karlılık koyması.(Sonuçta bu bayiler de fiat-reno gibi satış rakamları yok o yüzden fazla da eleştirilemezler o konuda)

Geçenlerde uzun uzun E 350 inceledim. Twin-turbo 300 küsur HP ve en önemlisi Designo paketli.

Has Otomotiv'in genel müdürü Mustafa Sarıgül'ün bizzat kullandığı otomobil zannedersem, aracın sahibi hakkında çok fikir sahibi değilim ama;
    Mercedes hakkında bütün düşüncelerim değişti.
    Parasını verdiğin takdirde bu markada neler alabileceğini gördüm. Hakikaten bambaşka bir dünya, inanılmaz bir araç. Ne 5 serisi ne de normal E serisi ile alakası yok.
    A6'yı çok beğenmiştim, bunun yanında plasiyer arabası gibi kaldı. İçindeki Designo paket, arabaya adeta segment atlatmış.
    Müthiş yumuşak bir deri, akıl almaz döşemeler, anlatılır gibi değil. Normal bir Mercedes ile hiç alakası yok. 8 bin Euro farka değecek bir işçiliğe sahip.
    Tasarım olarak hiç beğenmesem de E segmentinde diğer araçların yanında apayrı bir yere oturdu. Mercedes'i harbiden böyle kullanmak gerekiyormuş.
    Bu arada araba da 11 litre ortalama tüketimle geziyor. İnanılmaz değil mi?

Efecim ben anlatamadım forum insanına
    Neymiş efendim Mercedes kaliteyi düşürmüş.Eski mercedes değilmiş.Elegance paketten yola çıkanlar hep bunu diyenler de.
    Forum elemanı sahibinden.com fotolarıyla kalite değerlendirmesi yaptığı için.Genelde ordakiler de galerilerin fiyat kırmak için donanımlardan çaldıkları araçlarla dolu.
    Eleman bakıyor Merso'da E-Klass için en üst donanım Avangarde ki öyledir zaten aman bundan mı ibaretmiş diyor hepsi.Halbu ki Merso'nun aracını kendin oluştur prensibine sahip olduğunu doldurdukça E-Class'ın S-Class kalitesine yaklaştığını haliyle bilmiyor.

Geçen forumda birisi daha demişti inceledikten sonra senin gibi.İşin aslı farklıymış diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 28 Ocak 2012; 2:20:40 >

• BMW hic kullanmadim. Suan mersedes kullaniyorum ( E200 komp. 2007 )

Mersedesin parasini hakettigine eminim ve BMW`ninde mersedesten assagi kalir bir yani olmadigini dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Büyük konuşmayayım da 100 bin TL üzeri araba alacaksam Mercedes ve BMW'den başka araçlara bakmam bile.

Audi'yi direk eliyorum zaten.

2.0 lt motor üstü tercihlerime kolay kolay girmez.

Mesela, E segmentinde araç alacaksam benzinliyse 528i dizelse 525d alırım. Bence fiyatlarını hak eden araçlar. Bambaşka bir dünya sürmesi, sahiplenmesi, keyfi.

D segmentinde şuan ilk tercihim Mercedes C 180 CGI 7gtronic olurdu. Malesef Mengerler ve Koluman getirmiyor artık bu motoru Türkiye'ye.

Geçen gün açılan konuda Bimmerpost resimlerimizi alıp forumlarında yayınlamıştı. Ordaki yorumları okuyunca güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım. M5 fiyatını görünce adamların çoğu ''Tanrıya şükür ki Amerika'da yaşıyorum'' gibi yorumlar yapıyorlardı. Çok ağır vergi sistemimiz var, bizi bu duruma düşürenler utansın. Elime yüksek miktarda para geçmediği sürece 2.0 üstünü aşmam bu vergilere. Onun haricinde hepsi fiyatlarını hak ediyorlar.

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=638218
    bahsi geçen forum ve konu, Besıktas nickli bir kullanıcı - kullanıcı isminden anlaşılacağı üzere Türk- vergi sistemimizi özetleyerek kafaların karışmasını engel olmuş, bu kadar yüksek fiyatın nasıl olabileceğini açıklamış sağolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

amcama bakinca DEGER diyorum

Dayina bakarsan?

range rover da DEGER

Eniste bey?

A6 muthis bir araba

Babanda yada sende ki araç ?

Bmw de mercedes de paralarını fazlasıyla hakeden araçlar kesinlikle deyiyor ödenen paraya.

ben 17 yasindayim araba seneye babamdaki captiva, baska sorusu olan

• yurtdışında bmw ve mercedes daha ucuza satıldığına göre demek ki biim ülkemizde fazladan vergi yüzünden ödenen paraya değmez yoksa bu iki markanın ürettiği her arabaya keyifle binilir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.