Şimdi Ara

BOĞAZİÇİ felsefe,turizm ya da İTÜ ekonomi kazananlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
3.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ya ben açıkçası ilk bine giren arkadaşlarımdan iyi değildim. İlk bine giremezdim muhtemelen. Ama 10000 den 20000e kadar olanların hepsinden de iyiydim. Stresim biraz 345 denemelerinde ve acilde 30 mat yapmaktan kaynaklanıyordu. Sınavda eksiklerim beni delik deşik etti. Geometrim iyi sanıyordum oysa limitte özdebirde falan kolay sorulduğu için öyleymiş. Desiğim gibi son ay 345 ayt denemelerini ciddiyetle çözmeme rağmen 31 in üzerine çıkamamam yapamayacağımı hissettiriyordu. Fen de de 10 soruyu bilere 10 soruyu sallayarak tyt de 13 ney civarı yapıyordum (tam sallamak değil emin olmadan işaretlemek) sınavda o da işe yaramadı. Tyt
    fen e sayısalcı gibi tam çalışarak ve ayt mat ile geometriyi kasarak girersem iyi yapacağıma inanıyorum zaten sırf bu yüzden butik bir dershanede sayısal mezun grubuyla matematik derslerine ve denemeye gireceğim
  • pit10xxl2 P kullanıcısına yanıt
    Peki siz bir önceki yıl yerleşmeseydiniz belki de sınsvda çok stresli olacsktınız ve kırık sizi atmadan 1200. Olacaktınız bu ihtimali düşündünüz mü acaba. Sadece meraktan soruyorum
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Hocam daha ne kadar kötü olacak ki son yılların zirvesini yaşadı tm bölümleri bu sene
  • Bir yere gir seneye merkezi yerleştirme ile istediğin yere geçersin. Puanının tuttuğu. Ben olsam bilkentte açık kalan bi yer varsa orada hazırlık okuyup itü iktisata geçerdim. Fark yaratirsin cunku itunun ing egitimi iyi degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • legal tender kullanıcısına yanıt
    İngilizcem var zaten bu yıl kazandam hazırlığı atlayacaktım

• Kesinlikle yerleşmeni öneririm. Sınav stresini her insan kaldırabilir belli ölçüde ama bu sistem her sene yığıla yığıla devam edecek. Seneye daha iyi netlerle aynı sıralama gelme olasılığı var. Ve söylediğiniz bölümler de çok iyi bölümler sırf mezuna kalmamak için gitmiş olmazsınız kesinlikle. İsteklerinizi bilmiyorum ama ben olsam İTÜ econa giderdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wamba -- 8 Ağustos 2019; 17:17:59 >
  • Eğer istediğiniz yer ut veya ybs idiyse itü ekonomi de tatmin eder diye düşünüyorum. Çok içinizde kalacaksa hazırlanın, onun dışında gidin derim.

• İstediğim yer boğaziçi işletme yanda iktisattı ama sınavdan sonra tekrardan hazırlanmaya gözüm korktupu için ut ve ybs yi yazdım. Aslında istediğim hep işletme ve iktisattı yani

• Batikonn B kullanıcısına yanıt
    Neden itü gitmeyesiniz o zaman? Boğaziçini çok mu fazla istiyordunuz?

sınava hazırlanırken zaten bi üniversite sahibi olmanın rahatlığı vardı ama yolun sonunda özyeğinden devam etmeyeceğimi biliyordum. sevmediğimden beğenmediğimden değil yeterli görmüyodum kendime.sınav anında ise 2018 - 2019 2 senede de heycan yapmadım sebebini bilmiyorum sınavlara yolun sonu gibi yaklaşmadığım için olabilir ya da rahat biri olduğumdandır.Sakin çözmeme rağmen hedefime ulaşamadım ilk 100 hedeflemiştim tm den ve gayet de yeterliydim bu sonuca özdebirlerde ilk 50 deydim hep ve 75ayt altına pek düşmezdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hazırlanırken boğaziçinden başka üniversite düşünmedim. Hala da düşünemiyorum

• pit10xxl2 P kullanıcısına yanıt
    Yani mezun yılınızda üzerine koyarak çalıştınız. Çok çalıştınız mı önceki seneye kıyasla. Psikolojik olarak nasıldınız. Bu güzel sonucu elde edebilmenizin nedenlerini açar mısınız biraz (özelden de yazabilirsiniz)

Naptınız hocam durumlar nedir

• 959. oldum boğaziçi politika yazdım altına da sabancı
    Tebrik ediyorum hocam boun gelecektir

• Teşekkür ederim :D Yalnız baya boğaziçi fanatiğiymişim bu kadar takmaya da gerek yokmuş
    Bu yıl bu konuyu okuyan varsa şöyle diyeyim. Ben sınavı çok yönetebildiğimi düşünmüyorum. Geçen yıl hak ettiğim sıralamayı bu yıl yaptım neredeyse (1500-2000 arası hak ediyordum muhtemelen) Bu yıl da ilk 100 e girebilirdim çok rahat. Dershanede geçtiğim çok fazla insan ilk 100 e girdi.
    Kısacası benim olayım üniversite sınavı değilmiş ama daha çok çalışarak açıklarımı kapadım içim rahat girdim en azından. Mezuna kalınca sihirli bir değnek size dokunmuyor gerçi bıraktığım sıralama da kötü değildi ama. Ne bileyim mesela özdebirdeki töderdeki sıralamanızın çok altında kaldıysanız tekrar denenebilir gibi. Sorusu olan pm atabilir çok boş yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batikonn -- 13 Ağustos 2020; 14:0:53 >

• Hocam tebrikler, ilk mesajı okudum sonra hemen aşağı kaydırdım hikayenin sonu görmek için..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Selamlar arkadaşlar, Boğaziçi'nden çeşitli bölümlerden bir grup arkadaş 2020 tercih döneminde hem aday öğrenci arkadaşları buluşturmak hem de sorularını yanıtlamak için Discord sunucusu kurduk. Okula ve bölümlere dair her türlü sorularınız için sizi bekliyoruz. Linki aşağıya bırakıyorum.
    İyi forumlar
    --->
    discord
    Join the Boğaziçi 20' Discord Server!
    https://discord.com/invite/FjJXYbW

BOĞAZİÇİ felsefe,turizm ya da İTÜ ekonomi kazananlar

• silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemrekisa -- 10 Eylül 2020; 18:50:32 >
    Tebrikler hocam, sanırım ben 7k dan mezuna kalmayı göze alamayıp hukuk yazacağım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.