Şimdi Ara

Boğaziçi Makina vs İtü Endüstri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • boun end.777 ile alıyor makina 1900 civarı end. gelmiyecek zaten. işletme-endüstri mi endüstri-işletme mi tartışılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamane1994

boun end.777 ile alıyor makina 1900 civarı end. gelmiyecek zaten. işletme-endüstri mi endüstri-işletme mi tartışılır.

demek istediğim, işletme yine yakın sayılır endüstriye. ama makine çok daha uzak bir alan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen çok uzak bi alan ama boğaziçinde okumak bir başkadır diye düşünüyorum. üniversite faktörü devreye giriyor burda.Boğaziçi makinayı bitirsem de bi yerde yönetici pozisyonunda çalışabilieceğimi düşünüyorum.
  • ayrıca boğaziçine her sene 2000 öprenci giriyor bunların hepsi yönetici falan olmuyor. üst düzey bi yönetici olamk için en az 40 yaşında 10-15 sene deneyim gerekir. boğaziçi iyidir hoştur ama o puan işletme gibi 4 snee okuduktan sonra insan bişey katmayan bi bölüm okunmaz. ya da ben tıp okuyorum ve kendi bölümümle kıyasladığım için öyle geliyor.

ayrıca boğaziçi yönetici yetiştirir diyosunuz da büyük bankaların üst düzey yöneticileri odtülü(garanti, finansbank vs.), merkez bankası müdürü bilkentli, unileverin cesosu yine odtülü, aveanın ceosu da sanırım hacettepe elektronik mezunuyıdu, turkcell ceosu odtü terk(süreyya ciliv), ing bank genel müdür bilkent mezunu. kısaca yönetici olmak biraz kişinin karakteriyle ilgili bişey. okul size onu kazandıramaz. liderlik vasfı gerek.

son olarak, illa yönetici olucam diyosan şunu oku http://www.capital.com.tr/ceo-dostuuniversiteler-haberler/21862.aspx?1.Page türkiyedeki yöneticilerin %50den fazlası mühendis kökenli kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 26 Haziran 2014; 16:41:01 >

• Selam.

Benim de puanım iyi geldi çok şükür. Bogazici endüstri istiyordum ama tutmadı simdi makine ya da bilgisayar yazacağım. Boğaziçi olacak tabi..

ikisi birbirinden çok uzak alanlar ama pc okuyup oturup kod yazmak istemiyorum ve pcnin üstüne mba (işletme master) yapan pek yokmuş. Bogazici makine mezunlarından 2 kisi ile görüstüm ve ikisi de dönemlerinden kimsenin az bir maasla calıstıgını söylemiyorlar şu sıralar. Üzerine işletme master ı yapmak mantıklı olabilir yani yönetici vb. pozisyonlarda çalışmak isteniyorsa.

Ne dersiniz ?
  • +
  • Naptın hocam nerde okuyorsun

• ++

• Boğaziçi yaz bence. Boğaziçi mezunları çok iyi yerlere geliyorlar.
  • insurgent kullanıcısına yanıt
    itü endüstri
  • Memnun musun hocam

• MÜhendisliklerde İtü ,ODTÜ > Boun boun un sadece adı var gerçek anlamda iyi bi mühendislik eğitimi istiyosan Kesinlikle İTÜ tercih etmelisin bounun ismi gözünü boyamasın çok daha iyi yerlere gelirsin

Babam akademisyen onun söylediklerini paylaşıyorum bişey eklemedim son zamanlarda boun mezunu mühendislerin iş dünyasında dalga konusu olduklarına da çok yakın bi tarihte şahit oldum dalga konusu derken yanlış anlaşılmasın tabiki türkiyenin çoğu üniversitesinden iyi ama son yıllarda itü ve odtüden geride kaldığı bi gerçek
  • arkadaş bu kararsızlık içinde hakkari mtok'a gitti
  • revnak96 kullanıcısına yanıt
    Boun mühendislikleri geçen sene puan anlamında pik yaptı kardeşim.Boun mühendisleri iş dünyasında neden dalga konusu olsun bunu biraz daha açarsan sevinirim,inandırıcı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terane94 -- 9 Haziran 2015; 0:43:26 >
  • endüstri

• çok komikli bi şaka
  • Behzat Rasulinin Hakkı B kullanıcısına yanıt
    endüstri 1.sınıfı bitirdim hayırlısıyla,2 ye geçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamane1994

çok komikli bi şaka

Pişman mısın

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.