Şimdi Ara

Boğaziçi matematik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam bir takım almanız gereken dersler var öncelikle. Bunu da matematik bölümleri tam olarak sağlamıyor. Tabiki kendinizi yazılım alanında geliştirebilirsiniz ama lisans diplomanız bunu belgeliyor aslında. Bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yazılım mühendisliği, matematik mühendisliği gibi alanlar daha verimli olur bence eğer ana hedefiniz yazılımsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • isetta_1955 kullanıcısına yanıt
    Hocam tarihçinin maaşını söyleyeyim. İlk senesi henüz. Sözleşme yok direk kadro. 6k maaş, özel sağlık sigortası 900 lira yemek parası, mercedes minibüslerden özel servis. Dönem ortalarında birer hafta izin(mebte uygulamaya başlayacak).
    Günde max 6 ders. Haftada 4 gün veya 5 gün(maaş artar). 11 ve 12. sınıflara kursuda var onun içinde ders başı para var katılan hocalara ücreti net bilmiyorum.
    Müh neden yurt dışına gidiyor demişsin. Boğaziçi mat 16k falan endüstri ilk 1k arada fark var. Adam yurt dışına sadece para için gitmiyor, bu ülkenin durumundan dolayı da gidiyor. Orada 6k dolar maaş alsa bile ne kadar yapar sen hesapla. Bana 10k türk lirası ile türkiye mi yoksa 5k dolar ile abd de müh desen abd derim ki türk gençler çoğu benle hem fikir. Zaten boğaziçi mat yerine tıpa gitse min 8k maaşla pratisyen olur. Boş yapıyorsun çünkü yurt dışı ile türkiye de iyi koşul aynı şeyler değil.
    Birde bak bakalım dokuz eylül , akdeniz , trakya matematik bölümü ile boun galatasaray matematik sırasına. Sence türkiye de dediğin gibi olsa adam 15 k ile matematik bölümüne gider mi?

• bounmatematik B kullanıcısına yanıt
    Eğer matematik okumak istiyorsan odtünün eğitimi bogaziciyle esdeger bak cidden bildigim icin soyluyorum siralamasi daha düsük olabilir ama odtü mat hocalari falan cok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • limon1907 kullanıcısına yanıt
    evet hocam biliyorum, odtüye gidicem zaten büyük ihtimal boğaziçi 20kda diye onu hedef koydum, 40k koyarsam gelmeme ihtimali olur o yüzden :)
  • Bunların farkındayım hocam ama ben boğaziçi kültürü ve eğitimiyle üniversite hayatımı geçirmek istiyorum.Bununla birlikte yurt dışı için boğaziçinin imkanları gerçekten fazlasıyla iyi.Tabi çok çalışmam lazım orası ayrı.

• Karabey12 K kullanıcısına yanıt
    Dedikleriniz de çok mantıklı güzel şeyler hocam ama yapacağınız işi Boğaziçi değil bölümünüz bilgileriniz belirleyecek o yüzden dedim. Sanırım bilgisayar - matematik çapı var Boğaziçi'nde. Yazılım için öyle bir şey yaparsanız çok büyük faydası olur.

• Karabey12 K kullanıcısına yanıt
    Ben de vakti zamanında matematik bölümü mü okusam diye çok düşünmüştüm hocam Boğaziçi 'nin tanıtım videosunu izlemiştim 1 saat falandı. Siz de izleyin izlemediyseniz sorduğunuz şeyler hakkında daha çok bilgi sahibi olursunuz. Hayırlısı olsun şimdiden :)

• İzledim hocam izledim az çok fikir sahibiyim artık.Çap konusuna gelirsek olur da matematik okursam yapmak için uğraşacağım ama yapma ihtimalim çok düşük tabi ki.Her sene sadece 1 öğrenci matematikten bilgisayar mühendisliğine çap yapabiliyor.Bu yüzden girersem matematik için girmek önceliğim olacak.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.