Şimdi Ara

Bogazici mi istanbul mu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bogazici mi istanbul mu

(En Son Oy Tarihi: 24.6.2019)
Giriş
    Puanını daha da önemlisi sıralamanı bilmeden Boun işletmeyi kazandığını düşünmen biraz erken davranmak sanırım...

Kararsızlığına gelirsek...

Her ikisi de sana farklı kapı açacaktır, sen nasıl bir çevrede bulunmak/yaşamak istiyorsan o kapıdan yürü...
  • Kıyaslama bile kabul etmez. Kesinlikle Boğaziçi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serbes

Puanını daha da önemlisi sıralamanı bilmeden Boun işletmeyi kazandığını düşünmen biraz erken davranmak sanırım...

Kararsızlığına gelirsek...

Her ikisi de sana farklı kapı açacaktır, sen nasıl bir çevrede bulunmak/yaşamak istiyorsan o kapıdan yürü...

Bir sey soylediysem bunun elbette ki bir temeli var. En kotu ihtimalleri hesaplayarak, kafamda tartarak olabilecek sonucu tahmin ettim. Bu isi bilen insanlara danistim. Tabiki nihayetinde bu bir tahmin benim yazimdan da anlasilacagi gibi. Gerceklesmeyebilir ama gerceklesme ihtimali de yuksek. Hayatimin yonunu belirleyecek bir sonucu tahmin etmem ve onunla alakali karar vermeye calismamin dogal bir sey oldugunu dusunuyorum. Yorum icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hukukla karsılastırılamaz bence benim çevremde hukuk okuyanlar memnun cok mezun var sözüne bakmayın heryerde mezun dolu hukuğu seviyorsan sevdigin işi yap gerekirse en dandik yer olsun kendin seviyorsan işi götürürsün hocam başarılar dilerim istanbul hukuk 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzonts6116

Hukukla karsılastırılamaz bence benim çevremde hukuk okuyanlar memnun cok mezun var sözüne bakmayın heryerde mezun dolu hukuğu seviyorsan sevdigin işi yap gerekirse en dandik yer olsun kendin seviyorsan işi götürürsün hocam başarılar dilerim istanbul hukuk 10 numara

Allah razi olsun hocam.

• Crescentleap kullanıcısına yanıt
    burada senin ne yapmak istediğin önemli kendini sürekli avukat oolrak vs gördüysen işletmenin dersleri sana boş gelebilir ancak şu da var eğğer kendini yönetici olarak yetiştirmeyi istersen boğaziçinden donanımlı çıkma ihtimalin çok yüksek
  • iamthevoice İ kullanıcısına yanıt
    Allah razi olsun hocam. Su an kendimi ileride hakim olarak gormek istiyorum. İleride kararim degisebilir, bunu zaman gosterecek insallah. Ama hukuk konusu kesinlesti. Hukuk okuyacagim insallah

• hocam bişey soracağım. sıralama olarak ankara hukuk bandını geçtikten sonra derece sayılabilecek bir sıralamaya kadar okunası bir hukuk fakültesi yok anladığım kadarıyla. resmen geniş bir sıralamaya tıkılıp kaldım özel üniversitelerin çoğu kalite bakımından çok iyi seviyede değil bazıları hariç. sizin bilginiz var mı bu konuda ?
    hayırlısı olsun hakkında , hepimiz için öyle :) şimdiden başarılar !
  • mucansu M kullanıcısına yanıt
    Ben de ayni durumdayim sizinle. Bilindigi uzere en iyi galatasaray universitesi ama onu kazanmak icin de ilk 100'de olmak bile yetmiyor bazen. 60'lara kadar dusebiliyor bu sayi. Ozellikle bu sene sayisallar dolduracaktir orayi.
    Galatasaray'dan sonra puan ve siralama olarak koc geliyor. Bence gidilebilecek sayili ozel universitelerden biri koc. Butun dersler ingilizce olarak isledigi icin anadil seviyesinde bir ingilizceye sahip olabilirsiniz koc'a giderseniz. Buradan mezun olan hukukcular cok iyi baglantilara sahip olacaklari icin kendi burolarini acip avukatlik yapabiliyorlar. Ayni zamanda koc'un sirketlerinde calisma imkanina da sahip olabiliyorlar. Ama kampusune ulasim cok sıkıntılı olabilir. Yurt imkani var mi arastirmak gerek.

• iamthevoice İ kullanıcısına yanıt
    Amin, insallah siz de hayirlisiyla hedefinize ulasirsiniz

Bak kardeşim öncelikle ne işletmeyi öveceğim sana ne de hukuku.Ben hukuk istemiyorum mesela.1. de olsam 1000.de olsam 10000de olsam işletme yazmayı düşünüyorum ki öyle olacak.Öncelikle puanları sil kafanda.O gördüğün puanlar gereksiz,işe yaramaz şeyler.İstanbul hukuk daha düşük diye hatırlıyorum.Bu yüzden söyledim.Derece yapıp istanbul hukuk yazanlar vardı galiba tavan puanlardan görmüştüm.

Her ikisinde de işini yaptığın şeyi seversen kendini o yönde ilerletirsen inanılmaz iyi bir kariyere sahip olabilirsin burada hem fikiriz.Şu an boşsun mesela hukuk okuyup ne olmak istiyorsun veya işletme okuyup ne yapacaksın ? İkiside farklı alanlar birbirine göre üstünlükleri olduğunu düşünmüyorum ben bunların.Tamamen kişisel tercihine bağlı bu iş.Puanlara da takılma dediğim gibi Özel üniversitelerin tam burslu hukuklarına bakabilirsin özyeğine bakmanı tavsiye ederim.

Severek okuyacağın,çalışırken değişik fikirler kapıp kendini geliştirme düşüncesiyle yoğunlaşacağın bir bölüm seçmeni tavsiye ederim.

Edit:Karakterine en çok yakıştırdığın bölüm hukuksa,özel sektörün o işletmenin,o ortamın sana uyacağını pek sanmıyorum Bu kadar istekliysen hukuka onu yaz istemediğin bir yere gitme sakın,iyi hukukçulara ihtiyacımız var.Aklına takılmıştır diye yazıyım dedim oradan iyi dereceyle mezun olduğunda olacak geleceğinde maddi-manevi açıdan seni tatmin edecektir muhtemelen bu yönden korkma.

Edit2:Özellikle işletme ve iibf bölümlerinde kişi odaklıdır olay.Bireyin kendisi çok önemlidir bu yüzden bu düşüncedeysen pek mutlu olamayabilirsin orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intexo -- 1 Temmuz 2016; 13:37:35 >

• intexo kullanıcısına yanıt
    Hocam oncelikle tesekkur ederim, destan yazmissiniz. Allah razi olsun. hukuk konusunda ben kararliyim Allah'in izniyle. Benim birinci onceligim zaten ilerideki meslegimin beni mutlu etmesi olmustu hep. Arastirmaci yanim ve adalet duygum beni hukuka itti. Bu anketi anlik bir merakla, insanlarin benim yerimde olsa hangisini sececegini ogrenmek icin actim. Ama sanirim cok sacma bir fikirdi. Konu da hortlayip duruyor malesef.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Hayırlısı olsun senin içinde.
  • intexo kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim.

• Mfler çiçektir böcektir kalptir aşktır hele mfden tmye geçenler ayrı bir aşktır konuştuğunuz zaman asla kekelemezler akıcı konuşurlar her konuda entelektüel bilgi birikimine sahiptirler lise boyunca hayatta ineklemezler çok zekidirler Tmciler gibi değildirler hepsi tıpı kazanır ama boğaziçinde işletme okur kısacası adamın hasıdır bu mfler <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dombiya95 -- 1 Temmuz 2016; 14:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dombiya95

4 sene doktor olmayı hayal et Lys2 gelsin çarpsın seni hukuka işletmeye yönel (: neyse ileride görüşeceğiz iki lafı bir araya getiremeyen asosyal bazı mfcilerle (hep Tmcilerimi ezikleyeceksiniz)

Siz ya yazdigimi okumadiniz ya da bir tmci olmaniza ragmen okudugunuzu anlamiyorsunuz. Ben zaten hukuk icin hazirlaniyordum. Sayisalda hayalkirikligina ugrayip hukuk yazmaya karar vermedim.

Qnq orda seni alıntılamıs miyim? HAYIR ortaya attım ben lafı yazdığını da okudum ve anladım

• Aga o puanlar ne öyle...

• Dombiya95 kullanıcısına yanıt
    Tamamen bana yazmissiniz gibi gorunuyor. Okuyanlar da boyle anlayacaktir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.