Şimdi Ara

bosch fırın kapak iç camı yapıştırma silikonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
18.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12 yıllık bosch fırınımın kapak iç camının silikonları kendini bıraktı ve cam yerinden ayrıldı ama sağlam kaldı. Yetkili servisi aradım, "yedek parçası yok" dedi, piyasadan kalkmış. Tekrar yapıştırmam için ne yapmam lazım? Nasıl bir yapıştırıcı, silikon, mastik ya da sıvı conta gibi ne tür bir malzeme kullanmalıyım ve nerelerden temin edebilirim? Yetkili servis yedek parça yok dedi, piyasadan kalkmış. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Fırın Kapak İç Camı Yapıştırma Silikonu

Fırın kapak iç camının hasar görmesi veya gevşemesi, fırınınızın verimliliğini ve güvenliğini etkileyebilir. Camı güvenli ve etkili bir şekilde yapıştırmak için doğru silikonu seçmek ve uygun adımları izlemek çok önemlidir.

Fırın Camı Yapıştırma Silikonu Seçme:

• Yüksek ısıya dayanıklı silikon kullanın.
    • Gıda güvenli ve fırında kullanım için onaylanmış bir silikon seçin.
    • Fırın camı yapıştırıcısı olarak özel olarak tasarlanmış silikonları tercih edin.

Fırın Camını Yapıştırma Adımları:

1. Fırını kapatın ve fişini çekin.
    2. Camı dikkatlice çıkarın ve eski silikon kalıntılarını temizleyin.
    3. Camın kenarlarına ve fırın kapağının iç yüzeyine eşit şekilde silikon sürün.
    4. Camı yerine oturtun ve sıkıca bastırın.
    5. Fazla silikonu temizleyin ve silikonun tamamen kurumasını bekleyin (genellikle 24 saat).

Fırın Lastiği Yapıştırma:

Fırın lastiği, fırın kapağının etrafındaki sızdırmazlığı sağlayan esnek bir malzemedir. Lastik gevşerse veya zarar görürse, fırının verimliliği düşecektir. Fırın lastiği, fırın camı yapıştırma silikonu kullanılarak da yapıştırılabilir.

Önemli Uyarılar:

• Camı yapıştırmadan önce fırının tamamen soğumasını sağlayın.
    • Silikonu nemden ve ısıdan uzakta saklayın.
    • Kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun ve uygulayın.
    • Yüksek ısıya maruz kaldığında silikon duman çıkarabilir, bu nedenle fırını ilk kez kullandığınızda iyi havalandırma sağlayın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • sanayideki nalburlarda buldum , yapıştırdım , 24 satte kurumasını bekledim harika oldu
     bosch fırın kapak iç camı yapıştırma silikonu
  • Fırın da koku yaptı mı? Bende öyle yapacağım ama uydurma conta uzun ömürlü olmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.