Şimdi Ara

Boşta dururken donan pc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar sorunum bilgisayarım boşta kaldığı zaman donması kullanırken herhangi bi sorun yokken boştayken neden donuyor anlam veremiyorum. Saatlerce oyun oynuyorum nette geziyorum hiç bir sıkıntı yok fakat yarım saat 1 saat boşta kalınca donuyor overclock yada overcloksuz her şekilde denedim ama sonuç aynı. Beklemeye alıp uyanırken donuyor diye uyku modunu vs herşeyi kapattım format attım fakat yok. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

• Emey Emsal kullanıcısına yanıt
    sistemin boşta voltajı düşük geliyor olabilir. Speed step gibi özellikleri varır işlemcinizin, boşta hız kesiyordur o sırada voltaj düşer. bazen tehlikeli şekilde düşer.

cpu-z'den işlemcinin boşta olduğu andaki voltaj değerine bakıp aynı işlemciyi kullananların tecrübelerini ve voltaj değerlerini internetten okuyun.

ben de kısa süre benzer sorunu yaşamıştım anakarttan ayar değiştirerek çözdüm.

2 seçenek var sorun buysa eğer:

1-) anakartta offset ayarları varsa bunu + yapmak ve ufak aralıklarla artırıp test etmek
    2-) ya da LLC özelliğini açmak

bunlar voltajı artıracak ve donmaları yok edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dovahkiin_16 -- 14 Eylül 2014; 12:31:27 >
  • Bios defaultta iken böyle birşey olacağını düşünmüyorum aslında. Ama dediğini deniycem, akşam haberdar ederim sağol
  • bilgisayarın güç seçeneklerini performans olarak değiştir. Sabit diski kapat ve bilgisayarı uyku moduna al seçeneklerini de iptal et.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.