Şimdi Ara

Brandon sanderson okumaya hangi kitapla başlamalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
4.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz kolay sıkılan biriyim o yüzden önce aksiyonun ve olayların biraz daha çok olduğu bir kitabıyla başlamayı düşünüyorum yazarın diline alıştıktan sonra diğerlerinde okurum zaten tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Brandon Sanderson Okumaya Hangi Kitapla Başlamalısın?

Popüler fantastik yazar Brandon Sanderson'ın kapsamlı kitap koleksiyonuna dalmayı mı düşünüyorsun? Geniş ve karmaşık dünyalarla, büyüleyici karakterlerle ve heyecan verici olay örgülerine sahip kitapları, okuyucular arasında oldukça seviliyor. Ancak bu kadar çok seçenek arasından nereye başlayacağını bilmek zor olabilir. İşte Brandon Sanderson okumaya hangi kitapla başlayabileceğine dair bir rehber:

Sissoylu Serisi:

• Sanderson'ın en popüler ve sevilen serilerinden biri olan Sissoylu, okumaya başlamak için harika bir yerdir.
    • Serinin ilk kitabı olan "Sissoylu: Final İmparatorluğu", Sanderson'ın benzersiz sihir sistemini ve büyüleyici dünyasını tanıtır.
    • Sissoylu okuma sırası: "Sissoylu: Final İmparatorluğu", "Sissoylu: Ateş Doğum", "Sissoylu: Alaka Karanlığı", "Sissoylu: Kahramanlar Çağı"

Doğrulanmış Serisi:

• Sissoylu'nun prequel serisi olan Doğrulanmış, dünyanın nasıl bu hale geldiğini ve Sissoylu olaylarından önceki olayları anlatır.
    • Doğrulanmış okuma sırası: "Doğrulanmış: Sonsuzluk Ruhu", "Doğrulanmış: Savaş Ruhu", "Doğrulanmış: Savaşmak Ruhu", "Doğrulanmış: Kader Ruhu"

Diğer Seriler:

• "Doğum Günü", Sanderson'ın en çok satan bağımsız romanlarından biridir ve destansı fantezi türünün hayranlarını cezbedecektir.
    • "Fırtına Işığı Arşivi" devasa bir destansı fantezi serisidir ve Sanderson'ın en iddialı projeleri arasındadır.
    • "Kırklıların Yolu", Sanderson'ın Western ve fanteziyi harmanlayan, benzersiz ve eğlenceli bir serisidir.

Brandon Sanderson Okuma Sırası:

Brandon Sanderson kitapları kronolojik sırayla değil de yayınlandıkları sırayla okumak en iyisidir. Ancak "Doğrulanmış" serisini Sissoylu'dan önce okumak istersen, serilerini okumak sana yazarın dünyasının gelişimini anlamada yardımcı olacaktır.

Seçim senin tercihlerine ve zevklerine bağlıdır. Heyecan verici aksiyon, benzersiz sihir sistemleri veya karmaşık karakterler arıyorsan, Brandon Sanderson'ın kitapları tam sana göre. Okuma sırası ne olursa olsun, bu olağanüstü fantastik yazarın dünyasına dalmaktan keyif alacağına emin olabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Son İmparatorluk olabilir.
  • Elantris ile baslayabilirsin bende yeni basladim :) Baslamadan once istersen bu siteye bir goz at: https://lenorahscorner.wordpress.com/2015/08/16/35/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ece Karslı -- 10 Ocak 2016; 16:57:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oliver_

Son İmparatorluk olabilir.

Hocam kralların yolunu okudunuzmu olaylar felan nasıl akıcımı yoksa kitap evrenimi anlatıyor sadece şuan iki kitap arasindayim

• Ece Karslı kullanıcısına yanıt
    Elantrisin konusu pek ilgimi çekmedi o yüzden sona saklamayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Desert Rat

quote:

Hocam kralların yolunu okudunuzmu olaylar felan nasıl akıcımı yoksa kitap evrenimi anlatıyor sadece şuan iki kitap arasindayim

Durmadan aksiyon, heyecan istiyorsanız Son İmparatorluk, yok yavaş yavaş olaylara gireyim derseniz Kralların Yolu'nu öneririm. Kralların Yolu 10 kitaplık bir seri olacağı için ilk kitapta yazar olaylara fazla girmemiş.
  • quote:

quote:

quote:

Durmadan aksiyon, heyecan istiyorsanız Son İmparatorluk, yok yavaş yavaş olaylara gireyim derseniz Kralların Yolu'nu öneririm. Kralların Yolu 10 kitaplık bir seri olacağı için ilk kitapta yazar olaylara fazla girmemiş.

O zaman son imparatorlukla başlıyorum steelheart nasıl ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Okumadım onu. Genç-yetişkin türündeydi sanırım, o yüzden pek sıcak bakmıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Okumadım onu. Genç-yetişkin türündeydi sanırım, o yüzden pek sıcak bakmıyorum.

Tamamdır hocam teşekkürler

• bu yazar bir kaç seri birden yazıyor onun için başlamakta kararsızım serilerinin kalitesi gittikçe düşebilir diye serilerinde devam kitapları arasında ki bağlantılar çok merak ettirecek türden mi bu arada sissoylu serisi 3 kitap olacak sanırım ona mı başlasam?
  • Bütün kitaplarini okumuş biri olarak en
    çok krallarin yolunu begendim ancak kalın bir kitap oldugu için başlarda biraz sabır gerektirebilir o yuzden elantris veya ritmatistle baslamani öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

bu yazar bir kaç seri birden yazıyor onun için başlamakta kararsızım serilerinin kalitesi gittikçe düşebilir diye serilerinde devam kitapları arasında ki bağlantılar çok merak ettirecek türden mi bu arada sissoylu serisi 3 kitap olacak sanırım ona mı başlasam?

Yalnız Sissoylu serisi 6 kitap olucak.ABD'de 4. kitap yayınlandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsu_41

quote:

bu yazar bir kaç seri birden yazıyor onun için başlamakta kararsızım serilerinin kalitesi gittikçe düşebilir diye serilerinde devam kitapları arasında ki bağlantılar çok merak ettirecek türden mi bu arada sissoylu serisi 3 kitap olacak sanırım ona mı başlasam?

Yalnız Sissoylu serisi 6 kitap olucak.ABD'de 4. kitap yayınlandı.

İlk üç kitap ile sonraki 3 kitap farklı zaman dilimlerini kapsıyor. Yaşanılan evren aynı olaylar ve karakterler farklı.
  • hangi kitabını okumalıyım şimdi beklemeyi çok fazla sevmiyorum ondan pek bitmeden okumak sitemiyorum ama kitaplar arasında ki olaylar unutulsa da çok önemli olmaz dediğiniz bir serisi varsa ona da başlayabilirim.
  • quote:

hangi kitabını okumalıyım şimdi beklemeyi çok fazla sevmiyorum ondan pek bitmeden okumak sitemiyorum ama kitaplar arasında ki olaylar unutulsa da çok önemli olmaz dediğiniz bir serisi varsa ona da başlayabilirim.

Elantris tek kitap onu okuyabilirsiniz.
  • Oliver_ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam yakında ona başlarım o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.