Şimdi Ara

bu aletler neden yurt dışıyla yarı yarıya fark ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mesela en basitinden ben bi iriver 5gb lık mp3 almak istiyorum fakat internetten bi bakayım dedim en ucuzu 580YTL ! yurtdışı fiyatları en fazla 320YTL ! hatta amazon.com da bu alet 280YTL ye falan geliyor.
    neden bu kadar fark ediyor, vergiler yüzündense bu kadar da vergi olur mu peki ?
    sinir oldum hakkaten de yav, avusturyadaki adamın geliri hem 2000 eurodan aşağı olmayacak hem de bu alete 300YTL gibi bi rakam verecek, ama 300YTL ile çalışan insanların olduğu ülkemizde biz bu alete 580YTL vericez, olucak iş mi ya

• haklısın
  • dikkatinizi cekerim avrupa fiyatlari ile turkiye fiyatlari hemen hemen ayni...

ama uzak dogu ve amerika daha ucuz... hemde baya daha ucuz
  • biraz araştırdım google dan, almanyadaki online alışveriş sitelerinde "iriver H10 5gb" 300YTL gibi bir rakama gelen bi alet burada 580YTL gibi bir rakama satılıyor. bence bu fark azımanamaz. doğrudur bazı aletlerde fazla fark olmuyor ama bazı aletlerde de böyle bi uçurum oluyor. ben bunun nedenini öğrenmek istedim.
  • gümrük vergisi
    +
    verigi yüzde on sekiz neredeyse beşte biri........
    +
    türkiyeye getiren firmanın karpayı
    +
    trkiyeye getiren firmadan alan firmanın karpayı

niye bu kadar ucuzun yada pahalının cevabı bence bu.......................
  • sırf ithalatçıdan alıp satan firmanın %20 payı var
    (ben bayi fiyatına alıyorum)
    tabii direk ithalatçıdan alınca bu kar da onlara kalıyo ve onlar iyice karlı oluyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.