Şimdi Ara

Bu Bir Microsoft Açığımı Yoksa Kasti Yapılan Bişeymi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar belki daha önceden forumda bu konu açılmıştır ama ben rastlamadım bir arkadaşımın yabancı bir forumda rastgele gördüğü bu olayı sizlerle paylaşmak istiyorum

şimdi soru şu ' masaüstünde oluşturduğunuz yeni bir klasöre ''con'' adını verebilirmisinz ? ' deneyin gerçektende olmuyor bunun sebepleri nelerdir bilen varsa çok merak ettim nedn olabilir acaba ?

xp service pack 2 kullanıyorum klasöre bu adı veremiyorum belki service pack 3 de bu sorun giderilmiştir
    yada microsoftun haberi yoksa haber verelim önemli bişeyse hemen service pack 4 ü çıkarssınlar
    saygılar

• Defalarca sorulmuş bir sorudur bu.
    Bu isimler windowsun rezerve ettiği device isimleridir.
    Sadece con değil örneğin nul, aux, com1, com2 - com9, LPT1, LPT2 - LPT9 isimleri ile de klasör oluşturamazsın.
    con console için
    lpt1 paralel bağlantı için
    prn print service için
    com1 com2 ... iletişim protokolu için
    aux ses bağlantısı için
    ayrılmış isimlerdir.

Ekleme: illa istiyortsan bu isimler MS-DOS komut istemi kullanılarak oluşturulabilmektedir
    ör
    md\\.\\c:\\con
    silmek için
    rd\\.\\c:\\con

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 11 Kasım 2008; 16:37:22 >
  • valla ben ilk kez duydum ve enteresan geldi ama neden böyle bişey yapıyolarki ??
  • Ben de bunu bir açık olarak duymuştum ama üzerinde araştırmadım.
  • ilginç bir durum
  • Arkadaşlar yıllardır bilgisayarla ilgili olmayan forumlarda hep bu konunun eğlence amaçlı tartışıldığını gördüm.. Yaani con isimli klasör oluşturulamaz diye bişey yok.. oluşturuluyor.. tabii gerekirse.. ama kim tutupta con isimli bir klasör oluşturur yada kim oluşturduğu klasöre con adını verme gereği duyar ki

İşte örnekj altta ama benim bir işime yaramaz ki :

Bu Bir Microsoft Açığımı Yoksa Kasti Yapılan Bişeymi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenCesur -- 13 Kasım 2008; 14:35:34 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.