Şimdi Ara

Bu monster deki keramet nedir ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
6.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum yukarda da bahsettiler türkiye piyasasındaki makinaları yurt dışıyla kıyaslamamnın hiç bir anlamı yok !!

Ama türkiye de bu makina gerçekten özeeliklerine göre diğer makinalardan daha ucuz !!
    Yaw daha nasıl bir kanıt gösterelim fiyatlar özeellikler ortada !!!

Bu adamlar neye güveniyorlarda bu kadar ucuza yapabilyorlar !! soru basit daha farklı yorumlara gitmeye gerek yok sadece yorumlar üzerinde konuşuruz diye düşünüyordum ama hep başka konulara kaydı !!

teşekkürler!!
    quote:

Orjinalden alıntı: tuncayt

arkadaşlar onu bunu bilmeme monster çok ucuz değil ama diger markalara göre ucuz 17'' laptop aldım ve kendiminde bekleyemedigi kadar memnunum : )
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolverine_

quote:

Orjinalden alıntı: ufo

quote:

Orjinalden alıntı: astaf

arkadaşlar monstere pahallı diyorsunuzşu iki modeli inceleyin.
    MONSTER T77M571RU8802http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T77M571RU8802
    Toshiba Satellite X200-15Khttp://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=pYnOCAK-8eKQfFAjoJC4KA

13$fark var arada. .

SANIRIM EKRAN KARTI RAM LARA BAKMIYORSUN AYNI ZAMNDA HDD MONSTERDE 7200 AMA TOSHIBADA 5400

yukarıdaki monster oyun canavarı iken toshiba tamamı ile multi canavarı. pahalı olmasını ise isim,sağlam ve şık kasa ,300GB harddissk,HDMI,vista işletim sistemi
    HD DVD-ROM gibi +ları ile açıklayabiliriz.
    monster hala iyi bir şeçenek ama eski F/P performansı yok acer,dell,asus fiyat olarak iyice yaklaştı..
    bu da bizim için iyi bir şey tabiki.

• spiritc85 asrkadaşım dediğin gibi toshibanın artıları şunlar
    1-HDMI (monsterde hd tv çıkışı mevcut)
    2-HD DVD-ROM (monsterde hd cd okuma özelliği yok)
    3-vista işletim sistemi (monsterde free dos olması daha iyi. istediğin işletim sistemini alma seçeneğini sunuyor kullanacıya. böylece bil. özelliklerini yüksek tutuyor)
    4-300GB hdd (ama 4200rpm ve peformansı çok düşük)
    monsterin artıları bunlar
    1-8800gtx ekran kartı (8700gt yanına bile yaklaşamaz)
    2-4gb ram (toshibada 2gb (1,024+1,024) şeklinde)
    3-ekran çözünürlüğü 1920x1200 ekran çözünürlüğü (toshibada 1,680 x 1,050)
    4-200 GB 7200 RPM 16 MB Cache SATA hdd (ön bellek 16 mb ve 7200rpm performans süper)
    5-wireless 3 Anten bağlantısı. 5 kat daha güçlü bağlantı ve 2 kat daha fazla kapsama alanı özelliği var

2 makinanın artılarına ve eksilerine bakıldığında hangisi sana daha mantıklı geliyor
    monsterde 8700serisi toshiba özelliklerine yakın makina 3250ytl işletim sistemi yokhttp://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T77M571RU3
    yukarıdaki monsterin özellikleri toshibada olsa fiyatı ne olur siz düşünün
    sadece toshiba yazısına yaklaşık 1000ytl verirsek bizim ne kadar marka düşkünü olduğumuzu gösterir.
    ben yinede monsterin fiyat performasını iyi bulmaktayım.

• yukarıdaki monster derken 8800gtx li modelden bahsetmiştim:)
  • reklamlarrrrrrrr....
    monster ucuz falan değil.link de verilebilir istenirse.araştırın görürsünüz(acer ve asus daha ucuz nerdeyse).
    ayrıca pil ömrü berbat,ekran kötü,dış kasa sorunlu(detaylı bilgi için monster canavarları derneği adlı başlığı kurcalayın.).
  • @astaf

herkesin beklentisi farklı bana göre toshiba sana göre monster özellikle kasalarına bir türlü ısınamadım ayrıca tosibanın özellikleri benim işime daha çok yarar
    ama tabiki oyun oynamayı çok seven biri için de monster iyi bir tercih olacaktır zevklere ve kullanım alanına göre değişiyor bu işler.
    fakat monster'ın eski fiyat avantajının kalmadığı konusunda ısrarlıyım.
  • ısrarına saygılar
  • arkadaşlar 2 sözüm var biri ufo arkadaşa okadar cahil tecrübesiz ve bilgisiz bir laf söylemişsin ki o adamların günahını da mebalinide çok güzel almışsın. Yurtdışından elektronik getirmek ve garantisin vermek kolaymı geliyor sana Bunu sadece sen mi düşünüyorsun ozaman millet hep yurtdışından alırdı. ucuz olsa arızalandımı kaldır at ama ucuz deil alan ne yapacak sence? devamı var ama anlatıp cevap vermeye bile üşeniyorum

bide ikincisi ucuz verirsin niye ucuz veriyollar, pahalı veriyollar acayip sokuyollar diyorsunuz. eğer ucuzsa gidin bedeli ne kadarsa siz belirleyin adamlara fazla para verin kimse istemem demez pahalıysada kafanıza göre kararınızı verin.

quote:

Yurtdışındaki fiyatları istediğiniz online satış sitesinden inceleyin. Bizden ortalama %60 daha ucuzlar.

Bizde fiyatlar borrrru gibi adamlar hoşur hoşur sokuyo siz hala " aa ne ucuzmuş" diyorsunuz

• Fanatik Monstercıyım,
    4ncü laptopum 1 hp 2 toshiba ve ikinci monster'ımı kullanmaktayım. Hp için şikayet edemem ama toshiba servis manyağı yapmıştı beni.
  • quote:

Yurtdışındaki fiyatları istediğiniz online satış sitesinden inceleyin. Bizden ortalama %60 daha ucuzlar.

Bizde fiyatlar borrrru gibi adamlar hoşur hoşur sokuyo siz hala " aa ne ucuzmuş" diyorsunuz

Terbiyesiz ve seviyesiz 1 postdan baskası degil..
  • bende laptop araştırması yaparken monsterı buldum ve güzel laptoplar olduğunu düşünüyorum. kafama takılan bir kaç soruyu fokusbilgisayardan kadir beye sorarak yetkili bir ağızdan yanıt almak istedim. ama mesajımın okunmasına rağmen 2 gündür yanıt alamadım bu da bu laptoplardan birini tercih ettiğimde karşılacabileceğim bir sorun karşısında yetkili servisle aramdaki diyalog konusunda beni endişelendirdi.
  • endişelenecek bişey yokk. monsterin servisi ve müşteri hizmeti süper.
    fokusu ara numarası 0216 449 49 30 aklındaki bütün soruların cevabını alırsın. kadir beyede ulaşırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astaf -- 20 Ocak 2008; 22:12:40 >
  • sağol teşekkürler. ama yine de monster bilgisayarın da en az senin yaptığını yapması daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
  • aslında onlar kim olursa olsun sorulara cevap yazar. müsteri hizmetletri süper. bilgi ve sorularını monster kullanıcıları derneğine yaz cevap alırsın veya bana pm at.
    elimden geleni yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astaf -- 21 Ocak 2008; 0:56:50 >
  • kabul edilmesi gereken ticari gerçekler var..

marka=kalite=fazla para

ticari gerçekler ;

1)paran kadar konuşursun

2)ucuz etin yahnisi yavan olur

3)ucuz alıcak kadar zengin değilim..

ben oyun oynayacağım,,param bol,,1 sene sonra kesmesse alırım bi monster daha diyorsanız hiç itirazım olamaz..tercih meselesi..zevkler ve renkler tartışılmaz..

ben iş için kullanıcam,,office,,autocad,,3D,,grafik özellikleri yüksek programlarla uğraşıcam derseniz monster kesinlikle israf..

neden mi..

1)ben dell xps ve monster daki muadili arasında seçim yapmak için araştırma yaptım..dell sağlam,,monster kasa olarak emanet hissi veriyor..

2)ekranı beyaz bi sayfaya ayarlayın,,laptopu sağa,sola çevirin..dell 50 derecelerde bile beyazken monster 35 derecelerde fümeye dönüyor..

3)ekranı siyah bir sayfaya ayarlayın ve ekranı kapatıp açar gibi hareket ettirin,,dell de siyahlık stabilken monstar da renkde dalgalanma oluşuyor..

4)çıkan sesler farklı,,oluşan ısı farklı..cd giriş çıkışı bile farklı..

şimdi kimse monster bir canavar diğerleri bitik demesin..

oyun oynayacaksan buyur oyna ama benim gibi profesyonellerin seçimlerine de bitik deme...!!

ben alıp 1 sene sonra cartayı çekecekse yemişim performansını..(günde 16 saat çalışacak,4 saatli battery desteği ile)

saygılar..

• ben sana katılmıyorum:)

marka=kalite=fazla para demişsin biz parayı sokaktan toplamıyoruz.
    monsterin kasası emanet demişsin. notebookcheck diye dizüstü test sitesi var linke bakhttp://www.notebookcheck.net/Review-Compal-FL90-Notebook.4209.0.html orada artıları ve eksilerini yazıyor orada solid case yazıyor yani sağlam kasa..... tamam acer toshiba hp dell gösterişli kasası yok ama cok sağlam.
    zaten kasası gösterişli olsaydı böyle yorum yapmazdın.
    al sana monsterin artı ve eksileri

artılar
    + Excellent performance/price ratio------------ üstün perfomans

+ Solid Case-----sağlam kasa

+ Good keyboard-----iyi klavye

+ Bright display--------parlak ekranı

+ Good sound------iyi ses

+ Low noise------düşük gürültü

+ Very good web cam-----çok iyi kamera

eksileri

- No transport hook-----taşıması zor

- Poor viewing angles----anlayamadım

- Case and touch pad vibrate------kasa ve touchpad esniyor

- No DVI port------dvı yok

- Loud DVD drive----DVD drive sesli
    birkaç test yapmışşın lcdyi beğenmemişsi ama lcdsi baya kaliteli cözünürlügüde baya iyi gün (güneşli alanda) ışıgında bile iyi görüntü veriyor.
    makina konusunda ses cıkartıyor demişşsin. çok sessiz makina makinanı fanı hiç yok sanki...
    makina için ısınıyor demişşsin. bu makina piyasada bulunan en az ısınan makinalardan hatta hiç ısınmıyor. sogutması süper.
    cd girişi çıkısşı bile farklı diyorsun roma cd koyuyoruz yoksa sen delle vhs mi koyuluyor
    günde 16 saat çalışacak 4 saatlik battery desteği desteği olacak demişşin.
    bu makinayı ben gece gündüz acık bırakıyorum hiç kapatmıyorum 24saat acık hiçbir yavaşlama yaşamıyorummmmmm torrenten dolayı açık bırakıyorum.
    tamam 4saat pili gitmiyor ama 2.5saate kadar kullanabiliyorum.
    dell çok iyi ama cok zengin olsam performan değilde gösteriş için makina alacak alsam sony vaio alırdım. hem pahallı hem kaliteli hem karizma

• quote:

Orjinalden alıntı: astaf

ben sana katılmıyorum:)

marka=kalite=fazla para demişsin biz parayı sokaktan toplamıyoruz.
    monsterin kasası emanet demişsin. notebookcheck diye dizüstü test sitesi var linke bakhttp://www.notebookcheck.net/Review-Compal-FL90-Notebook.4209.0.html orada artıları ve eksilerini yazıyor orada solid case yazıyor yani sağlam kasa..... tamam acer toshiba hp dell gösterişli kasası yok ama cok sağlam.
    zaten kasası gösterişli olsaydı böyle yorum yapmazdın.
    al sana monsterin artı ve eksileri

artılar
    + Excellent performance/price ratio------------ üstün perfomans

+ Solid Case-----sağlam kasa

+ Good keyboard-----iyi klavye

+ Bright display--------parlak ekranı

+ Good sound------iyi ses

+ Low noise------düşük gürültü

+ Very good web cam-----çok iyi kamera

eksileri

- No transport hook-----taşıması zor

- Poor viewing angles----anlayamadım

- Case and touch pad vibrate------kasa ve touchpad esniyor

- No DVI port------dvı yok

- Loud DVD drive----DVD drive sesli
    birkaç test yapmışşın lcdyi beğenmemişsi ama lcdsi baya kaliteli cözünürlügüde baya iyi gün (güneşli alanda) ışıgında bile iyi görüntü veriyor.
    makina konusunda ses cıkartıyor demişşsin. çok sessiz makina makinanı fanı hiç yok sanki...
    makina için ısınıyor demişşsin. bu makina piyasada bulunan en az ısınan makinalardan hatta hiç ısınmıyor. sogutması süper.
    cd girişi çıkısşı bile farklı diyorsun roma cd koyuyoruz yoksa sen delle vhs mi koyuluyor
    günde 16 saat çalışacak 4 saatlik battery desteği desteği olacak demişşin.
    bu makinayı ben gece gündüz acık bırakıyorum hiç kapatmıyorum 24saat acık hiçbir yavaşlama yaşamıyorummmmmm torrenten dolayı açık bırakıyorum.
    tamam 4saat pili gitmiyor ama 2.5saate kadar kullanabiliyorum.
    dell çok iyi ama cok zengin olsam performan değilde gösteriş için makina alacak alsam sony vaio alırdım. hem pahallı hem kaliteli hem karizma

sevgili dostum,,ben kasa sağlam deil derken alınca elinde kalıo demedim esnio dedim..

ayrıca ısınma ve ses nispeten denenmiş şeyler...yani ben dell xps ile kıyasladığımı belirttim..

yani monstar berbat demedim...hatta oyun canavarları için gerçekten canavar..

ama mesela ben mühendisim,,ve monster o hızına rağmen benim beklediğimi veremiyor,,,ekranı güzel olabilir ama nispete vasat..NİSPETEN..

mesela çoookk hızlı ama ekran kartı pro düzeyde değil..

4 GB var ama ne için nerde yarar...

yani ben bi oyun manyağı olsam PS3 alır oyunuma bakarım..

tekrar ediorum,,yanlış anlaşılmak istemem...

monstar üstün performansı oyuna yönelik ve çoğu amaca hitap etmiyor..

mesela üstün multimedya yada 3D desteklemiyor..

desteklemiyor derken buda yanlış anlaşılmasın,,yine nispeten..

ben aynı fiyata hatta daha altına benim daha çok işime yarayacak bir modeli dell yada toshiba da bulabiliyorum..

kullanılan kasa 1. sınıf değil sanırım bunun da herkez farkında..

apple da ani hareket sensörü var,,sağlamlık ve güvenlik diosan kasaya çekiçle vurmak değil kastedilen...öyle olsa tüm kasalar ladin ağacı olurdu..

saygılar..

---------------------------------------------

son birşey daha söylemek istiorum,,,o testlere veya dergilere pek kanmayın..

neden mi...?

burada ticaretin diğer kuralı devreye girer..

parayı veren düdüğü çalar...!

ben otomax a basarım parayı benim şahin otomu ferrari diye tanıtır..

anlatabilmişimdir sanırım..

sy..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeli1981 -- 22 Ocak 2008; 3:14:51 >

• Sn. mosef;

Öncelikle sorularınızı elimden geldiği kadar hızlı şekilde yanıtlamaya çalıştığımı özellikle belirtmek istiyorum. Fakat sizin sorunuz 19 Ocak 2008 Cumartesi 15:35:22' de gönderildiğini ve Cumartesi günü iş yoğunluğu nedeni ile gerekli cevabı 21 Ocak 2008 Pazartesi 10:31:59' da mesaimiz başladığında tarafınıza gönderdim. Kesinlikle tüm sorularınızı yanıtlamaya çalıştığımdan emin olabilirsiniz.
    Acil cevap istediğiniz durumlarda 0 216 449 49 30 / 116 - 117 dahilisinden yada kadir@fokusshop.com msn adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Selamlar,

Kadir KIZILTAŞ
    Müşteri Temsilcisi

quote:

Orjinalden alıntı: mosef

bende laptop araştırması yaparken monsterı buldum ve güzel laptoplar olduğunu düşünüyorum. kafama takılan bir kaç soruyu fokusbilgisayardan kadir beye sorarak yetkili bir ağızdan yanıt almak istedim. ama mesajımın okunmasına rağmen 2 gündür yanıt alamadım bu da bu laptoplardan birini tercih ettiğimde karşılacabileceğim bir sorun karşısında yetkili servisle aramdaki diyalog konusunda beni endişelendirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir@fokusshop.com -- 22 Ocak 2008; 10:13:12 >

• durumu anladım. ilginiz için teşekkürler. endişem de ortadan kalkmış oldu sağolun.
  • egeli1981 ozaman delle dewam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.