Şimdi Ara

Bu monster deki keramet nedir ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
6.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ben de bu konuda arkadaşa katılıyorum yani tamam sisstemler hep iyi gibi görünebilyor ama diğer markalardaki daha alt sistemlerdeki bilgisyar daha performanslı olabilyor ??

Acaba donanımlarla yazımlarla oynayıp bizlerimi kandırıyorlar .. bu gerçekten mevcut !!! Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba !!!

Orjinalden alıntı: egeli1981

Orjinalden alıntı: astaf

mesela çoookk hızlı ama ekran kartı pro düzeyde değil..

4 GB var ama ne için nerde yarar...

yani ben bi oyun manyağı olsam PS3 alır oyunuma bakarım..

tekrar ediorum,,yanlış anlaşılmak istemem...

monstar üstün performansı oyuna yönelik ve çoğu amaca hitap etmiyor..

mesela üstün multimedya yada 3D desteklemiyor..

desteklemiyor derken buda yanlış anlaşılmasın,,yine nispeten..

ben aynı fiyata hatta daha altına benim daha çok işime yarayacak bir modeli dell yada toshiba da bulabiliyorum..

kullanılan kasa 1. sınıf değil sanırım bunun da herkez farkında..

apple da ani hareket sensörü var,,sağlamlık ve güvenlik diosan kasaya çekiçle vurmak değil kastedilen...öyle olsa tüm kasalar ladin ağacı olurdu..

saygılar..

---------------------------------------------

son birşey daha söylemek istiorum,,,o testlere veya dergilere pek kanmayın..

neden mi...?

burada ticaretin diğer kuralı devreye girer..

parayı veren düdüğü çalar...!

ben otomax a basarım parayı benim şahin otomu ferrari diye tanıtır..

anlatabilmişimdir sanırım..

sy..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolverine_ -- 23 Ocak 2008; 21:10:38 >

• wolverine_ donanımlarla yazımlarla oynayıp bizlerimi kandırıyorlar demişşsin. o zaman ben kandırıldım işlemcim t7700 degilde t5500 ekran kartım 8600gt degilde 8400gs hdd 7200rpm değilde 4200 rpm ramler 800mhz değilde 533mhz nede olsa adamlar bizi kandırıyor ben bu işe gülerim türkiyedeki hangi firma laptoplarında 7200rpm hdd 800mz ram veriyor. ayrıca monsterde ramlar ömür boyu hddler 5 yıl garantili diğerleri gibi 2 yılla sınırlı değil.
    diğer markalardaki daha alt sistemlerdeki bilgisyar daha performanslı olabilyor demişşsi katılmıyorum.
    küçük bir örnek verecek olursam arkadaşım acer 5920 aldı t7700 8600gt modelinden crysis yükledi makina deli gibi ısındı korktu oyunu kaldırdı. bir abimde toshiba a200 hd 2600 modelinden var oda crysis yükledi makina kendinden geçti oyun 1024x768de low ayardabile takılmalar oluyor oda deli gibi ısındı makinada donmalar oldu oyunu kapattıktan20-30sn sonra makina kendine geldi soruyorum acerle toshiba monsterden cok assağa bir makinamı.
    ben ise 1440x900 de orta ayarda oynuyorum makinada ne aşırı ısınma nede donma oluyor hangi firma oynayamadığın oyun olursa iade garantisi veriyor.
    ben makinayı gece gündüz hiç kapatmadan kullanıyorumve hiçbir sorun yaşamıyorum.
    şunuda unutmayın monster
    15.4lük 8600gs modeli asus
    15.4lük 8600gt modeli compal fl90 serisi
    17.1lik 8700 ve 8800 modeli clevom571ru serisi
    asus, compal ve Clevo gibi dünya markası fabrikalarında üretilmektedir ülkemizde de monster markası adıyla satılmaktadır.
    bilginize

• quote:

Orjinalden alıntı: astaf

wolverine_ donanımlarla yazımlarla oynayıp bizlerimi kandırıyorlar demişşsin. o zaman ben kandırıldım işlemcim t7700 degilde t5500 ekran kartım 8600gt degilde 8400gs hdd 7200rpm değilde 4200 rpm ramler 800mhz değilde 533mhz nede olsa adamlar bizi kandırıyor ben bu işe gülerim türkiyedeki hangi firma laptoplarında 7200rpm hdd 800mz ram veriyor. ayrıca monsterde ramlar ömür boyu hddler 5 yıl garantili diğerleri gibi 2 yılla sınırlı değil.
    diğer markalardaki daha alt sistemlerdeki bilgisyar daha performanslı olabilyor demişşsi katılmıyorum.
    küçük bir örnek verecek olursam arkadaşım acer 5920 aldı t7700 8600gt modelinden crysis yükledi makina deli gibi ısındı korktu oyunu kaldırdı. bir abimde toshiba a200 hd 2600 modelinden var oda crysis yükledi makina kendinden geçti oyun 1024x768de low ayardabile takılmalar oluyor oda deli gibi ısındı makinada donmalar oldu oyunu kapattıktan20-30sn sonra makina kendine geldi soruyorum acerle toshiba monsterden cok assağa bir makinamı.
    ben ise 1440x900 de orta ayarda oynuyorum makinada ne aşırı ısınma nede donma oluyor hangi firma oynayamadığın oyun olursa iade garantisi veriyor.
    ben makinayı gece gündüz hiç kapatmadan kullanıyorumve hiçbir sorun yaşamıyorum.
    şunuda unutmayın monster
    15.4lük 8600gs modeli asus
    15.4lük 8600gt modeli compal fl90 serisi
    17.1lik 8700 ve 8800 modeli clevom571ru serisi
    asus, compal ve Clevo gibi dünya markası fabrikalarında üretilmektedir ülkemizde de monster markası adıyla satılmaktadır.
    bilginize

Arkadaşım sanırım sen beni yanlış anlamışsın ben sana siteminin gösterdiğinden veya yazılandan aşağı bir makina vermiyorlarki .. zatenn bunu bilgisayarında baktığın zamn donanımdan görebilyorsun ...

Ama şunu fark ettim sadece işlemciler farklı core duo 2.0 ve core2 duo 2.0 geri kalan diğer özellikler aynı olan hız olsun ekrn kartlarını mb tı olsun herşeyi aynı olan 2 bilgisayar düşün :
    Sence hangisi daha performanslı olacaktır .. elbette bu sorunun cevabını bilyorsun

Ama yanıldın !!!! İşte ben bunu anlatmaya çalışıyorum !!! sanırım anlaşılmışımdır !!!

• selamlar,laptopalıcam yakın bir zamana.acıkcasımonster deye bir markadan yeni haberim oldu.oyuniçin özelleşmiş diyorlar ama sistem 3Diçin de gayet elverişli gözüküyor.laptop u 3D max ve benzeri yüksek performans gerektiren grafik programlarını kullanmak için alıyorum.asus f3sA ve monster in T77FL901 modeli arasında kaldım.özellikleri aşagı yukarı aynı...sadece monster 100 milyon daha ucuz ve ekran kartı daha iyi sanırım(8600 gt,asus ise ATI radeon HD2600)
    tavsiyelerinizi bekliyorum...birde asus la aynı fiyata acervar,onun özellikleri de monster le aynı...
    monster
    Intel® Core�2 Duo T7700 ( 800 Mhz )
    512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10
    15.4" WXGA (1440 x 900)Parlak Ekran
    2 GB DDR II 667 Mhz ÖB Garanti
    1 GB Intel Turbo Memory
    120 GB 7200 RPM SATA 8MB Cache
    Dual Layer DVD RW +/-
    Intel 4965 802.11 ( 3 Anten )
    4 in 1(SD/MMC/MS/MS Pro )Card Reader
    Dahili Bluetooth Ver. 2.0
    Biometric Parmak İzi Okuyucu
    Dahili Camera 2.0 Megapixel
    Deri Çanta HEDİYE
    Fiyatı : 1.599,00 USD + KDV
    Kdv dahil : 2.262,48 YTL

asus
    İşlemci:
    Intel Core 2 Duo 2.4 GHz T7700 İşlemci, 4MB Ön bellek 800MHz FSB
    2GB 667MHz DDR2 Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" WXGA TFT LCD Glare Ekran
    512MB ATI Radeon HD 2600 Ekran Kartı
    Dahili Kamera
    Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası
    3D efektler & full duplex

Depolama:
    250GB SATA Sabit Disk
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü

İletişim:
    56K Modem
    Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)
    Bluetooth
    Parmak izi tanıma

Bağlantılar:
    1 x IEEE1394
    4 x USB 2.0

Batarya:
    Pil ve Pil Ömrü Li-Ion 6 cell 3 saat

İşletim Sistemi:
    Microsoft Windows Vista Premium
    2385 YTL

• kalitesiz kasayapısı kalitesiz yan parcalar sayesinde
  • ben monster kullanıcısıyım çok memnunum geçen sene aldım ben nisan ayında şuan crysis i bile çok rahat oynuyorum. Çok iyi müşteri hizmetleri var her konuda yardımcı oluyorlar teknik bilgi almak istiyorsanız firmayı arayın ahmet bey ile görüşün o size bilgi versin. Ayrıca kadıköydeki mağazasına gidebilrisiniz ben bizzzat gittim hepsi ile görüştüm çok anlayışlı ve müşteri odaklı kişiler. tekrar teşekkür ediyorum onlara özellikle ahmet bey e :)
  • Arkadaşım açıkçası ben olsaydım F3SA derdim !!!

quote:

Orjinalden alıntı: chismooo

selamlar,laptopalıcam yakın bir zamana.acıkcasımonster deye bir markadan yeni haberim oldu.oyuniçin özelleşmiş diyorlar ama sistem 3Diçin de gayet elverişli gözüküyor.laptop u 3D max ve benzeri yüksek performans gerektiren grafik programlarını kullanmak için alıyorum.asus f3sA ve monster in T77FL901 modeli arasında kaldım.özellikleri aşagı yukarı aynı...sadece monster 100 milyon daha ucuz ve ekran kartı daha iyi sanırım(8600 gt,asus ise ATI radeon HD2600)
    tavsiyelerinizi bekliyorum...birde asus la aynı fiyata acervar,onun özellikleri de monster le aynı...
    monster
    Intel® Core�2 Duo T7700 ( 800 Mhz )
    512 MB nVIDIA GF8600M GT DX10
    15.4" WXGA (1440 x 900)Parlak Ekran
    2 GB DDR II 667 Mhz ÖB Garanti
    1 GB Intel Turbo Memory
    120 GB 7200 RPM SATA 8MB Cache
    Dual Layer DVD RW +/-
    Intel 4965 802.11 ( 3 Anten )
    4 in 1(SD/MMC/MS/MS Pro )Card Reader
    Dahili Bluetooth Ver. 2.0
    Biometric Parmak İzi Okuyucu
    Dahili Camera 2.0 Megapixel
    Deri Çanta HEDİYE
    Fiyatı : 1.599,00 USD + KDV
    Kdv dahil : 2.262,48 YTL

asus
    İşlemci:
    Intel Core 2 Duo 2.4 GHz T7700 İşlemci, 4MB Ön bellek 800MHz FSB
    2GB 667MHz DDR2 Bellek

Görüntü ve Ses:
    15.4" WXGA TFT LCD Glare Ekran
    512MB ATI Radeon HD 2600 Ekran Kartı
    Dahili Kamera
    Bütünleşik Intel® High Definition Audio ( Azalia ) uyumlu ses yongası
    3D efektler & full duplex

Depolama:
    250GB SATA Sabit Disk
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü

İletişim:
    56K Modem
    Intel Pro/wireless 4965ABGN (802.11a/b/g/N)
    Bluetooth
    Parmak izi tanıma

Bağlantılar:
    1 x IEEE1394
    4 x USB 2.0

Batarya:
    Pil ve Pil Ömrü Li-Ion 6 cell 3 saat

İşletim Sistemi:
    Microsoft Windows Vista Premium
    2385 YTL

• wolverine_ demek istediğini anladım ama yukarıdaki yazımda yazdıgim gibi arkadaşım acer 5920 aldı t7700 8600gt modelinden yani benim sistemle hemen hemen aynı ve yazdığım gibi crysis yükledik ve benimkinin performansı daha iyi. arkadaşınkı 1280x800de benim ki1440x900da aynı ayarda oyunda onunku deli gbi ısınırken benim ki ona göre cok daha az ısınıyorelinde imkanın varsa sende test. forumu arştırırsan görürsün monster alanlar makinalırında cok memnun
    şunuda unutmamak lazım monster olmasaydı fiyatlar bu kadar aşşağı ve peformanlı makinalarda piyasaya sürülmezdi. hatta benim sistemdeki makinayı piyasada 3000ytl ye zor alınırdı monster sayesinde bu rekebet geldi tabiki gelmesi bize yaradı
    wolverine_ arkadaşım senin için demiyorum bazıları yüzünü bile görmediği makina hakkıda olumsuz yazılar yazabiliyor. ben yazmam bilmediğim makinayı.

• chismooo ben monster derim şayet hoşuna gitmez ise 15 gün içerisinde ürünü iade edersin alırsın paranı
    tamam asusun kasası daha iyi ama monsterin ekran kartı ve özellilkleri daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astaf -- 27 Ocak 2008; 2:08:42 >
  • astaf Tarih 27 Ocak 2008; 1:22:34
    wolverine_ demek istediğini anladım ama yukarıdaki yazımda yazdıgim gibi arkadaşım acer 5920 aldı t7700 8600gt modelinden yani benim sistemle hemen hemen aynı ve yazdığım gibi crysis yükledik ve benimkinin performansı daha iyi. arkadaşınkı 1280x800de benim ki1440x900da aynı ayarda oyunda onunku deli gbi ısınırken benim ki ona göre cok daha az ısınıyor elinde imkanın varsa sende test. forumu arştırırsan görürsün monster alanlar makinalırında cok memnun
    şunuda unutmamak lazım monster olmasaydı fiyatlar bu kadar aşşağı ve peformanlı makinalarda piyasaya sürülmezdi. hatta benim sistemdeki makinayı piyasada 3000ytl ye zor alınırdı monster sayesinde bu rekebet geldi tabiki gelmesi bize yaradı
    wolverine_ arkadaşım senin için demiyorum bazıları yüzünü bile görmediği makina hakkıda olumsuz yazılar yazabiliyor. ben yazmam bilmediğim makinayı.

------------------------------------

Ne demek istediğini bende anladım kardeş ... Benim bu topiği açmam daki amaç zaten monsteri kötülemek falan da değil inşallah yanlış anlaşılmamışımdır .. Ama dediğim gibi bu kadar ucuza bilgisayarın nasıl olabildiği o kadar ...
    Ama tabi hala tatmin edici bir cevap aldığımı düşünmüyorum !!!

• wolverine_ ben sana kötülüyorsun demedim bu forum eleştiriye açık bir forum herkes dilediğini yazabilir, kişi haysiyetine söz atılmadıkça
    tatmin edici cevap istiyorsan sana monsteri oluşturan fokusun numarasını vereyim 0216 449 49 30 buradan istediğin soruların cevabını rahatlıkla alabilirsin
  • bende MONSTER T77FL904 notebook siperişi verdsim bugün yarın gelecek cebime göre en yüksek alabileceğim konfügurasyona sahip olduğunu düşünüyorum ekran kartını o / c yapabilirmiyim şimdilik ihtiyaç yok gibi görüüyor yorumlara göre ama ilerde neden olmasın

astaf arkadaşım 3d mark 2006 puanı imsandaki o c limi o c sizmi öğreebilirmiyim
  • Overclock yapmadım arkadaşım. sade hali
  • Monster 'ın yanına bile yaklaşmayın derim.
  • Neden mosnter'a yaklaşma ?

1-) Berbat kasa tasarımı.
    2-) Kalitesiz malzeme kullanımı.
    3-) Verimsiz soğutma,sesli çalışma.
    4-) Fiyat olarak diğer markalardan bir farkının NEREDEYSE olmaması.(İşletim sistemsiz ürün satarak, milleti bakın biz ucuza satıyoruz diye kandırıyorlar.İşletim sistemli sistemleri piyasadaki kompenent olarak muadili olan dünya markalarıyla aynı fiyatlara zaten.)
    5-) Yetersiz servis ağı. (Kadıköy'de küçük bir dükkanda servis hizmetleri var. Tüm Türkiye genelinde bozulan cihazlar buraya geliyor. Kolay cihaz değişimi veya para iadesi yapmaları servislerinin yetersiz oluşuyla ilgili. O kadar geri dönen cihazla 30 günlük yasal sürede başa çıkmaları mümkün değil.)
    6-) Cihazla birlikte herhangi bir ek yazılım (Bundle Software) vermeyişleri.
  • up
  • up
    quote:

Orjinalden alıntı: wolverine_

up
  • Monster ucuz mu? Hadi canım sende...

Büyük markalardan 50-100 indirmek ucuz olmak manasına gelmiyor...

Hatta büyüklerin bile çok ucuz ve performanslı ürünleri var.

Msi EX610X-016TR TL60 2GHZ/2GB/160GB/15.4"
    http://www.h.izlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1473.0043
    1.100 ytl

Var mı monster'ın buna alternatifi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fb100.Yil -- 4 Şubat 2008; 19:49:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fb100.Yil

Monster ucuz mu? Hadi canım sende...

Büyük markalardan 50-100 indirmek ucuz olmak manasına gelmiyor...

Hatta büyüklerin bile çok ucuz ve performanslı ürünleri var.

Msi EX610X-016TR TL60 2GHZ/2GB/160GB/15.4"
    http://www.h.izlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1473.0043
    1.100 ytl

Var mı monster'ın buna alternatifi?

Arkadaşım fiğyat karşılaştırmıyoruz !! fiyatla birlikte sistem performaslarına bakıyoruz
    sen sadece fiyata bakmışsın !!

• up
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.