Şimdi Ara

Bu msj neden geliyor olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı dün topladım. Sürücülerini felan yükledim. Bugün eksik bi şeyim kalmadı diye düşünürken. PC 2 kez kapandı. Bi Dos ortamındaki yazıları anlık gördükten sonra bilgisayar kendini beklemeye alıyor ve ben kapatma düğmesine basılı tutmadan da kapanmıyor. sizce bu hata mesajı neden geliyor olabilir? Bi uyumsuzluk problemi filan mı var aceba?

Bu msj neden geliyor olabilir?

• Aynı nedenden dolayı pc 2 kez daha kapandı. Bilen bi arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Neden yazılımsal mıdır donanımsal mı? eğer donanımsalsa ve bi uyumsuzluk sorunuysa yarın aldığım yere götürcem. Dünya kadar para verip aldım bi de böyle problemlerle karşılaşınca canım sıkılıyo:S
  • windows ilk formatta tam verim veremiyor. bi kez daha formatlarsan düzelir sanırım.
  • dostum çok tşk. ederim. ntfs'le adam gibi bi format daha atayım düzelir umarım..
    tekrar tşk.ler
  • dün format attıktan sonra yine bilgisayar dondu aynı şekilde. garip olanı ben world of warcraft'ı açtıktan bir süre sonra yapması. dün yatarken aldığım yere götürmeye karar vermiştim ancak bugün açtım aynı sorunu yapmadı ben de bi süre daha beklemeye karar verdim. aklıma gelen ekran kartı kaynaklı bi arıza olabileceği. nedense ben hiç software kaynaklı olduğunu düşünmedim. ama hala merak ediyorum neden yapıyor aceba bu arızayı.
  • ramden olabilir. başka bişeyden olcağını sanmam
  • Bugün aynı arızayı tekrarladı. Aldığım yere götürdüm ve anlattım arızayı ama görebilirler mi bilmiyorum. Bu arada aldığımda ram'den dolayı daha toplarken sorun çıkmış ve her 2 ram de değişmişti.

Anakart: Asus p5b 1965 ICHB Dual Core, Core 2 duo
    İşlemci: İntel C2000 e4500 2.20GHz LGA775 800Mhz
    Ramx2: Ocz 1GB 800 Mhz DDR2 Gold Edition -XTC
    Ekran Kartı: Asus 512MB GeForce EN8500GT Magic Sil.

Çok fazla anlamadığım için faturadaki biçimiyle yazdım

Bu sistemde uyumsuzluk var mıdır sizce? Ve eğer varsa ramden midir? şayet öyleyse ram'leri değiştirmeyi talep edicem. Satıcı bana bu ram'i baya bi överek verdi ama kararsızım. Bi yardımcı olursanız çok sevinirim..
  • yazılım calışması olabilir format at wındows kur suruculeri tanıt bir sure bu sekilde kullan baktın problem yok programları tek tek kur ve dene
  • Onu söyledi başka bi arkadaş. Ben de tuttum baştan format attım tüm driver'ları tek tek yükledim. Ama sorun çözülmedi. Bana garip gelen bu sorunun ben oyunu çalıştırınca ortaya çıkması. Onun haricinde hiç bi sorun yok makine gayet güzel çalışıyo. Ama ben oyunu açınca(World of Warcraft) bazen 5dk. bazen 10dk. sonra anlık bi Dos ekranı görüyorum ardından ekran kararıyor:S
  • Bu arada artık o arıza mesajını görmüyorum. Sadece kitleniyo yukarda yazdığım gibi makina. Power tuşuna basılı tutuyorum. normal açılıştan sonra oyunu açıp biraz oynayıncaya kadar da beni rahatsız etmiyo
  • %90 Ram hatası bu.. bide şunu deniyebilirsin sürücülerinin hiç birini kurmadan biraz test et sürücülerden yapabilir ama çok yüksek ihtmalle ramde soru nvar eger 2 tane ramin varsa teker teker dene ramleri kolay gelsin
  • ya formatladığın cd yi bi değiştirsen nasıl olur belki de ondan dır.bir de temp i flan boşaltıp oyuna öyle girmeyi dene belki o zzaman olur.bu arada bilgisayarın canavar gibi olmuş...
  • Yazılıma Yönlendireyim Orda yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktırlar.
  • yazılıma yönlendirilmişim ama yardımcı olan çıkmamış:D

dün pc'yi servisten yazılım hatası olduğu sistemde problem olmadığı şekliyle teslim aldım. eve geldim ve tüm disklere format attım. sp2li winxp kurdum(başka bi ark.ın kullandığı sorunsuz) ve tüm driverları yükledim ardından oyunu(world of warcraft) baştan tekrar kurdum patch'leri download ettim. yine aynı sorunla karşılaştım malum kısa süreli mavi ekran ve sonrasında kilitlenme. servise gittim tekrar arızayı anlattım ve siz arızayı görememişsiniz dedim. içeri girmek yasak olduğu halde arızayı oluşturmak için servise girdim:) world of warcraft şifremi verdim ve servisten bi kaç saatliğine ayrıldım. çalışanlar hiç bir sorun bulamadıklarını söyledi ben de tekrar içeri girmeyi ve kendim görmeyi istedim. kabul ettiler. evde 3-5dk. da kitlenen pc'yi kitleyip arızayı servis çalışanlarına göstermek için aralıksız 25dk. oyun oynadım:) tam ok, sorun yok deyip pc'yi kapatmak üzerekyen arızayı verdi ve mavi ekran sabit kaldı(bu nasıl oldu halen anlayabilmiş değilim bende anlık göründükten sonra kitleniyordu). servis çalışanları ekran kartının çok fazla ısındığını ve muhtemelen bundan dolayı olduğunu ya da ram olduğunu söylediler. test ekran kartları diğer servisteymiş. yarına kaldı yine. pc'yi alalı bir hafta oldu nerdeyse ama halen kullanamadım. inş. düzelir bu sefer?

aklına başka bi neden gelebilen varsa yardımcı olursa sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.