Şimdi Ara

Bu priz sizce korur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıdaki linkte, apc firmasının 6 lı prizi var. İnceleyin lütfen, bu ürün oldukça iddaalı görünüyor. Bu ürünü kullanan varsa özellikle bu ürünün, teknik özelliklerindeki yüksek akıma, gerilime ve tel hattı üzerinden gelen, yıldırımın etkilerini engeller ifadelerini doğru buluyorlar mı? Sizlerin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.dijitaltrend.com/index.php?main_page=product_info&products_id=989

• Urün hakkinda bir bilgim yok ama oturdugun dairede topraklama yada paratoner yoksa bir ise yarayacagini sanmam.
  • Biraz daha üstüne para koy,git kendine bir ups alOlsun bitsin.Yüksek akıma karşı,kullandığımız power'ların içinde sigorta var zaten.Aşırı akım çekildiğinde devreye griyor.Ama bu ürün ek bir önlem olabilir tabii...
  • oturduğum evde toprak hattı var. müstakil, bahçeli ve de topraklı bir evde yaşıyoruz
    aslında en çok bu üründe beni etkileyen yön, telefon hattını yıldırıma karşı koruması. Dolayısıyla modemin ve pc nin zarar görmesini engelleme iddaasında olması. Malum 3 5 sene önce herkeste dahili modemler vardı. Bende 2 defa yıldırımdan dolayı yandı modemler.Bu olayı yaşayan biri olarakta yıldırımdan koruyan cihazlara karşı sempatim var
  • nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bu prizin içinde argonmuydu civamıydı neydi bir gaz bulunan tüp olduğunu, bu gazın, yıldırım sonucunda tel hattı üzerinden gelecek yüksek gerilimlerde çaktığını, ve bu çakmanın 1000 defa en fazla oluşabileceğini, 1000 defa çakma oluşunca bu tüpteki gazın etkisini yitireceğini yazıyordu. Uçuk gibi görünebilir ama bu ürünü tasarlayan firmada, apc ( american power conversion ) gibi dünyaca tanınmış bir firma. Sonuçta iddealı bir ürün doğrusu. Ups konusuna gelince, evin girişinde zaten 7 kw lık bir regülatörümüz var. Beykozdayım ve bulumduğumuz mahallede voltajlar çok dengesiz. Bundan dolayıda regülatör kullanıyoruz. Ups in , birçok türü var ve adam gibi, sürekli regülasyon ve koruma sağlayan ups ler çok pahalı. 100 milyona kadar olanalar ya korumuyor yada %10-%15 gibi oranlarda koruma ve regülasyon sağlıyor. Apc nin iyi ups leri var onlarda çok pahalı.
    İşte tam bunları araştırırken, apc firmasının yukarıda linkte görünen prizlerini gördüm. Bu prizleri sizlere sormak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Kullanan hiç yok mu arkadaşlar bu prizlerden ?

• quote:

Orjinalden alıntı: AZAZİL

Biraz daha üstüne para koy,git kendine bir ups alOlsun bitsin.Yüksek akıma karşı,kullandığımız power'ların içinde sigorta var zaten.Aşırı akım çekildiğinde devreye griyor.Ama bu ürün ek bir önlem olabilir tabii...

• quote:

Orjinalden alıntı: MaiNStreaM

quote:

Orjinalden alıntı: AZAZİL

Biraz daha üstüne para koy,git kendine bir ups alOlsun bitsin.Yüksek akıma karşı,kullandığımız power'ların içinde sigorta var zaten.Aşırı akım çekildiğinde devreye griyor.Ama bu ürün ek bir önlem olabilir tabii...

+1 arkadaşa katılıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.