Şimdi Ara

Bu sistem bu kadar eder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlköğretim ögrencisini uzunca bir süre (en azından ilköğretimi bitirene kadar) idare edecek bir sistem arıyorum. Şimdilik internete girecek ve gta tarzı oyunlar oynayacak. Uzun bir süre kullanılması düşünüldüğünden gerektiğinde upgrade konusunda sorun yaşamak istemiyorum. Onboard parçalar bu nedenle beni düşündürüyor. Elimde aşağıda özellikleri ve fiyatları olan bir sistem teklifi var. Bana fiyatlar biraz fazla gibi geldi. Özelliklere göre fiyatlar hakkında bir yorum yapar mısınız? Benzer özellikte intel işlemcili bir sistem daha mı iyi olur? İlgilenen ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Fiyatlar KDV dahil fiyatlardır

AMD Athlon X2 4000 BOX C2DUO -- 85$
    2x1024 MB ddr2 667Mhz Kingston bellek -- 92$
    320Gb 7200 D/D Samsung SATA2 -- 97$
    MSI-7352-04S AMD 690 chipset -- 74$
    Asus ATX TA -- 66$
    1024 Mb Onboard Ekran Kartı -----
    10/100 MBPS Onboard Ethernet -----
    16XDVD-RW Samsung / Nec / LG -- 34$
    19" BenQ FP94VW LCD -- 315$
    Microsoft Multimedia Klavye -- 14$
    Microsoft Optik Mouse -- 13 $
    Creative 2+1 SBS270 -- 28$
    A4 Tech PK-5 webcam -- 21$
    HP F370 Yazıcı -- 79$

Bu fiyatlara bayi karı kargo vs eklenecek. Çünkü İstanbul dışında biryerden alınacak.

• Doğru seçimler yapmışsınız, daha az masraf edeyim derseniz rami 1GB'a düşürebilirsiniz.

Ekleme:www.gigatek.com.tr 'den yada inventus'tan fiyat araştırması yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 27 Eylül 2007; 17:29:35 >
  • 1 ADET AMD ATHLON 64 X2 4000+ AM2 : 1x70.5000 = 70.5 USD
    2 ADET KINGSTON 1 GB DDR2 667 : 2x39.0000 = 78 USD
    1 ADET BENQ FP94VW : 1x272.0000 = 272 USD
    1 ADET SAMSUNG SH-S182M : 1x30.0000 = 30 USD
    1 ADET ASUS TA951 : 1x57.5000 = 57.5 USD
    1 ADET MICROSOFT BASIC BLACK VALUE PACK : 1x19.0000 = 19 USD
    1 ADET CREATIVE SBS370 : 1x24.0000 = 24 USD
    1 ADET SAMSUNG 320 GB SATA2 16 MB NCQ : 1x83.0000 = 83 USD

anakart olarak ta;

http://www.sanalmarketim.com/urun/9e6aa8f5c349b8fcd5aa73e343e04fc3/?liste&ref=%2Csxbiu%3A4%2Csxbia%3A5%2Csxmi%3A7&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=1

bunu tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 27 Eylül 2007; 17:51:03 >

• yaw çocuk gta dan bıkar 2 gün sonra sadece gta oynar diye onboard ekran kartına mahkum etmesen yazıktır gerçi sonradan ekran kartı alabilirsin nede olsa. ilkokulu bitene kadar gta oynarsa çocuk mazallah psikopat olur çıkar
  • aslında sistemi ben oluşturmadım. bilgisayarı almayı düşünüdüğümüz yer böyle bir sistem sizin işinizi görür dedi. ben de onboard ekran kartına takmış durumdayım. amd işlemci de pek içime sinmedi gibi. bakalım arkadaşlardan gelecek yorumlara göre son halini alacak artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: E.C.E.M_

aslında sistemi ben oluşturmadım. bilgisayarı almayı düşünüdüğümüz yer böyle bir sistem sizin işinizi görür dedi. ben de onboard ekran kartına takmış durumdayım. amd işlemci de pek içime sinmedi gibi. bakalım arkadaşlardan gelecek yorumlara göre son halini alacak artık.

işlemci falan gayet iyi fakat fiyatta biraz uçmuşlar...
  • sistem fena değil işlemcinin amd olması kafanı kurcalamasın. intel dumping yaptı c2d lerle ama sebebide fiyat/performans oranıydı. şimdi amd de işlemcilerini ucuzlattı kalite olarak intelden asla aşağı kalmıyor. eğer oyun oynayacaksa gerçekten onboard kart kötü olur. ama bilgisayarcıdan harici ekran kartı almakta sakat. onboard vermezler bu seferde 4 te 3 ü paylaşımlı kart verirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

sistem fena değil işlemcinin amd olması kafanı kurcalamasın. intel dumping yaptı c2d lerle ama sebebide fiyat/performans oranıydı. şimdi amd de işlemcilerini ucuzlattı kalite olarak intelden asla aşağı kalmıyor. eğer oyun oynayacaksa gerçekten onboard kart kötü olur. ama bilgisayarcıdan harici ekran kartı almakta sakat. onboard vermezler bu seferde 4 te 3 ü paylaşımlı kart verirler

En başarılı onboard ekran kartı , 690G yongalı anakartlarının üzerindekilerdir. Çocuklar son çıkan oyunları takip etmeyecekse böyle bir sistem işlerini görür. Eğer ekran kartı yetmeyecek olursa zaten istediği harici ekran kartını alıp takabilir.

düzenleme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 27 Eylül 2007; 18:31:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.