Şimdi Ara

bu sistemi kaça toplarım en ucuz olanı alcağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu sistemi araştırmalarım sonucu çıkardım bana alabileceğim en uygun fiatı yazabilirmisiniz eğer bilgisayarcılar yazarsa alıcam.Belkide yanlış donanımlar da seçmişimdir sizde yardımcı olurmusunuz!!!NASIL??

amd athlon 2500+
    epox rda+ rev2.1
    twinmos 2*256 mb ddr 400 mhz ram
    samsung 52x crw
    asus 52x cdroom
    his 128mb excabilur 9200se
    seagate 120gb 7200rpm 8mb sata hdd
    hyndai Q790 17"
    creative sound balster live5.1
    microsoft optik destkop klavye mouse seti

• çoğu özelliğimiz tutuyor. Bu sistemi yaklaşık 780-800$ a(kdv dahil) toplayacağına inanıyorum
  • sakın o ekran kartını almayı aklından bile geçirme
    fx5200 al daha iyi o parayla
    ekran kartı için ayırdığın bütçeyi söylersen öneride bulunulabilir
  • ben de ses kartı için uyarı yapayım.

şu an kullandığım anakart epox 8rda+, üzerindeki ses kartı o kadar tatmin edici ki; creative sb Live!'ı artık kullanmıyorum. elinde yoksa boşa para verme ses kartına.
  • eğer ses kartına para vermem gerekmesse çok ii olur benim içinde aslında creative almam tamamen sürü psikolojisinin örneği herlesde var bende de olsun yoksa pek bi bilgim yok!!Ekran kartına çok para ayırmak istemiyorum çünkü iyiler zaten pahalı alacaklarımın hepsi dandik olcak belki ucuzlar için öneriniz olur bekliyorum:))
    bu adara sata almaktan vazgeçtimSata teknolojisi günümüze hitap etmiyor iki yıl içinde etkin olur ozamana kadar da yeniben değiştiririm zaten .Hem belki ses sorunuda çözülmüş olur bu zamana kadar.Önerilerinizi bekliyorum
    Buarada bi öneride benden hyndai Q790 gerçekten çok ii hem yüksek çözünürlükte olması hem de mikron aralığının yalnızca 0.20 mikron olması ile çoğumuzun tercih ettiği samsungdan çok
  • ARTIK sb kullanan kalmadı, onboard lar ii işler yapmaya başladı çünkü
  • SB kötü bir seçim. NF2 nin ob soundu çok fazlasıyla işini görür. Ekran kartı seçimin yanlış geldi bana. Ya 64MB MX440 8X al (40$) veya Inno'nun FX5600'ünü al (110$).
  • amd athlon 2500+ :115 dolar.
    epox rda+ rev2.1:115 dolar.
    twinmos 2*256 mb ddr 400 mhz ram : 2si 80 dolar.
    samsung 52x crw : 45 dolar cıvarında.
    asus 52x cdroom :20 dolar.
    his 128mb excabilur 9200se : tavsiye etmem.
    seagate 120gb 7200rpm 8mb sata hdd:95 dolar.
    hyndai Q790 17": tavsiye etmem.LG700B fiatı:175 dolar.
    creative sound balster live5.1: anakartların üzerinde 4+1 yada 5+1 ses kartları var ve kaliteside gayet iyi.
    microsoft optik destkop klavye mouse seti :30-35 dolar cıvarında.
    ekran kartı olarakda 2. el ati 8500 yada 9000 pro gibi bir kart al.2. el fiatıda 70-80 dolar cıvarındadır.senin ihtiyacını fazlasıyla görür.
    eger ankarada isen beni ara.topyancıdan bereber gidip ben sana alayım.paranı öder malını ve faturanı alıp gidersin.bana bir teşekkür etsen yeter.
    saygılarımla.
  • abi ekran kartını değiştir. KDV siz 700 dolara falan toplarsın bu makinayı. fx 5600 falan alırsan 750 dalara falan gelir.
  • Bende çok benzer bir makina toplamaya çalışıyorum. ekran kartı 64 MB ASUS V9180 Magic (nvidia GF4 MX440 Tv-out) almayı düşünüyorum. şimdiye kadar en iyi fiyatları gigatekten aldım.

mkoyuncu,
    gigatekten daha ucuza mal oluyorsa bende size katılayım beraber alalım. Ankarada değilim ama geleceğim sanırım.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mkoyuncu</i>
    <br />amd athlon 2500+ :115 dolar.
    epox rda+ rev2.1:115 dolar.
    twinmos 2*256 mb ddr 400 mhz ram : 2si 80 dolar.
    samsung 52x crw : 45 dolar cıvarında.
    asus 52x cdroom :20 dolar.
    his 128mb excabilur 9200se : tavsiye etmem.
    seagate 120gb 7200rpm 8mb sata hdd:95 dolar.
    hyndai Q790 17": tavsiye etmem.LG700B fiatı:175 dolar.
    creative sound balster live5.1: anakartların üzerinde 4+1 yada 5+1 ses kartları var ve kaliteside gayet iyi.
    microsoft optik destkop klavye mouse seti :30-35 dolar cıvarında.
    ekran kartı olarakda 2. el ati 8500 yada 9000 pro gibi bir kart al.2. el fiatıda 70-80 dolar cıvarındadır.senin ihtiyacını fazlasıyla görür.
    eger ankarada isen beni ara.topyancıdan bereber gidip ben sana alayım.paranı öder malını ve faturanı alıp gidersin.bana bir teşekkür etsen yeter.
    saygılarımla.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    o işlemciyi 100 dolara
    anakartı 100 dolara rahatlıkla alınabilir. o listedeki başka parçaları da daha ucuza bulabilirsin...
    galiba arkadaş, üstüne kâr payı koymuş

• KDV kafaları hep karıştırıyor. Arkadaşlar fiyatlara KDV dahil mi değil mi belirtirseniz rakamlar daha anlamlı olacak sanırım. Ben en iyi fiyatları gigatek'ten aldım. Daha ucuzu var mı?
    AMD Athlon XP 2500+ (98 USD+KDV gigatek)
    Epox 8RDA+ rev2.1 (99 USD+KDV Mavi bilgisayar)
  • Androner o işlemci için 100 dolara kdv dahilmi yoksa değil mi?ben anlamadım çünkü diğer türlü mkoyuncu kdv dahil saymış bunu yani hem bu fiatlara nerden alabileceğimizi de bi söylesen hem bana hemde GG arkadaşımıza iyilik yapmış olursun!!!Ben Odtü de okuyorum ama istanbulluyum her ikiside bana uyar
    Mkoyuncu;
    hyndai Q790 gerçekten bu dediğğin samsungtan kat be kat iyi ikisini de gördüm ama hyndai bambaşka.
    0.24 mikron aralığı
    1600*1200 çözünürlük ve çok ufak tasarımla şuan tek rakibi kalmış oda efsane sony
    biliorum çok mu abarttım ama kullananlar lütfen bilgilendirsin bizi çünkü monitör herkesin önemli bir sorunu olmaya başladı....
  • arkadaşlar hyndai'i desteklerken köstek olduk walla.ben nokta aralığı için 0.24 yazdım oysaki 0.20 olacaktı pardon yaw;))
  • gmp,
    haklılık payın var. benim fiyatlarda kdv yok. yani 118 dolar eder toplamda
    mkoyuncunun kdv hariç hesapladığını düşünüyorum
    çünkü asus cd-rom 20$+kdv'dir.
    eğer kdv dahilse, o fiyatlara alınabilir.
  • ses kartı almana gerek yok.. ayrıca twinmos ramlar epoxlarda sorun yaratıyo... epox un sitesine girersen orda tavsiye edilen ramlerin kingston olduğunu göreceksin....ekran kartı olarak tavsiyem MSI fx5200 ...
  • En iyi fiyatları çoğunlukla gigatek'te bulacaksın.
    Yanlız sitede ürünlere ait ayrıntılı açıklama yoktu 1-2 ay kadar önce.
    Hala yoksa ve ürün bilgi ve fiyatlarını internetten takip ediyorsan bazı parçaların gerçekten istediğin model olup olmadığına dikkat etmelisin.
    Hyundai Q 790 gerçekten çok iyi seçim (nedense çoğu arkadaş bu fikrime katılmayacaktır; bir lg ve samsung furyası var ki sorma gitsin :( ). O fiyat düzeyinde en iyi teknik verilere sahip. Ayrıca oldukça şık bir monitör.
    Dedikleri gibi ses kartı gereksiz. Hele abit nf7-s anakart alırsan tümden gereksiz.
    Yanlış bilmiyorsam seçtiğin anakart zaten sata değil. Bu şartlarda sata hdd'yi nasıl kullanacaktın?
    Ekran kartının fiyatını bilmiyorum.
    Diğerleri 640+-10 +kdv kadar tutacaktır.
    Şimdiden hayırlı olsun...
  • Ben de Epox Rev1.0 var ses kartı fena değil ama daha önce Live Value 5.1 kullandığım için biraz aratmıyor değil. Creative'in kendisinin player,recorder gibi özellikleri vardı ve arayüzü çok daha iyiydi,aynı zamanda eşzamanlı efekt ve kayıt yapabiliyordu.
    Epox'da bunlar yok.Bir de rev1.0'da (yeniyi bilmiyorum) çıkış ve girişler 3 adet(Line in, Line-out,Mic) ama SB'de 5 adet.
    gerçi ihtiyacı olmayan için farketmez ama enstrüman çalanlar kulaklıktan eşzamanlı efektleri duyamazlar o kadar.
  • Mario kasmadan oynarsın bu canavarla kardeş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.