Şimdi Ara

Bulgaristan Vatandaşlığı Hakında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhabalar.Rahmetli dedem (Babamin babasi) 1923 Bulgaristan Razgrad doğumlu.E devlet olayından öncede biliyorduk bunu fakat e devlet'de de bu şekilde dogum yeri razgrad yazıyor.Izmirde yasiyorum burada bu işi yapan birsürü göçmenlik bürosu vs var ama hangisine güvenebileceğimi bilmiyorum.Bildigim kadariyla once babam dedem üzerinden vatandaslik alicak daha sonra bende babam üzerinden alabileceğim.vatandaslik almis yada bu konu hakkinda bilgi sahibi olan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum..

• Hatta babamin E devletinden baktığımda Turkiye ile hiç-bir bağı yok neredeyse sadece dedemin Bulgaristan dan canakkaleye geldiği gözüküyor ondan oncesi zaten Razgrad
  • Up
  • hocam bulgaristan sıkıntılı. asgari ücret çok düşük iş sahası yok.vs vs ama zararı olmaz tabi vatandaşlığın. bulgaristan konsolosluğuna gidip sormanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coldplay3517

Up
    vatandaşlık için hiç boşuna uğraşma ben bulgaristanda bir avukata sordum 1978 den sonrasına vatandaşlık veriliyor o tarihten önce eskilere kapılar kapandı babanız yaşlı 1923 doğumlu diyorsunuz öncelikle yaşı konusunda sıkıntılı onun doğum belgeleri çıkması lazım bg yabancılar şubesine gidip tercüme edilmiş yaklaşık 40-50 sayfalık evrakları vermesi lazım oturmöa izni alması lazım bg devletine de vatandaşlık için 1165 leva ödemeniz gerekecek belge cıkması için zaman gerekecek kabul edildiğinde 3 yıl beklemeniz gerekecek o süre içinde bulgaristana sürekli giriş cıkış yapması gerekecek 3 yılın sonunda resmi başvuru sonucunda mülakata cağırılacak ondan sonra senin babanız üzerinden hemen vatandaşlık olmuyor bazı süreçleri aşmak zorundasınız
    göçmenlik bürolarına boşuna para kaptırmayınız 2000-4000 euro üzerinden kapıyı açıyorlar ondan ziyade en önemli husus 1978 den sonrasına kabul ediliyor sizin işiniz olmayacak uğraşmayın kapılar kapalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

hocam bulgaristan sıkıntılı. asgari ücret çok düşük iş sahası yok.vs vs ama zararı olmaz tabi vatandaşlığın. bulgaristan konsolosluğuna gidip sormanı tavsiye ederim.
    sıkıntılı olması hikaye avrupaya açılan kapı diyelim vizesiz seyahat özgürlüğü kazanıyorsunuz vize ücreti 150 euro ödemeyeceksiniz avrupaya istediğiniz zaman çifte vatandaşlık sayesinde dolaşabilirsiniz araç alabilirsiniz türkiyede araç almak için aptalca 4 arac alıp 3 ünü devlete veriyorsunuz birini kendine alıyorsunuz saçmalık...
  • dephyr kullanıcısına yanıt
    Hocam babam 1968 doğumlu 51 yaşında:) 1923 doğumlu olan rahmetli dedem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coldplay3517 -- 11 Mart 2019; 0:4:31 >
    vize 40 50 yuro değil mi yahu :) araç alabilirsin ama Türkiyeye getiremezsin :)
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Getirebilirsiniz zira yakın çevrem getiriyor :) 2 sene bg de yaşarsanız 2 sene Turkiyede binebiliyorsunuz getirdiginiz aracı.Ayrica Turkiyede yaşayıp Yös e giren üni öğrencileri Tr vatandasliklarini iptal ettirdikleri için üni süresi boyunca (4 sene) ordan getirdikleri aracı Turkiyede kullanabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

vize 40 50 yuro değil mi yahu :) araç alabilirsin ama Türkiyeye getiremezsin :)
    100 euro artı 50 euro da sigorta masrafı var daha gecen ay aldım
    araç konusunda sıkıntı yok trde satamam ama kullanabilirim bg gecirdiğim süre boyunca 2 farklı arac alıp süre dolunca diğerini getirebiliyorsunuz

zaten trye tc kimlikle girmeyeceğim ki bg vatandaşı olarak giriş yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 11 Mart 2019; 0:38:10 >
  • quote:

Hocam babam 1968 doğumlu 51 yaşında:) 1923 doğumlu olan rahmetli dedem.
    babanız dedeniz üzerinden alamaz önce dedenizin alması gerekir keşke babanız orada doğumlu olsaydı kesin alırdınız kıstasa bakınız 1978 yılından itibaren gecerli vatandaşlık başvuruları alınıyor
    Anladım hocam teşekkürler.
    bulgar pasaportu olunca italyaya gidip başbakan mı oluyorsun? kardeş gidip dolaşma olayı hikaye. asıl olay iş. aylık 6000euro ve üstü para alabileceğin iş bulabiliyorsan afganistan bile iyidir italyadan. çünkü para biriktirirsin hedefin neyse yaparsın.Kapitalist düzende para herşeydir.

dur yazıyım oku. almanyaya gidip 2.sınıf vatandaşların yaptığı işleri yaparak süper hayat kuramazsın. tamam tr ye göre iyi hayat olabilir ama uçamazsın. yurtdışında asgari ücretin en 1500usd olduğu yerlerde ev kiraları 750usd dir. adam gibi biyerde oturayım desen 1000usd civarı. 10yıl orda yaşamanın bedeli yıllık 10bin dolardan 10yılda 100bin dolar eder. bu sırf kiraya giden paradır ve biriktirdiğin para oralarda gülünecek paradır. o parayı tr ye getirsen bişeyler yaparsın o parayla ama oralarda ciddi yerlere gelemezsin. bu nedenle bulgar pasaportu alıp uçuşa geçicem hayalleri pembe hayal olarak kalıyor. bulgar pasaportun var diye isviçrede oturma ve çalışma iznin yok kardeşim.

maceraya atılıp yabancı dillerle cebelleşip gurbet çektiğine değer bir düzene adım atsan daha iyi edersin. zdraste falan demek preslava şarkıları dinlemek hoştur ama hayat acıdır birader. iş bu ahval ve şeraitte,fışkırır ruhi mücerred gibi yardırmadan bişeyler elde edemezsin. yarrrrrrrrrdırın kurtlar auuuvvv sana demedim manyak karı

emekli vs değilsen bg de ne kadar zaman geçirebilirsin ki :) polyannacılık oynamaya gerek yok :) he senden önce yazan arkadşın dediği gibi yös e girip tc vatandaşlığını iptal ettireceksen başka :)

tr ye bg vatandaşı olarak girince değişen bişey oluyor mu ? bende de vatandaşlık var ama öyle elimi kolumu sallayıp bg kimliği ile giremedim, tcyi de istiyor adamlar :) zira tc ve bg vatandaşlıkların sistemde gözüküyor zaten. hani fransız kimliği ile de girsen bu topraklarda tc kimliğinin borusu ötüyor :)
  • Macaristan falan olsa neysede Bulgaristan vatadaşı olsan ne olacak bi kere avrupa birliğinde bile değiller, vizesiz hiçbir yere giremezsin öyle. Refahı yüksek bi ülkede değil. Hiç worth değil.
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Hocam bulgaristan avrupa birliğinde.
  • quote:

Hocam bulgaristan avrupa birliğinde.
    Schengen Bölgesi üyesi mi?

Hayır, Bulgaristan Schengen Bölgesi üyesi değildir.
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Bulgaristan vatandaşlığım olsa istediğim avrupa ülkesine rahatca giderim hocam derdim bu :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.