Şimdi Ara

Büyük Çıkmaz! Samsung 940BW mi? yoksa Viewsonic VG2030WM mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende LCD monitör dünyasına katılacağım yakında inş. ama bende herkes gibi kararsızım biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi kalite bakımından 19" samsung 940BW daha iyi viewsonicten ama viewsonicte 20" olduğu için ve fiyatıda çok cazip olduğu için ilgimi çekiyor sizce ne yapmalıyım? 20" ile 19" arasında da çokta olmasa yine fark var. Yani Büyüklük mü kalite mi sizce hangisi daha önemli lcd monitörde?(viewsonic'te kalitesiz değildir yanlış anlaşılmasın) Siz sevgili LCD monitör üstadlarına danışayım dedim yardım edin arkadaşlar.

• Ben 19" leri hele geniş ekransa küçük buluyorum.O yüzden yerinde olsam büyük olan benim seçimim olurdu.
  • peki viewsonic'in VG2030WM modeli için ne dersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bam margera

peki viewsonic'in VG2030WM modeli için ne dersiniz?

Bence gayet güzel bir ekran.Kaldıki wiewsonic markasına ekran konusunda güvenim tam.Ben 24" lerin fiyatının düşmesini bekliyorum yoksa 22" bir wiewsonic çoktan almıştım.
    Senin söylediğn modelin resmide bu.Kesinlikle 19" yerine tercih edilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

quote:

peki viewsonic'in VG2030WM modeli için ne dersiniz?

Bence gayet güzel bir ekran.Kaldıki wiewsonic markasına ekran konusunda güvenim tam.Ben 24" lerin fiyatının düşmesini bekliyorum yoksa 22" bir wiewsonic çoktan almıştım.
    Senin söylediğn modelin resmide bu.Kesinlikle 19" yerine tercih edilir.

markası yeter, ben de ikisi arasında kesinlikle bunu tercih ederdim.

• peki bu viewsonic VG2030WM modelinin analog çıkışı var mı? Bir bilginiz var mı bu konuda henüz DVI destekli ekran kartı almadım da..
  • Evet var. Zaten olmasa da dönüştürücü aparatlar var bildiğim kadarıyla
    özelliklerine buradan da bakabilirsin.http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=986&productId=bd48671

hatta kullanıcı yorumlarıda var.
  • orgeneral kardeş link için saol ama son günlerde browser ımda zaten bir donanimhaber birde hepsiburada açık İnternetten alacağım fiyat konusunda vatan computer daki fiyatlar iyi. sizin tavsiye edebileceğiniz site var mı fiyatları iyi olan ve satış desteği iyi olan. hepsiburada ölü pixel çıkarsa sorun çıkartacakmış gibi geliyor (bunu belli eden bir cevap attıda sorduğum soruya. 5 ve 5 ten fazla çıkarsa geri alınıyor diye) birde bu monitörlerin panel türleri var heralde değil mi? Hatta tn tipi panellerin vasat olduğu yazılmış başka topiklerde. Bu monitörlerin panel tipleri nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bam margera -- 25 Mayıs 2007; 15:37:05 >
  • quote:

orgeneral kardeş link için saol ama son günlerde browser ımda zaten bir donanimhaber birde hepsiburada açık İnternetten alacağım fiyat konusunda vatan computer daki fiyatlar iyi. sizin tavsiye edebileceğiniz site var mı fiyatları iyi olan ve satış desteği iyi olan. hepsiburada ölü pixel çıkarsa sorun çıkartacakmış gibi geliyor (bunu belli eden bir cevap attıda sorduğum soruya. 5 ve 5 ten fazla çıkarsa geri alınıyor diye) birde bu monitörlerin panel türleri var heralde değil mi? Hatta tn tipi panellerin vasat olduğu yazılmış başka topiklerde. Bu monitörlerin panel tipleri nedir?

Ölü piksel olayı yaşayabilirsin.Burada hepsiburada nın yapabileceği bir şeyde yok.Sonuçta bu garantiyi ilgili firmanın ithalatçıları veriyor.Ya gidip kendi gözlerinle görerek satın alacaksın ki bir program götürüp test etmen gerekiyor.Yada internetten alacaksın.Ama onda da şöyle bir durum var.Piksel hatasından dolayı kabul etmeyebilirler,ancak sen ben bu ekrandan memnun kalmadım iade etmek istiyorum dediğin zamanda iade almak zorundalar.Netten alışverişte 7 iş günü içinde iade hakkın var.Hemde mazeretsiz.Bu konuda büyük firmalar sorunda çıkarmazlar.

Panel olayına gelince, bu mevzu da çok bilgim yok.Ben 2 yıl önce 17" lcd ekranımı alırken incelemiştim de kafayı yiyecektim nerdeyse.
    Ama paneller arasında kalite farkı olduğu kadar fiyat farkıda var.Sonuçta bizim gibi ev kullanıcıları için çok büyük önemi yok diye düşünüyorum.

• Fiyat konusunda teknofiyat arama motoru yardımcı olacaktır.
    Nova bilgisayarda en ucuz ama yinede daha ucuz yerlerde bulunabilir.
    http://www.teknofiyat.com/?search=Viewsonic+VG2030WM+&altlimit=&ustlimit=
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.